Arkamdan vurmak istiyen Kaynanamlar

curry

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2009
191
1
36
arkadaslar. 4 senelik evliyim suan 9 aylik hamileyim. 2 sene kaynanamlarla oturdum saygida hic bir zamnan en ufak bir kusur etmedim herseye gögüs geldim calistim didindim ama hic bir zaman sevilmedim. esimin bir abisi ve eltim var birlikte bir dükkan actik hep calisanda biz olduk evlendik evleneli yapmadigim fedakarlik kalmadi her sölenilene sustum. ama hic bir zaman insan yerine konulmadim varsa yoksa diger gelinleri cünkü o yalakanin birisi. kaynanamlar benim yüzüme karsida iyi gibiler ama hakkimda herkeze demediklerini birakmiyorlar son olarak amcama sikayet etmisler beni köyde. ben saygisizmisim kafamin dikine gidiyormusum falan filan.. amcamda bunlara inanmis annemi arayip senmi akil veriyorsun bu kiza diye cikismis. suan kaynanamlar burda degil köydeler. ama dogumuma gelicekler. esimde bu zamana kadar bana hic sahip cikmadi ama bu sefer geldiklerinde konusucam diyor. ama ben dayanamiyorum. seytan diyor ac telefon konus bu zamana kadar ses cikarmadim herseye ama bunada susamam. ne yapiyim arkadaslar tel acsammi beklesemmi? bekleyip esimin gecistirmesinden korkuyorum tekrar..

Suan öncelik sadece senin hamileligin arkadasim....simdi sen oraya telefon acip bir laf desen hadi ordan onlarda birsey söyler...hadi sende derken cok cirkin seyler olabilir...:1no2:

Neyine lazim allah askina..? Sen kendini, kendi degerini ve insanligni bilmiyorsun?:nazar:

Madem esin bu sefer konusacagim dedi sende bekle bakalim...geldiklerinde ne yapcak ...belkide sana firsat bile kalmadan gereken cevabi verecek onlara...öyle degilmi?

Ha hayir vermiyormu? Gecistiriyormu? Dogumundan sonra al kaynanani karsina konus....Ne saygisizligmi gördünüz Anne? Aciklarmisin diye sor....bu senin en dogal hakkin! :nazar:

Saygi susmak degildir arkadasim...saygimdan sustum diye birsey yok....insan saygisini bozmadanda hakkini gayet iyi savunabilir...

Lakin suan kendinden önce karnindakini düsünmen lazim...sinire stresse gelme...

Allah hayirlisi ile kucagina almayi nasip etsin...

Doğum öncesinde hiç böyle gereksiz streslere girme..Eşin ben konuşurum dediyse,bırak o konuşsun..eğer konuşmazsa..Nasılsa yanınıza geleceklermiş.Sende o zaman amcanı neden ardıklarını neden senin ailene yansıttıklarını sorarsın..Ama şimdi değil..Rahat ol,doğumunu ve bebeğini düşün öncelikle..
Onlara bu yaptıklarını söylerkende stresli falan değil gayet,sohbet tarzında konuşursun..ınşallah senin konuşmana gerek kalmadan eşin halleder..
Hayırlı doğumlar canım..

of yaa o kadar morelim bozukki 2 gündür anneminde öyle.. nasil haksizlik ediyorlar insana. amcamada inanamiyorum tek tarafli dinleyip annemi arayip bu sekilde konusmasi cok canimi sikiyor kadincagiz ne kadar üzülmüs zaten hasta cook morelim bozuk cok

Yapmadığın şeyler hakkında bir sürü yalan uydurduysa .sen hesap sormaya kalksan kimbilir neler dicek .hiç yüz göz olma bence eşin konuşsun konuşmassada. annene gelmiş laf açsın telefon ya da yüzyüze konuşsun ne kusurunu gördünde kızımın bana lafın geldi desin .

Suan öncelik sadece senin hamileligin arkadasim....simdi sen oraya telefon acip bir laf desen hadi ordan onlarda birsey söyler...hadi sende derken cok cirkin seyler olabilir...:1no2:

Neyine lazim allah askina..? Sen kendini, kendi degerini ve insanligni bilmiyorsun?:nazar:

Madem esin bu sefer konusacagim dedi sende bekle bakalim...geldiklerinde ne yapcak ...belkide sana firsat bile kalmadan gereken cevabi verecek onlara...öyle degilmi?

Ha hayir vermiyormu? Gecistiriyormu? Dogumundan sonra al kaynanani karsina konus....Ne saygisizligmi gördünüz Anne? Aciklarmisin diye sor....bu senin en dogal hakkin! :nazar:

Saygi susmak degildir arkadasim...saygimdan sustum diye birsey yok....insan saygisini bozmadanda hakkini gayet iyi savunabilir...

Lakin suan kendinden önce karnindakini düsünmen lazim...sinire stresse gelme...

