gebeliğe bağlı şeker hastalığı teşhisi kondu :(

minik kelebek

evli,mutlu,çocuklu:)
Kayıtlı Üye
20 Mart 2008
1.169
3
slm kızlar.bugün 50li,k şeker yüklemesi yaptırdım ve malesef sonuç 210 çıktı.doktor gebeliğe bağlı şeker hastalığı dedi ve hemen dahiliye uzmanına yönlendirdi.
dahiliyeci günlük 1800 kalorilik bi diyet listesi verdi.15 gün sonunda 100lük şeker yüklemesi yapalım eğer yine yüksek çıkarsa insilüne başlıcaz dedi.
çok moralim bozuldu.bebeğime zarar verebilir die çok endişeliyim.doktor iri bebek doğar buda normal doğumu engeller,önlemini alırsak korkulacak bişe yok dedi ama yinede çok üzüldüm işte.
aranızda bu durumu yaşayan ya da yaşamış olan var mı kızlar.yardım edin bana,tavsiyelerinize iihtiyacım var..

geçmiş olsun a.s.
ablamda da gebelik şekeri çıkmıştı, lokmaları şokellaları üçer beşer gümlettiği için kaydirigubbakcemile3
ama endişelenecek bişey yok canım, doktorun verdiği perhizi uygularsan şeker kullanımına dikkat edersen hiçbişeycik olmaz
sağlıkla alırsın kucağına inşallah a.s.

canım ben ocakta doğum yaptım.hamileliğimde benimde gebelik şekerim çıktı doktorum bana 1600 kalorilik diyet listesi verdi ben onu kullanmaya başladığımdan beri hem kendim hemde bebeğim kilo vermişti.bende diyeti kestim tabi yüklendim dahiliye doktoruda bu böyle olmıcak insulune başlıcaz dedi ve bana her yemek öncesinde 4 dozluk insulun verdi,insulun bir bebeğe zararı yok aksine onun yararına yoksa şekerin daha tehlikeli bebek için insulun verdilerse kullan hiç bir zararı yok.

geçmiş olsun a.s.
ablamda da gebelik şekeri çıkmıştı, lokmaları şokellaları üçer beşer gümlettiği için kaydirigubbakcemile3
ama endişelenecek bişey yok canım, doktorun verdiği perhizi uygularsan şeker kullanımına dikkat edersen hiçbişeycik olmaz
sağlıkla alırsın kucağına inşallah a.s.

sağol cnm,evet bende tatlıyı çok abarttım 6 aydır.ama yok artı öyle harala gürele yemeler,dikkat etmek gerek.
inşallah sağlıkla alırım minişimi kucağıma..

canım ben ocakta doğum yaptım.hamileliğimde benimde gebelik şekerim çıktı doktorum bana 1600 kalorilik diyet listesi verdi ben onu kullanmaya başladığımdan beri hem kendim hemde bebeğim kilo vermişti.bende diyeti kestim tabi yüklendim dahiliye doktoruda bu böyle olmıcak insulune başlıcaz dedi ve bana her yemek öncesinde 4 dozluk insulun verdi,insulun bir bebeğe zararı yok aksine onun yararına yoksa şekerin daha tehlikeli bebek için insulun verdilerse kullan hiç bir zararı yok.

banada doktor 1800 lük diyet listesi verdi.bugünden itibaren uyguluyorum.bu gidişle bende zayıflarım valla.inşallah normale döner.zaten çok hassas bi dönem bu tür hastalıklar daha çok korkutuyo insanı.
insilün deyince doktor ağlıcaktım ama yalnız değilmişim.gebeliklerde ortaya çıkabiliyomöuş.önlemini almazsak problem olur.yeterki oğlum sağlıklı olsun aç kalırım önemli değil..

benımde yuksek cıktı 188 50gr lık yuklendı salı 100luk yuklencek yarından ıyıbaren 3gunluk dıyete baslıcam tatlı yemıyorum meyvelere bıle dıkkat edıyorum mesela kayısı seftalı muz u olgun yemıcekmısın daha sertlerını sececekmıssın olgun meyvelerde seker daha fazlaymış insalah duserrde seker rahat yerız ıcerız tatlıya gene dıkkat

selam
yaklaşık bende 6 haftalık hamileyim zaten gizli şekerim vardı sanırım artık gizlenmek istemiyor
daha önce insülin kullanan arkadaşların yorumlarını merak ediyorum

