Ar adet sancs...

..irem..

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2009
31
0
bn 17 yaşındayım,agrıya sebep olacak hiç bi saglık problemimde yok..ama ne zaman adet olsam o bi hafta hastalıklı gibi dolaşıyorum,aşırı sancılı geçiyor..hele dışarı çıkıyım havada güneşliyse aşırı yanma ve agrı hissediyorum,saç tellerimin dipleri bile yanıyor daha dogrusu kaynıyor..agrı bacaklarımda oluyor ama nası bi agrı anlatamam,o an bacagını keselim geçcek deseler kesin derim..neden böyle oluyor yafff

Son düzenleme:
usutuyo musun?
ayaklarin ciplak yere basmaman lazim regl olmadan 10 gun onceye kadar..
ilik dus alip rahatlaman lazim..
bitki caylari ayaginin altina sicak su torbasi koyabilirsin..

ben de senin gibiydim doktora gittim ilac kullandim baya bi hafifledi gibi.. yine agriyor ama yataktan cikabiliyorum hic olmazsa.
doktor kontrolunu ihmal etme derim.

evet ya herkes üşütüyormusun diyor..olabilir..yazın çıplak ayakla yere basarım..ama kışın???kışında aynı agrı oluyor..ama sadece akıntı esnasında..bide kanama gelecegini anlıyorum hissediyorum ve direk wcye koşuyorum..doktora daha önce gittim ama fazla bişe söylemedi..yine dindiriyorum kakao ve bitki çaylarıyla ama o bi hafta evden çıkamıyorum..şu an okuyorum ama işe girdigimdede öyle olursa kavulurum mafoldumben

adetim tam 7 gün sürüyor ilk 3günü sürekli akıntı sonra yavaşlıyor..gaz oluyor ama agrımın derdinden hiç dikkat etmedim sıklıgına..neden ki?gaz bi belirtimi?

adetim tam 7 gün sürüyor ilk 3günü sürekli akıntı sonra yavaşlıyor..gaz oluyor ama agrımın derdinden hiç dikkat etmedim sıklıgına..neden ki?gaz bi belirtimi?

Kanaman çok oluyor mu yani gün içinde çok fazla ped kirletiyormusun ?gaz derken karın şişliği oluşuyormu karnında çok ?

gaz fecii ağrıya sebep olur cnm.. tilkiyi içinde tutmayacan çıkarmak lazım derdi rahmetli babaanneciimdelikafaduldendelikafadulden

gaz fecii ağrıya sebep olur cnm.. tilkiyi içinde tutmayacan çıkarmak lazım derdi rahmetli babaanneciimdelikafaduldendelikafadulden

Canım gaz çıkaramamaktan bahsetmedim,hani adet zamanlarında karın şişmesi olur,gaz olur karında ya onu kastettim.
Buscopan ve spazmol işe yarayabilir canım.Veya 500 mg lık novaljin tablet.

bn 17 yaşındayım,agrıya sebep olacak hiç bi saglık problemimde yok..ama ne zaman adet olsam o bi hafta hastalıklı gibi dolaşıyorum,aşırı sancılı geçiyor..hele dışarı çıkıyım havada güneşliyse aşırı yanma ve agrı hissediyorum,saç tellerimin dipleri bile yanıyor daha dogrusu kaynıyor..agrı bacaklarımda oluyor ama nası bi agrı anlatamam,o an bacagını keselim geçcek deseler kesin derim..neden böyle oluyor yafff

En doğrusu bir doktora gitmeniz.Mutlaka kullanacağınız bir ilaç filan verecektir.
Ah canım o sancıları çok iyi bilirim.Nasıl çekerdim,müthiş sancım olurdu.
O kadar çok olurduki adetimin ilk günü okula gidemezdim.
Hele liseyi yatılı olarak okudum , mutlaka adetin ilk günü revirde olurdum.
Rengim simsiyah olur , ilk gün hayattan muaf yaşardım.
Annem dr a götürmüştü ,ilerde çocuk sahibi olmamı etkiler diye korktu ki ,
Hiç unutmuyorum dr la annem konuşuyor,dr '' sağlıkla ilgili hiç bir sorun yok ,evlenince geçer , hemende hamile kalır ''demişti.
Adam nasıl anlamış valla evlenince çok şükür hiç sancı yaşamadım , evlendim ilk ayda hamile kaldım.

