ek besin tarifleri 2009 şubat bebeişleri için...

neely

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2009
54
0
45
kızlar buna benzer bir topiğimiz var ama orada daha çok bebişerin ne yediği konuşuluyor..
beni sabahtan bir sıkıntı basıyor bu gün ek bedin ne vereceğim diye şunumu versem bunumu versem bu gaz mı yapar alerjimi yapar ağırmı gelir midesine sever mi çıldıracağım walaaaa

benim gibi ne yapacağını bilememek konusunda sıkıntı yaşayan arkadaşlara belki yardımcı olur diye açtım bu topiği

tecrübelerinizi ve tabiki tariflerimiz paylaşırsak sevinirim..zemuszemusa.s.

Ben bu gün 1 tatlı kaşığı tereyağında 1 kaşıkunu sararttım içine 1 rende domates 1 havuç 1 kabak rendesini koyup kavurdum içine 1 tutamda ince kıyılmış semizotu attım 2 bardak et suyuyla yumuşacık pişirdim tel süzgeç yada blendırdan geçirmeden öylece pütürlü verdim bebeğim 6 buçuk aylık severek 1 kase yedi şimdi iftar yaklaştığı için bu kadar yarın bir kaç tarif daha ekliyebilirim canım bu arada senin bebiş kaç aylık şubat annesimisin yazarsan daha yararlı oluruz birbirimize

beg cnm terayagi agir gelmiyormu bebege
hem bildigim kadariyla yag yasak......... :nazar:

Hayır günde 1 tatlı kaşığı bebekler için faydalı bildiğim kadarıyla canım bunun dışında zeytinyağı kullanıyorum ama benimki hakiki el sıkma zeytinyağı olduğu için biraz kokuyor bizim cadı zeytinyağın kokusunu pek sevmiyor ama ben yinede vermeye gayret ediyorum hayatım

Ben bu gün 1 tatlı kaşığı tereyağında 1 kaşıkunu sararttım içine 1 rende domates 1 havuç 1 kabak rendesini koyup kavurdum içine 1 tutamda ince kıyılmış semizotu attım 2 bardak et suyuyla yumuşacık pişirdim tel süzgeç yada blendırdan geçirmeden öylece pütürlü verdim bebeğim 6 buçuk aylık severek 1 kase yedi şimdi iftar yaklaştığı için bu kadar yarın bir kaç tarif daha ekliyebilirim canım bu arada senin bebiş kaç aylık şubat annesimisin yazarsan daha yararlı oluruz birbirimize

KIZIM 31 OCAK DOĞUMLU AMA BEN ŞUBAT ANNELERİNİ TAKİP EDİYORUM NORMALDE ŞUBAT ANNESİ OLACAKTIM 11 ŞUBATTI MUHTEMEL DOĞUM TARİHİMİZ AMA BİRAZ ERKEN GELDİ. YANİ ŞU AN 6 AY 27 GÜNLÜK.

EWT GÜZEL BİR TARİFE BENZİYOR AMA TEREYAĞINI BANADA DOKTORUM HİÇ SÖYLEMEDİ.BEBİŞLER İÇİN BENDE BİRAZ AĞIR OLABİLİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM AMA SEVDİYSE DİYECEK BİR ŞEY YOK

BEN KIZMI 6. AY BİTİMİNDE DİYETİSYENE GÖTÜRDÜM.GÖTÜRMEZ OLAYDIM..BEBEĞİM O KADAR KİLOLU BİR ÇOCUK DEĞİL STANDART BİR KİLOSU VAR KIZIMA BİR LİSTE ÇIKARDI ÇIKARDIĞI LİSTEYİ 11 GÜN UYGULADIM SONUÇ HÜSRAN...:gitme:mafoldumben 11 GÜNDE 150 GR VERDİ .BİRDE DİŞ ÇIKARDIK BU AY ONUN HUYSUSZLUĞU VE İŞTAHSIZLIĞIDA VARDI NEYSE BUA YA SIFIRA SIFIR ELDE VAR SIFIR KİLO BAKIMINDAN...

DOMATESEDE KESİNLİKLE YASAK DEDİ 1 YAŞINA KADAR ALERJİ RİSKİ VARMIŞŞ
BEN BİLEMİİOOOMMM ÇOKTA DİNLEMEMEK LAZIM GALİBA DOKTORLARI

aahh ahhh evet bencede bu işler çok zor.canım böle bi konu açmışşsın ama bizler zaten bebeklerimiz bugün neler yedi adından konumuz var ve hergün yaptığımız çorba tariflerini yemekelerini oraya yazıyoruz.istersen bizi ordanda takip edip katılabilirsin.orda çok güzel tarifleri var arkadaşlarımızın :)

tereyağı çok faydalı kızlar verebilirisniz, ama ben 7. aydan sonra vermeye başladım, 6. aydan sonra da verilebilir sanırım, doktorum bana ver dedi çok az katıyoruz zaten

Hayır günde 1 tatlı kaşığı bebekler için faydalı bildiğim kadarıyla canım bunun dışında zeytinyağı kullanıyorum ama benimki hakiki el sıkma zeytinyağı olduğu için biraz kokuyor bizim cadı zeytinyağın kokusunu pek sevmiyor ama ben yinede vermeye gayret ediyorum hayatım

anladim hayatim a.s.

kızlar bence dr dr a değişiyor.kimi dr domates tereyağ patlıcan vb. şeyleri verin diyor kimiside vermeyin diyor.valla kime inanacağımızı şaşırmış durumdayım.ben birazda annelerimize soruyorum :)

X