Allah hayirlisi ile kucagina almayi nasip etsin...[/QUOTE

kelimesi kelimesine katılıyorum
:lepi:

9 aylık hamile ve zaten sinirleri hassas olan bi kadına bunu neden yapıyorlar ya!!
Sabır dilerim size... üzmeyin kendinizi. her şeye kapayın kulağınızı eşinizle mutlu bi hayat geçirin, bebeğinizi güle güle büyütün..

curry üzme kendini cnm...şu anda zaten hamilelik psikolojisine girmişsin...telefon edip te sinirlerini bozma...anneni ara...böyle birşeyin olmadığını, uydurma olduğunu söyle...doğum yaptıktan sonra hareketler devam ederse oturup konuş....susmak her zaman çare değildir....bazı kişiler bundan anlamazlar...tabiri caizse susanı ezerler...karşıdakinin anladığı dilden konuş...arkamdan nie konuşuyorsunuz...diye sitemde bulun...kimi insanlar yalakalıktan hoşlandığı için eltinin de hiç bir şeyi göze görünmez...hayırlı doğumlar sana...iyi bayramlar...a.s.

evet zaten o yalaka oldugu icin cok iyi. ama gelsinler konusacagim esim konussada konusmasada yeter artik herseye sustugum benimde.. ben sustukca sahipsiz bilinip ezilip suclaniyorum. babam zaten yok amcamida doldurup anneme saldilar sonunda. bakalim saygisizlik nasil oluyormus bundan sonra. kina gecemde kayin pederim odama daldi saygisizlik olmadi 2 sene birlikte oturduk kendi kizlari yani görümcem onlar yokkken eve erkek bile getirdi bize saygisizlik olmadi. ben hep calistim evde oldugum günler eltimin cocuguna baktim kendi cocugumuz olmadigi halde ama ben hep geziyormusum öyle anlatmislar. cok söylencek söz var arkadaslar sonrada yüzlerini bile görmek istemiyorum. 2 sene benim yatak odam bile olmadi ben her istedigimi aldirmisim. sanki onlar aldi gibi herseyimizi kocamla calisip yaptik. ama amcam bile gidip onlara inanmis onlarin burda almanyada nasil olduklarini bilmiyor tabi..

Son düzenleme:
Hamılesın soyledıgıne gorede bugun yarın dogum yapacaksın.Demek oluyo kı su an yasaman gereken tek stres acaba dogum cantama hangı pjamalarımı koysam olmalı.Hıc bı gegınlık senın su ankı durumundan onemlı degıl.Unutma kı hamılelık dogum gıbı ozel donemler ınsanın canı ıstadıgınde ayyy ozledım deyıp yasayacagı donemler degıl.O yuzden su an sadece durumunun keyfını sur heyecanını yasa....

Kayınvalıdene gelınce...
Sen hıcbırsey soyleme madem esın konusacagım demıs.Esın konusursa onlarda kocası arkasında dıye dusunur ve daha sonrasında hakkında ılerı gerı konuusmaya kalkmazlar.Tutkı kaltılar esın yıne devreye gırecektı emın ol.

Bebegını saglıkla kucagına al hayırlısı ıle bı sonrakı konun dogum mutlulugun olsun ınsallah...

canım kimse kimseyi sevmek zorunda değil biliyorsun bence etrafında ki bu tür saldırılara kendini ezdirmeden karşılık vermelisin insanlar bazen acımasız olabiliyor .bak burdaki arkadaşlar bile senin karnında ki çocuğu düşünüp kendini üzmemen gerektiğini söylüyor .hayatında ki öncelik sen olmalısın çünkü sen yoksan hiçbirşey yok :1hug:

:teselli:canım çok üzüldüm ama şuan sen bebeğini düşün olurmu tatlım.sonra al karşına konuş neymiş dertleri öğren.ya şu davranışı anlamam bu damatlar çok sevilir ama kendi kızlarını sevmezler nedendir bilmem hep suç bizde olur ne hikmetse kendi ailemiz böyle yaparsa el ne yapmasınki:sm_confused:

kaynana kayınpeder muhabbeti olunca dikkatimi çekti doğrusu arkadaşlar bende paylaşmak istedim 1 yıllık evliyim evlendim evleneli eşim insan yerine hiç koyulmadı kaynanam ve kayınpederim tarafından.bitane de görümcem var ama yanımızda değil allahtan diyorum hiç kavgam gürültüm olmadı ben senede 1 kez evlendikten sonra annemlere yatılı gittim eşimle birlikte görümcem daha kaçgünlük gelinmişim de gidiyormuşum bunu da bana diyen kim biliyormusunuz kayınpederim allahım daha bisürü şey sadece hamile kaldığımda benim bebişlerim çift yumurta ikiziydi kayınvalidemgile söylediğimde kayınpederim siz bakamssınız çocuklara demesi ve ezzaneden bi kutu hap alayımda öldürün demesi beni o aileden tamamen soğuttu ama altlı üstlü oturuyoruz son iki aydır evimi ayırdım eşime kalsa o masraf bu masraf olucak diyodu dinlemedim sözünü.ramazanda görümcem bayram ziyaretine geldi benim ilk aylarım sürekli halsizlik mide buluntısı.kayınpederim gelin görümce kakışıyo dedi ablama kalk çay demle bede biz kakışıyoruz madem kalk kendin demle dedim.artık inanın arkadaşlar sabrım kalmadı tahammül edemiyorum.neyse evimi ayırdım.rahatım işimden geliyorum evime yemeğimi yiyip yatıyorum.offffffffffffffffff beeeeeeeeeeee ne rahatım.biryıl boyunca kadın ne yemek yaptı ne bulaşık yıkadı köle gibi iş yaptım yinede yaranamadım.bayramlarda ben evde yemek yapardım kızlarınla bayram ziyaretine gidirler.evde en basit iş yapılıcak olsun gelin kalk artık insanlık bendede öldü sabır bi yere kadar çok agrasif birisi oldum çıktım siz bakmayın benim böyle olduğuma sessiz kendi dünyasında bi insandım bu hale geldim

aynen benım yasadıklarıma benzıyor yasamın.bunlar a agzınla kus tutsan yaramazsın.bosver bıgun kıymet bılırler ben allaha havale ettım.esınde arkandaysa unut gıtsın...bebıslerımızı dusunelım bız...

X