tsh hormonum yüksek çıkıyor..

berna1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2009
57
0
kızlar 24 haftalık hamileyim.tsh hormonum yüksek serbest t4 değerim düşük çıkıyor.sanırım hipotiroid hastasıyım.yarın kontrolüm var ve doktor guatr dan şüpheleniyor.bebeğime zarar verir mi bu durum?bilgisi olanlar yardım nolur:KK43:(

Çok geçmiş olsun arkadaşım.Ben de 13 haftalık hamileyim , benim de TSH düşük çıktı , T3 T4 normal çıktı.Ben de endişelendim , dr. da ulaşamadım.

Çok geçmiş olsun arkadaşım.Ben de 13 haftalık hamileyim , benim de TSH düşük çıktı , T3 T4 normal çıktı.Ben de endişelendim , dr. da ulaşamadım.

dikkat et canım sürekli takip et doktoruna da danış.ben geç bile kaldım.inşallah bebeğime zarar vermez..

canım ben 5 senedır hıpotıroıd hastasıyım. kac cıktı tsh degerın? benım her ay kontrolum oluyor kan verıp bakıyoruz hormon sevıyesıne. her gun de tefor kullanıyorum. doktorum hormon degerlerın referans degerı ıcınde oldugu surece yanı normal aralıkta oldugu surece bı problem cıkmaz dedı. sen her ay hormonlarına baktır yınede. tıroıd hamılelıkte onemsenmıcek bı hastalık degıl. umarım doktor oyle bı teshıs koymaz. koysada sıkma canını ılacını kullanıp degerlerını sabıt tutarsan bıseycık olmaz. ıyı haberlerını beklıyoruz.

canım bende daha erken dönemde çıkmıştı.doktorum beni çok korkutmuştu açıkçası ama dahiliye doktoru muayene etti, ultrasonla bakıldı ve değerlerimi inceledi korkulacak bir durum yok dedi.ilaç olacak levotiron verdi yarım doz alıyorum şuan son ayımdayım her ay kontrole gittim normal değerlere ulaştık şükürler olsun.doğumdan sonra gidicem tekrar kontrole.bende korkmuştum ama doktor içimi rahatlattı, sende korkma inş iyi haberlerle gelirsin canım.

benimde yüksek cıkıo ama her 15 günde bir kan verp takip edioz belli bi sınırı gecerse tefor yarım baslayacak son 60 günüm umarım gerek kalmaz

ılk uç ayda kontrol altına alınmazsa zeka geriliğine öğrenme gucluklerinle karşılaşılıyormuş Bebekte brn 10.haftadan beri ilaç kullanıyorum benim sadece tsh degerim hafif yüksek şerbet t3t4 normal antikorlar temiz tiroid usg temiz subklinik hipotiroidi teşhisi kondu yarın tsh baktiricam bakalım deger düştumu?

canım ben 5 senedır hıpotıroıd hastasıyım. kac cıktı tsh degerın? benım her ay kontrolum oluyor kan verıp bakıyoruz hormon sevıyesıne. her gun de tefor kullanıyorum. doktorum hormon degerlerın referans degerı ıcınde oldugu surece yanı normal aralıkta oldugu surece bı problem cıkmaz dedı. sen her ay hormonlarına baktır yınede. tıroıd hamılelıkte onemsenmıcek bı hastalık degıl. umarım doktor oyle bı teshıs koymaz. koysada sıkma canını ılacını kullanıp degerlerını sabıt tutarsan bıseycık olmaz. ıyı haberlerını beklıyoruz.

canım tsh değerim 5.78 doktor perşembeye ultrasonla da bakacak umarım birşey çıkmaz sonra ilaç başlanacak.dua et bana..bebeğime zarar gelmesin..

canım oyle cok asırı yuksek degıl kı degerın azıcık yukselmıs. hamılelıkten de yukselmıs olabılır. belkı bı sure ılac verır sana o zaman normal sınıra gırer. korkma sen ıcını ferah tut. allah hepımızın bebeklerını bagıslasın...

Oylr azıcık falanla olmuyor bu hormon önemli benim 4.23 ki sınır. 4.20 yani degeri yüksek onunda en kısa zamanda normale doner inşallah

azıcık la olmaz tabıkı ama ben kendı hormon degerlerımı 15-20 lerden dusurdum. cok yuksek degerlere sahıp olan arkadaslar war. bu kontrol altına alınması cok daha kolay demek ıstıyorum. tıroıd hormonu takvıyesıyle normale donebılır. elbette doktoru daha ıyısını bılır. bızımkı fıkır belırtmek sadece.

bende de hipertroid çıkmıştı bende ilaç kullandım 20 gun degerlerim normale döndü dr ilacı kesti bende.ben kullanmıyorum hepsi 20 gun içtim.gunde 3 tane..

arkadaşım telaş yapacağın bir durum yok senin. zaten 5'in altında olması gerekiyor. seninki sınırı biraz geçtiği için 25mg lık bi ilaçla bile geçer inşaAllah..benim tsh değerim 109 çıkmıştı..bi ay ilaçla 35'e indi. her ay kan verip kontrol altında tutuyoruz ve ona gre de ilacın dozunu artıyoruzz. ben şuanda 150mg ilaç kullanıyorum...senin açından riskli bir durum yok korkma..

kızlar benimde yüksek çıktı değerlerim.endokrine gidicem bende.dr ilaç verirler dedi.ama ilacın bebeğe zararı olmazmı.

doktor bana dedi ki asıl bu ilaçları kullanmazsan bebeğe zararı varmış.. o yüzden bu tiroid ilaçlarını gebelikte güvenle kullanabilirsiniz

nobi , ben seni dr sormuştum 100 artık tiroidin durdunu göstermirmiş ama bizim durumda hafife alınacak durum değil çünkü direk bu hormon bebeği etkiliyor ..
bu ilacşların bebege bi zararı yok buarada pembiş

tabi ki hafife alınacak bir şey değil. bu gebelikte de ortaya çıkabildiği için ilaçları ona göre hazırlıyorlardır herhalde.

ılacın bebege hıc bı zararı yok. o ılac vucudunuzun ıhtıyacı olan bı hormonu verıyor sıze. aksıne eger kullanılmazsa o zaman zarar gorur bebegınız. sızde zarar gorursunuz bebegınızde zarar gorur. ılacı doktorun verdıgı dozda aksatmadan mutlaka kullanın.

X