Aynı durumu ben de yaşadm.1 hafta diyetle şekerimi ölçtüm ve değerler düşük çıkınca dr.uma bu durumu ilettim ve 100lük yapıldı ve bu testimin sonucu alt değerlerde çıkınca diyet kesildi ve şu an normal hayatımı sürdürüyorum. 50lik yüklememe tok gidip ve testten önceki 3 gün bol şekerli gıdalr tüketince test sonuçları şaşmış ve üstüne de yükleme yapılınca yüksek çıkmış benim sonucum da 210 çıkmıştı!
Bu olabilen bir durummuş bir kez daha 100 lük yaptırmanı öneririm.
ps:eğer yaptırırsan şeker yüklemenden 1 gün önce şekerli gıdaları kes.

bendede gebelik şekeri çıktı korkulacak birşey yok, diyetine tamamen uy kafana takma hiçbirşey olmuyor ne bebege ne sana... ben dogum yaptım uyguladıgım diyet sayesinde 3 kilo dogurdum kızımı ve oldukça dinç ve sağlıklı.. avrupa şafak hastesinde süperr bir diyetisyen canan aksoya gittim.. verdiği diyetle kızım kilo aldı sadece ve çok sağlıklı şimdi maşallah.. internette canan aksoy yazıncada çıkıyor tavsiye ederim...

gebelikten sonra da dikkat edin düzenli şeker ölçümü yaptırın daha sonradan tip 2 diabet çıkması olasılığı artıyo

slm kızlar.bugün 50li,k şeker yüklemesi yaptırdım ve malesef sonuç 210 çıktı.doktor gebeliğe bağlı şeker hastalığı dedi ve hemen dahiliye uzmanına yönlendirdi.
dahiliyeci günlük 1800 kalorilik bi diyet listesi verdi.15 gün sonunda 100lük şeker yüklemesi yapalım eğer yine yüksek çıkarsa insilüne başlıcaz dedi.
çok moralim bozuldu.bebeğime zarar verebilir die çok endişeliyim.doktor iri bebek doğar buda normal doğumu engeller,önlemini alırsak korkulacak bişe yok dedi ama yinede çok üzüldüm işte.
aranızda bu durumu yaşayan ya da yaşamış olan var mı kızlar.yardım edin bana,tavsiyelerinize iihtiyacım var..

arkadasım aynı durum bendede cıktı bende diyet yapıp seker ölçüm aleti verdi doktor ölcüyorum neyse doğumuma 5 gün var hayırlısıyla inşlh doğumdan sonra gecer hiç bişi yiyemiyorum aylardır oysaki canım hersey istiyor ama bebeklerimiz için sağlıkla gelsinler baska birsey istemiyorum.:Saruboceq:

hıt korkma uzulme dıkkatlı yersın dıyabete uygun olarak beslenırsın 30 dk yurumeye calısırsın
dogumdan sonrada aynı sekılde beslenemye devam edersın ınsalalh kalıcı olmaz

slm arkadaşlar,

27 haftalık gebeyim bende dün yaptırdım şeker yüklemesini açlık:108- tokluk 201 çıktı ama bütün gece uyuyamadım o kadar moralimiz bozuldu ki herşey yolunda giderken...bir gün öncesinde sabah sarelle yedim hemde bayağ yedim akşam kavun yedim acaba bunlarda etkileyebilirmi?
yardım ve paylaşımlarınızı bekliyorum...

hepinize teşekkür ederim arkadaşlar,yarın 100lük yüklemem var.15 gündür diyetime dikkat ettim şekerli hiçbişi tüketmedim,hep kepekli ekmek yedim vs.
inşallah yrn güzel haberlerle dönerim ama sanmıyorum,çok yüksek çıkmıştı çünkü.kadın doğumcum endokrin uzmanına görümemi tavsiye etti,yarın sonucu alıp önce doktoruma sonrada araştırıp eendokrin uzmanına görünücem.
desteklerinize teşekkürler.
rabbim hepimize sağlıklı evlatlar nasib etsin inşallah..

hepinize teşekkür ederim arkadaşlar,yarın 100lük yüklemem var.15 gündür diyetime dikkat ettim şekerli hiçbişi tüketmedim,hep kepekli ekmek yedim vs.
inşallah yrn güzel haberlerle dönerim ama sanmıyorum,çok yüksek çıkmıştı çünkü.kadın doğumcum endokrin uzmanına görümemi tavsiye etti,yarın sonucu alıp önce doktoruma sonrada araştırıp eendokrin uzmanına görünücem.
desteklerinize teşekkürler.
rabbim hepimize sağlıklı evlatlar nasib etsin inşallah..

Canım 100 lük yüklemenin sonucu nasıl.İnş iyi çıkmıştır.Benimde 50 lik yüksek çıktı pazartesi dr sonucu gösterip diyete başlayacağım.

X