Yol ayrmndaym.gelmeyen bebeim ve kariyer tutkum!

Moonlight

Huzur'da..
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2008
1.530
63
4 yıllık evliyim arkadaşlar.İki yıllık okuyordum,evlenince ikinci yılımı eşimin yanında bitirdim.Bu süre zarfında hep bebek istedik ama olmadı.Sonra kafamı dağıtmak maksatlı ve benim çalışma arzum nedeniyle kpss ye girip atandım bu sene şubatta.hala bebeğim yok.
Biz kuruma 6 kişi atandık.İki Önlisans 4 lise mezunu arkadaş olarak.Lise mezunu olan arkadaşlar Üniversitede çeşitli bölümler okuyor ayrıca.Diger arkadaş(yani önlisans olan) bu sene ayrıca öğretmenlik kazandı.ben onların arasında kendimi biraz onlisans mezunu olarak ezik hissettim.Hiç biri evli değil benden hariç.İki yıllığa tamamlama gibi bi durum var Dikey geçiş Sınavı ile.Ayrıca açık öğretim falanda var yapabileceğim.
Bende tekrar tamamlasammı diye düşünüyorum.Yani tekrar üniversite.Bu sorun değilde ya bu arada bebişim gelirse ben 3 parçaya bölünürüm.İşim,Üniversite,bebek.bebeği bırakmak olmaz,işimide.. üniversiteyi bırakırsamda üzülürüm.Bebeğin gelmesi gecikirse hiç olmazsa bu sürede bişiler yapıyım diyorum.
Bilmiyorum karar veremedim.bebek gelse herşeyi bi kenara bırakacam ama...
sizden çözüm önerileri ve tavsiye bekliyorum arkadaşlar.

en kestirme yöntem, korunmanız her olasılığa karşı. bebek olayını biraz rafa kaldırmak olacak..

Ben anlamadım..
Bebek istiyor musunuz,istemiyor musunuz?
Öncelik eğitiminiz ve işiniz ise korunun..:ecrin_bebek:

Yapacağınız tek şey,
önceliklerinizi belirlemek olmalı,
sonra da sırasıyla uygulamak ama
şunu hiç unutmayın,bazı şeyler istediğimiz anda olmuyor bazen,
mücadele etmemiz gerekiyor,kısaca hayatta bazı şeyler ertelenemiyor,
onun için sıralamanızı çok iyi yapın,keşke dememek için...
sevgiler...

Kendını neden bu kadar parÇalıyosunkı cnm ılkokul mezunu deĞılsın sonuÇta
kaÇ yıllık evlısın bebek ıstemen normal ama bu kadarda paralama kendını
,enÇok hangısını ıstıyosan ona yoĞunlaŞ derım benn

ben aslında bebek istiyorun arkadaşlar.bizimki sebepsiz infertilife.olmadığı için acaba okusammı tekrar diyorum.ama sebepsiz olduğu için heran olma ihtimali var.

ben aslında bebek istiyorun arkadaşlar.bizimki sebepsiz infertilife.olmadığı için acaba okusammı tekrar diyorum.ama sebepsiz olduğu için heran olma ihtimali var.

Şimdi sen açıköğretimmi okuyacaksın. Eğerki açıköğretim ise bebekte olsa yapabilirsin. Ama diğer türlü olursa bebeğinle çok zor olur.

canım bebeği düşünmeden önce ona vericeğin geleceği düşünmelisin bence gün gelicek çalışmak zorunda kalıcaksın ve 2 yıllık okumuş biri olarak elbet lisans mezunlarının yanında eziliceksin bende 2 yıllık okuyorum ama sürekli çalışıyorum dgs için sen hiç olmazsa a.ö bitir ki bebeğin olduğu zamanrahat hisset kendini

canım bebeği düşünmeden önce ona vericeğin geleceği düşünmelisin bence gün gelicek çalışmak zorunda kalıcaksın ve 2 yıllık okumuş biri olarak elbet lisans mezunlarının yanında eziliceksin bende 2 yıllık okuyorum ama sürekli çalışıyorum dgs için sen hiç olmazsa a.ö bitir ki bebeğin olduğu zamanrahat hisset kendini

tatlım ben zaten para kazanıyorum.Dgs ye girip kazanmak benim için bebişimin bekliyorken yapmak istediğim ekstra birşey olacak.ne biliyim herkes bişileri tamamlarken benim 2 yıllık kalmam can sıkıcı.diğer arkadaşlarında dediği gibi işe önceliklerimi belirleyerek başlamalıyım galiba.hangisini çok istediğimi seçmem gerek.

