hamilelikte tetanoz aşısı

İlk gebeliğimde 2 ya da 3 kere oldum ne ağrı ne sizi hicbirsey olmadı. Çocuğa bir yan etkisi de olmaz korkmayın.

22+1 haftalığım yarın bende tetanoz aşısı için sağlık ocağına gidicem. bazıları ateş bulantı falan oluyo diyo bi doğruluk payı var mı? olanlar bilgilendirebilir mi ?

Ben de 2 doz şeklinde aile hekiminde yaptırdım , Aşının yapıldığı gün kolum biraz ağrıdı ama bulantı , ateş falan hiç olmadı. Ertesi gün hiç bir şey kalmamıştı.

Dr yapilmasi gerekiyor dedi korkulacak bir sey yok . Bebegin göbeği kesilirken herhangibir Yenidoğan tetenozuna karşı koruma sağlıyor onemsememek doğru değil

Ya kizlar bende geçen sene tetanos aşısı vurunmustum,8 haftalik hamileyim igneden korkuyorum ve vurunmak istemiyorum korur diye düşünüyorum siz olsaniz napardiniz : (

Canım ben 34 haftalık hamileyim ben iki dozu da yaptırdım. Sende yaptır bence ne olur ne olmaz hem bebegide koruma altina aliyor.

Ya kizlar bende geçen sene tetanos aşısı vurunmustum,8 haftalik hamileyim igneden korkuyorum ve vurunmak istemiyorum korur diye düşünüyorum siz olsaniz napardiniz : (
Aile hekimliğine söyleyin onlar koruyuculuğunun olup olmadığını söyler. Ama 3 dozu da yaptırdıysanız 5 yıl falan koruyuculuğu olması gerekli. Bebişinizi düşünün yapılması gerek derlerse yaptırın bence

Canım ben de hamile kalmadan 6 ay önce kuduz aşısı yanında 1 doz tetanoz olmuştum. Hamileyken sağlık ocağından aşısı yapıcaz dediler doktoruma sordum olmana gerek yok son 5 yıl içerisinde olduysan dedi. Ben de yaptırmadım. Zaten benim doktorum pek sıcak bakmıyor aşı olayına her ne kadar ölü mikrop da olsa. İnternette araştırdım aşıların içinde civa varmış ve bildiğiniz gibi civa bebeklere zararlı

X