Doğuma Hazırlık Kızımız olacak, ismi İrem; Başına başka bir isim koymak istiyoruz

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

zeynepp35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2009
20
0
44
arkadaşlar yiğenim olacak isminibaba irem istiyor fakat bizde (annesi ile birlikte) ikinci bi isim daha istiyoruz fakat aklımıza irem ile kullanılacak herhangi bi isim bulamadık
sizce iremin başına gelebilecek güzel bir isim önerilerinizi bekliyoruz....

canım şahsi fikrimi söylüyorum.. tek isim koymanız daha iyi bence. 2 isim olunca sadece nüfusta öyle yazıyo..çağırırken bile 2 ismi söylenmiyo,ya da o hangisini isterse onu kullanıyo hayatında.. bi öyle bi böyle olacağına net bi ismi olsun daha iyi.
ama illede koyacaksanız naz irem olabilir,nazire'm gibi :)

Bu yorumu çekinerek yazıyorum, çünkü isimler hakkındaki yorumlarım bazen yanlış anlaşılıyor..
Heves kırma olarak yorumlayanlar, ama ben sadece bilgilendirmek amacıyla yazıyorum..

Irem 'Cennet bahçesi' olarak biliniyor..
Fakat Irem çok eskiden Yemen'de bir kafir hükümdari Allah'a isyan ederek Cennet'e benzetmek iddiasiyle İrem bağını yaptırmış,
bu bağdaki köşke giremeden milletiyle birlikte gazaba uğramış..
Allah tarafindan gazaba uğramış bir yerin ismini koymak bence pek dogru degil.

Irem isimli insanları veya Irem isminde kizi olanlari kesinlikle kirmak istemiyorum! Onlarda bu isimi iyi niyetle koymuşlardır elbette.

Bu yorumu çekinerek yazıyorum, çünkü isimler hakkındaki yorumlarım bazen yanlış anlaşılıyor..
Heves kırma olarak yorumlayanlar, ama ben sadece bilgilendirmek amacıyla yazıyorum..

Irem 'Cennet bahçesi' olarak biliniyor..
Fakat Irem çok eskiden Yemen'de bir kafir hükümdari Allah'a isyan ederek Cennet'e benzetmek iddiasiyle İrem bağını yaptırmış,
bu bağdaki köşke giremeden milletiyle birlikte gazaba uğramış..
Allah tarafindan gazaba uğramış bir yerin ismini koymak bence pek dogru degil.

Irem isimli insanları veya Irem isminde kizi olanlari kesinlikle kirmak istemiyorum! Onlarda bu isimi iyi niyetle koymuşlardır elbette.

konuya bende katılıyorum.arkadaşlar irem koymayınnnnnn.....siz bilirsiniz ama bi tavsiye işte.
ablamda 10 yıl önce kızına idil irem koyacaktı.iremin anlamının kötü oldugunu bulunce irem koymaktan vazgeçti ve sadece idil koydular..
eger yine koyma taraftarıysan İDİL İREM çok yakışıyor

bizim 16 yıl sonra zar zor tüp bebgimiz yeğenim oldu adı sultan irem çok hoş yakışıyor yada irem sultan diyoz.zemuszemus

Benim kızımın ismide Ceren kimlikte.

Ama kulağına Ceren Sultan diye okuttuk.

Evet sultan belki eski isimlerden ama seslenirken sevimli oluyor.

ırem sultan da güsel olur :))

Ben arkadaşların yorumuna katılmıyorum.Sen hangi anlamını seçerek koyarsan isim o anlama gelir.

Niye kötüyü düşünelim ki,Cennet Bahçesi ni düşünmek varken.

ıslamda niyet önemlidir.

kızımın adı zeynep irem zeynep ismi hem çok zarif çok güzel hemde peygamber efendimizin en sevdiği isimlerin içinde hemde kızının adı

bence İrem Tuana olsun... en önemlisi inş. sağlıklı sıhatli hayırlı bi bebek olsun...

İrem : Cennet bahçesi
Tuana : Cennet bahçesine düşen ilk yağmur damlası

Arkadaşlar şu İrem ismini kötülemekten vazgeçin artık. Süleyman Ateş e sordular bu soruyu. Hiçbir sakınca yok dedi. Açıklaması da vardı şuan hatırlamıyorum ayrıntılarını.

Asya İrem olabilir bence

ewt canım bende 22 haftalık hamileyim.bizde kızımızın adını irem koymaya karar verdik.çok düşündük ama önemli olan niyettir...

Ben kzım olursa adını irem nil koymak istiyorum. Hatta hamile olduğumu öğrendiğimde irem nil diye sevdim karnımı tabi kısmet olmadı nasip değilmiş bebeğim ama ben çok sevdim bu iki ismi..:asigim:

X