bunu biz değil senin bilmen ve karar vermen lazım..açıköğretimde okuman sorun olmazki sadece sınavlarına hazırlanıyorsun...

bencede bebğinizin olması eğitiminize asla engel değil, akademisyenleri düşünün, lisans bitiyo, yüksek lisans, o bitiyo doktora, o bitiyo doçentlik sınavları, o bitiyo prof. olma çabaları... onlar napsın, hem iş hem eğitim hem aile hem çocuk...
hayat hep devam ediyor. birde ben hayatı sadece planlar üzerine kurmaktan yana değilim. biraz akışına bırakmak, kendi hayatını biraz dışardan seyretmek çoğu zaman daha mantıklı kararlar almamızı sağlıyor gibi geliyor bana.
bir örnek vereyim, benim erkek arkadasımın annesi aslında öğretmen, ama 2 çocuktan sonra sırf zevk için konservatuvar okumuş, hemde 2. öğretim. gündüz işte akşam okulda. bide 2 çocuk varmış konservatura başladığında... yine diğer bir arkadasım aynı sizin durumunuzda, hem mühendislik eğitimi alıyor, hem çalışıyor, hemde hamile:)
isteyince oluyor işte, bence sizde isteyin ve hiçbir isteğinizden vazgeçmeyin. eğitiminize devam edin, bebeğin ne zaman geleceği belli olmaz zaten:)
hayat, size, olması gereken zamanda olması gerekeni verecektir zaten:)
opuyorumnanaktan

sen canını sıkma bende açıköğretim son sınıfa geçtim bu sene eşimin zoruyla iki yıllık bitirdiğim okulu hiç anlamadığım bir bölüm olan işletmenin 3.sınıfından tekrar başladım seneler sonra kursa gittim her gün gece 10 larda evde oldum bir an önce bitireyim okulu kurtulatım diye..ama bu aradada korunmadım ve bebek için uğraştım...
ne zaman gelse başşımın üstüneydi çok istiyordum...bir taraftanda 4.sınıf için kursa kayıt yaptırmıştım ve sadece mayısa kadar gidecektim bir yıl bile değil benim sıpa geldi martta doğum yapıcam kısmetse ne okul için ne kurs için üzüldüm inan benim için o herşeyden daha önemli...
sende bu duyguyu yaşamalısın ha nemi yapıcam kurstan arkadaşlarım bana ders notlarını getirecek kendim yapabildiğim kadar yapıcam maddi anlamda büyük kayıp olacak ama ne yapabilirimki...
benim hediyem gelmiş bir sene geç bitiririm okulu...canım benim sende rhat ol korunma o sana zamanında gelir ama planlarınıda erteleme okumak istiyorsan devam et gittiği yere kadar gidersin.

öncelik hangisiyse onun için uğraşın...
benim fikrime göre önce kariyerinizi oturtun... yapmak istediklerinizi yapın... bebeği ondan sonra düşünün...

sen canını sıkma bende açıköğretim son sınıfa geçtim bu sene eşimin zoruyla iki yıllık bitirdiğim okulu hiç anlamadığım bir bölüm olan işletmenin 3.sınıfından tekrar başladım seneler sonra kursa gittim her gün gece 10 larda evde oldum bir an önce bitireyim okulu kurtulatım diye..ama bu aradada korunmadım ve bebek için uğraştım...
ne zaman gelse başşımın üstüneydi çok istiyordum...bir taraftanda 4.sınıf için kursa kayıt yaptırmıştım ve sadece mayısa kadar gidecektim bir yıl bile değil benim sıpa geldi martta doğum yapıcam kısmetse ne okul için ne kurs için üzüldüm inan benim için o herşeyden daha önemli...
sende bu duyguyu yaşamalısın ha nemi yapıcam kurstan arkadaşlarım bana ders notlarını getirecek kendim yapabildiğim kadar yapıcam maddi anlamda büyük kayıp olacak ama ne yapabilirimki...
benim hediyem gelmiş bir sene geç bitiririm okulu...canım benim sende rhat ol korunma o sana zamanında gelir ama planlarınıda erteleme okumak istiyorsan devam et gittiği yere kadar gidersin.

