İnternetten ürün satmak mı yoksa dükkan açmak mı?

evrim2008

Sabırlıyım,bekliyorum:)
Kayıtlı Üye
18 Mart 2009
572
0
Kızlar ben evde birşeyler yapıp internetten satmak istiyorum acaba bir blog kurupta mı satmak daha güvenilir olur yoksa çeşitli satım yapan siteler var oralara üye olarak mı satış yapmak daha iyi olur (2 site komisyon alıyor%10 kadar-1 sitede de açıkca tel no falan yazıyor)?Yoksa az bir sermaye ile dükkan açıp satmak mı daha uygun olur (yün v.s.).Fikirlerinizi bekliyorum...:)

Yün vs.demişsiniz.

Şimdi yün alan insan sayısı gün geçtikçe azalıyor.

Hele de bu alacakların internete bakcaklarını,internetten alışveriş yapacaklarını

düşünmek çok ihtimal verilecek bir fikir gibi gelmedi.

Sizin için bence en mantıklısı küçük bir dükkan açmak olacaktır.

Hem çevreniz de olur.Daimi müşretileriniz ve onların komşuları da olur

internetten satış sitelerini bilmiyorum ama blog açarak olmuyor canım ben denedim öncelikle bloglarda resmen satış yapamıyorsun çünkü yasak bana ulaşın felan yazıncada iş çok uzuyor kimse uğraşmıyor ben gümüş markazit takılar satmak için uğraşmıştım hatta blogum hala duruyor bakabilirsin dükkan biraz cesaret işi sanırım bende de o cesaret yok malesef ama sende varsa hiç durma derim bu arada elden satayım dedim ama onada ya çok geniş bir çevre yada çok dolaşmak gerek ki bende malesef çevre yok ve oğlum küçük gezemedim sonunda bıraktım umarım sen başarırsın evde oturmak çok zor

dükkan açtığın zaman oraya bağlanman gerektiğini unutma.tatile gideceksin ya da bi işin var gideceksin dükkanı kapayıp gidemezsin. güvenebileceğin birileri varsa ancak onu düşün.bir de sanırım deneyimli birilerinden işi öğrenmen lazım

Yün vs.demişsiniz.

Şimdi yün alan insan sayısı gün geçtikçe azalıyor.

Hele de bu alacakların internete bakcaklarını,internetten alışveriş yapacaklarını

düşünmek çok ihtimal verilecek bir fikir gibi gelmedi.

Sizin için bence en mantıklısı küçük bir dükkan açmak olacaktır.

Hem çevreniz de olur.Daimi müşretileriniz ve onların komşuları da olur

Ben yün v.s. dükkan açmak için uygun olur demek istedim,internetten toplu alım dışında alanın olmayacağını biliyorum.ınternetten bişeyler satmaktan kastım tülbent,bere,patik v.b.Dükkan açmak için iyi bir sermaye lazım..

internetten satış sitelerini bilmiyorum ama blog açarak olmuyor canım ben denedim öncelikle bloglarda resmen satış yapamıyorsun çünkü yasak bana ulaşın felan yazıncada iş çok uzuyor kimse uğraşmıyor ben gümüş markazit takılar satmak için uğraşmıştım hatta blogum hala duruyor bakabilirsin dükkan biraz cesaret işi sanırım bende de o cesaret yok malesef ama sende varsa hiç durma derim bu arada elden satayım dedim ama onada ya çok geniş bir çevre yada çok dolaşmak gerek ki bende malesef çevre yok ve oğlum küçük gezemedim sonunda bıraktım umarım sen başarırsın evde oturmak çok zor

Kozmetik ürünleri satıyordum bir markanın o da kriz vurdu alamam falan dediler kaldı bende çıktım pahalı geldi kimine...Burda herkesin elinden elişi türü şeyler geliyor yani çoğunluğun,elden satmak biraz zor ancak çeyizlik şeyler yada iğne oyaları falan satılıyor onlarıda ben bilmiyorum...

dükkan açtığın zaman oraya bağlanman gerektiğini unutma.tatile gideceksin ya da bi işin var gideceksin dükkanı kapayıp gidemezsin. güvenebileceğin birileri varsa ancak onu düşün.bir de sanırım deneyimli birilerinden işi öğrenmen lazım

Dükkanı bırakacak kişi bulurum kayınbabam var güveniyorum ama masrafı çok ruhsat işi,muhasebe işi falan falan...Tecrübeliyim bu tür bir iş yapmıştım dükkanla yani.Pazarda bayanlar yaptıklarını satıyor ama burda tanınıyorum öyle bişey yaparsam çok laf söylenir uğraşamam...Sanırım en doğrusu netten satış yapan sitelerden ne satacaksam satmak ve öğrenmek istediğim şey için kursa gitmek ama çokta vaktim yok bakalım artık ayarlayayım...

