Kekler - Pastalar mozaik pastam(resimli)

pinaripekci

pinaripekci.blogspot.com
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2009
3.830
14
44
bildiğimiz mozaik pasta kek kalıbında hoş oldu paylaşmak istedim..

bisküviler bir kaba parçalanır..

1 paket margarin
1 su bardağı şeker
1,5 bardak süt
1 paket kakao
1 yumurta sarısı
2 paket bisküvi
10 adet ceviz içi

süt, yumurta ve kakaobaşka bir kapta karıştırılır.margarin eritilir ve içine şeker eklenir hepsi karıştırılır.hazırlanan karışımlar bisküvilerle yoğurulur.kek kalıbının dibine her dilime bir ceviz yerleştirilip.karışım kek kalıbına dökülür.buzlukta 2-3 saat dinlendirilip.soğuk servis edilir..dondurmayla sunumu hoş oluyor..

28082009004.jpg

28082009003q.jpg

birşey sorabilirmiyim çiğ yumurta pastanın içinde kokmuyormu bende mozaik pasta yapıyorum ama benim tarifimde yumurta yok eğerki bu şekilde daha güzel olacaksa bende böyle yapıyım bundan sonra .çok güzel görünüyor elinize sağlık bu arada.

ama ramazan ramazan yapılır mı bu yaaamafoldumben
çok severim ben bunuuu...

eline emeğine sağlık canım a.s.

mozaik pasta çok nostaljik oldu ya, çok severim ben de, yapıp buzluğa at, o her an hazır pasta, bu arada ben de yumurta koymuyorum cokacimcoook

mozaik pasta çok nostaljik oldu ya, çok severim ben de, yapıp buzluğa at, o her an hazır pasta, bu arada ben de yumurta koymuyorum cokacimcoook

ellerine sağlık canım... alkisalkisalkis iftara bir tabak gönderirsin artık... cokacimcoook :1hug: a.s. :kedi:

birşey sorabilirmiyim çiğ yumurta pastanın içinde kokmuyormu bende mozaik pasta yapıyorum ama benim tarifimde yumurta yok eğerki bu şekilde daha güzel olacaksa bende böyle yapıyım bundan sonra .çok güzel görünüyor elinize sağlık bu arada.

ama ramazan ramazan yapılır mı bu yaaamafoldumben
çok severim ben bunuuu...

eline emeğine sağlık canım a.s.

bu arada ben de yumurta koymam....

güzel yorumlarınız için teşekkürler bu pastaya tek yumurta koyan belkide benm ama hoş oluyor.koku falanda hissetmedm ben.isterseniz bir deneyin sizde..opuyorumnanaktan
ayrıca eitilmiş margarinle karıştığı için çiğlikten eser kalmıyor..

ellerine sağlık canım... alkisalkisalkis iftara bir tabak gönderirsin artık... cokacimcoook :1hug: a.s. :kedi:
hepsi senin olsun can suyummmm..kocaman opuorm..opuyorumnanaktan

Son düzenleme:
değişik bir sunum olmuş.:lepi:
çok hoş görünüyor.deneyeceğim.dilimlenince de aynı güzel görüntüyü veriyor mu,ve üzerine birşeyler serpiyor musun?
teşekkürler bizimle paylaştığın için a.s.

değişik bir sunum olmuş.:lepi:
çok hoş görünüyor.deneyeceğim.dilimlenince de aynı güzel görüntüyü veriyor mu,ve üzerine birşeyler serpiyor musun?
teşekkürler bizimle paylaştığın için a.s.
cnm mozaik pasta yapıldıktan sonra buzlukta bekletildiği için kestiğinde hiç dağılmıyor çok düzgün oluyor..ben yanında dondurma ile ikram ediyorum bunu..birde siyah tüm tatlıların üstüne yeşil fıstık tozu çok yakışıyor tavsiye ederim..güzel yorumlarınla beni şımarttığın içinde ayrıca teşekkür ediyorum bitnm..opuyorumnanaktan

cnm mozaik pasta yapıldıktan sonra buzlukta bekletildiği için kestiğinde hiç dağılmıyor çok düzgün oluyor..ben yanında dondurma ile ikram ediyorum bunu..birde siyah tüm tatlıların üstüne yeşil fıstık tozu çok yakışıyor tavsiye ederim..güzel yorumlarınla beni şımarttığın içinde ayrıca teşekkür ediyorum bitnm..opuyorumnanaktan

cevabın için teşekkürler.
rica ederim ne demek.:kedi:
sende sorularıma hemen cevap vererek beni şımartıyorsun
tekrar sağol a.s.
bundan sonra yemek tariflerinin sıkı takipçisi olacağım.:kahve:

X