bende bebişimi istiyorum,rabbimin sana verdiği hediyeden bende diliyorum.o gelse herşeyi bırakmaya hazırım.ama gelmiyor arkadaşlar.yola devam ediyim.umarım oda gelir.gelemeyen civcivim benim:ecrin_bebek:

tatlım ben zaten para kazanıyorum.Dgs ye girip kazanmak benim için bebişimin bekliyorken yapmak istediğim ekstra birşey olacak.ne biliyim herkes bişileri tamamlarken benim 2 yıllık kalmam can sıkıcı.diğer arkadaşlarında dediği gibi işe önceliklerimi belirleyerek başlamalıyım galiba.hangisini çok istediğimi seçmem gerek.

bu hayattaki önemli olan sey 2 yıllık 4 yıllık okumak değil:umursamaz:

herkes 4 yıllık okumuyor bu ulkede:umursamaz:

onlarda az okumuş olabilirsin ama onlardan daha fazla şeye sahipsin

mesela eşin:lepi:

işte amaç nedir; hayatını sürdürebileceğin bi miktar para kazanmak

evlisin zaten eşin de çalışıyordur sanırım

bu kadarına sahipken "daha fazlası daha fazlası" diye çırpınmak bence gereksiz:1ninca:

iş tamam eş tamam bence kendini yıpratmadan bir an evvel hazır istiyorken minicik bebeklerle uğraş:lepi:

ölümlü dunya

ne zaman ne olacagı belli olmaz:eek:

kariyer senden sonra uçup giderlaelaelaelaelae

bebek ayrı bir hayat sunar sanaopuyorumnanaktan

4 yıllık evliyim arkadaşlar.İki yıllık okuyordum,evlenince ikinci yılımı eşimin yanında bitirdim.Bu süre zarfında hep bebek istedik ama olmadı.Sonra kafamı dağıtmak maksatlı ve benim çalışma arzum nedeniyle kpss ye girip atandım bu sene şubatta.hala bebeğim yok.
Biz kuruma 6 kişi atandık.İki Önlisans 4 lise mezunu arkadaş olarak.Lise mezunu olan arkadaşlar Üniversitede çeşitli bölümler okuyor ayrıca.Diger arkadaş(yani önlisans olan) bu sene ayrıca öğretmenlik kazandı.ben onların arasında kendimi biraz onlisans mezunu olarak ezik hissettim.Hiç biri evli değil benden hariç.İki yıllığa tamamlama gibi bi durum var Dikey geçiş Sınavı ile.Ayrıca açık öğretim falanda var yapabileceğim.
Bende tekrar tamamlasammı diye düşünüyorum.Yani tekrar üniversite.Bu sorun değilde ya bu arada bebişim gelirse ben 3 parçaya bölünürüm.İşim,Üniversite,bebek.bebeği bırakmak olmaz,işimide.. üniversiteyi bırakırsamda üzülürüm.Bebeğin gelmesi gecikirse hiç olmazsa bu sürede bişiler yapıyım diyorum.
Bilmiyorum karar veremedim.bebek gelse herşeyi bi kenara bırakacam ama...
sizden çözüm önerileri ve tavsiye bekliyorum arkadaşlar.

canım bu arada yazmayı unutmuşum ben ama, 2 yıllık mezunların, mezun oldukları bölüme göre açıköğretim 3. sınıfa sınavsız geçiş hakkı var, kayıtlarda bu yakın zaman içerisinde sanırım. Bilgin vardır belki ama ben yinede hatırlatmak istedim. Direk gidip kaydını yaptırıyorsun. benim kardeşimde yararlandı bu haktan, rahat rahat geçiş yaptı, sinavsız, kitapsız, ders çalışmadan zemuszemus
herşey gönlünce olsun...

X