Teşekkürler kızlar yeni fikirlere açığım:)

canım...bende senin gibi mart ayında dükkan açma derdine düştüm...çok araştırdım...masrafları çok ağır..çok sermayen olucakki birkaç ay deneyip ayakta duracaksın...birazda şans işi cesaret işi ...ama bence sermaye ....rahat hareket etmen için.. dükkanı açar açmaz kirayı nasıl vericem diye düşünmeye başlarsan moral bozuk olur herşey tersine gider...onun için ben blog açtım...denedim ...sabırla bekledim..ve siparişler almaya başladım...bir siteye bloğumun linkini yolladım...ücretsiz olarak ....yardımı çok oldu ...reklam gibi oluyor...KK nünde çok faydası oldu...uğraşıp duruyorum...inşallah daha iyi olucak...yılmamak lazım...sanada başarılar yolun açık olsun arkadaşım...sitenin adını özeline yazıyorum...

canım...bende senin gibi mart ayında dükkan açma derdine düştüm...çok araştırdım...masrafları çok ağır..çok sermayen olucakki birkaç ay deneyip ayakta duracaksın...birazda şans işi cesaret işi ...ama bence sermaye ....rahat hareket etmen için.. dükkanı açar açmaz kirayı nasıl vericem diye düşünmeye başlarsan moral bozuk olur herşey tersine gider...onun için ben blog açtım...denedim ...sabırla bekledim..ve siparişler almaya başladım...bir siteye bloğumun linkini yolladım...ücretsiz olarak ....yardımı çok oldu ...reklam gibi oluyor...KK nünde çok faydası oldu...uğraşıp duruyorum...inşallah daha iyi olucak...yılmamak lazım...sanada başarılar yolun açık olsun arkadaşım...sitenin adını özeline yazıyorum...

Canım dediğin gibi dükkan işi riskli bir iş masrafları çok bende araştırdım ama kazanç olursa yani dükkanda iyi bir yerde olursa birazda tanınmak tabi iyi para kazanan var burda bi yün dükkanı açıldı mesela ilk başta nerdeyse müşteriye yalvaracaklardı ürün alın diye kapanır gözüyle baktık ama biraz tatlı dille baya baya müşteri buldular dükkandaki çeşitleri arttırıp yenilikleri yakından takip ettiler güzellikle geçiniyorlar tabi dükkanın konumu iyi bir yerde...Tabi ayakta durmaya çalışıp dükkandaki dolabını satanıda biliyorum sonra kayıp gittiler burda iyi kazananda var dibe vuranda bu işler birazda kısmet işi...
Bende yaptıklarımı yapacaklarımı buraya koymayı düşündüm ama vaktim yoktu bundan sonra vaktim olursa eklerim...Aslında en güzeli elden satış kayınvalidem iğne oyası yapıyor çeyizlik daha çok ben sık sık elinde iş görürüm kaynımı okutuyor yaptığı el işiyle düşün artık kayınvalideme dedim bende bişeyler yapim sen sat yada günlerinde gelip ben satim "burda herkes örgü falan yapıyor kimse almaz" dedi.Bende çabalıyorum işte nasip...
Yolladığın siteyi inceledim canım ama ben nikah şekeri türünden şeyler yapmıyorum örgü falan ancak bebek şekeri türünden şeyleri 1kere hediyelik yaptım belki beğenilirde alıcı çıkar yada tavsiye ederler yada fikir verir yönlendirirler diye düşündüm ama pek birşey çıkmadı bişeyler yapıpta dediğin siteye koysam birde sipariş çıkmazsa küçük bebekte yok etrafta elimde patlar mallar hem o kadarda şahane yapmıyorum burda malzemeleri pahalı birde astarı yüzünden pahalıya geliyor ist pendikten almıştım malzemeleri orasıda pahalı eminönününe git gel o kadar vaktim yok işte...Bakalım...Sana hayırlı kazançlar sevgiler....

canım eğer dükkan açarsan bunun vergisi var artı şahıs şirketi kurman gerekir( en düşük masraflısı) ki bu da bir masraf, sonra kirası var, içini dekora etmek ya da tadilatı var.. internetten satış daha mantıklı masraf açısından ama ürün de önemli. yün gibi bir ürünü şahsen ben görmeden almazdım.

eğer dükkan açabilecekseniz yün işini geliştirebilirsiniz. örgü evleri ya da örgü kafe tarzı yerler var. bir iki masa atmışlar dükkana ve bayanlar durmadan örüyorlar, örgü öğretiyorlar. bu tarz yerler düşünebilirsiniz. bana böyle bir işi önermişlerdi, ama örgü konusunda yetenekli ve yeterli bilgim yok. fikir olsun size de.

tühhhh!!! izmde olsaydın 5bine devirediyorum dükkanımı içinde yün ve takı var.kliması var.2katlı çok şirin bi dükkan.ama kocaeli nere izmir nere

Bebek şekeri nikah şekeri yapan dükkanı olan birileri varmı bu tarzda bi dükkan açaçağız biraz fikir almamız gerekiyor yardımcı olursanız çok seviniriz

X