doğum yaptıktan sonra sancı hafifler diye yaygın bir söylenti var,bende burda evli olan kişilere sormak istiyorum; gerçekten bu durum söz konusu mu?

cidden adet sancısı çok kötü. en iyisi ayagını, belini, karnını sıcak tut, ılık bol şekerli şerbet ve bol yuruyus tabı zor oldugu ıcın kısa kısa yuruyusler. ben ogrencıyken yatardım evde 1hafta ama calısan bırıysenız bu mumkun olmuyor. sancıdan odama kapanıp personel gormeden agladıgımı bılırım sancıdan. oyuzden sımdı ogrencıyken bu duruma alısmanı tavsıye derım yoksa ılerde zorlanırsın. ben ılk zamanlar ısı bırakır eve gıderdım ama bu hıc hos bır izlenım bırakmıyordu karsı taraft cunku nedenını anlatamıyorsunuz tam olarak:)

Evet doğum sonrası bir süre için bu ağrı geçer.Nedeni de prolaktin süt hormonu yüzünden bir süre adetler kesilir çünkü..
Adet ağrılarının sebepleri rahimde bulunan myomlar,endometriozis,adenomyozis,rahimdeki yapışıklıklar olabilir.iyi bir dr a gidip ultrason muayenesine gitmek gerekir..

Kanaman çok oluyor mu yani gün içinde çok fazla ped kirletiyormusun ?gaz derken karın şişliği oluşuyormu karnında çok ?

şimdi anladım seni :) yok benim öyle karın şişikligim fln olmaz..kanamam çok olur ilk günler,zaten sadece kanama esnasında agrım olur,kanama bitince kendimi aşırı tükenmiş ve halsiz hissederim.şeyi düşünüyorum ben fazla kanlı bi insan deilimdir.tıpta anemi denir hatta.acaba kanım az oldugu için mi agrım bu kadar şiddetli oluyor ve yorgun düşüyorum?

evet derler bekarsındır evlenince geçer derler evlenirsin geçmez çocuk doğurunca geçer derler ama bence hikaye hepsi senin vücudun nasıl başladıysa öyle gider bence bende aynı senin gibiyim ne yaparsan yap geçmiyor haytaı böyle yaşamaya alışmak zorundayız bence!!!

şimdi anladım seni :) yok benim öyle karın şişikligim fln olmaz..kanamam çok olur ilk günler,zaten sadece kanama esnasında agrım olur,kanama bitince kendimi aşırı tükenmiş ve halsiz hissederim.şeyi düşünüyorum ben fazla kanlı bi insan deilimdir.tıpta anemi denir hatta.acaba kanım az oldugu için mi agrım bu kadar şiddetli oluyor ve yorgun düşüyorum?

Her hün 1 tane gnyoferrasanol kapsül al.demir hapıdır.kanda hemoglobin ölçtür.

ya ben ilk adet oldugumdan beri 3 gün oluyorum ve ilk gün acaip bir sancıyla kımıldayamıyorum bembeyaz oluyorum ve çıkartıyorum bi mazajezik içmiştim 3 senedir de kullanıyorum bi o kesiyor.. son 1 senedir 2.5 gün oluyorum 3 .günede azar azar akarak tamamlıyorum ilaç kullandıgımdan mı acaba

ewt canm bende sizin gibiydim bekarken dr gittim majezik verdi kızlığımda hep onu kullandım evlendim hemn hamile kaldım ve bebişim düştü kızlığımda kullandığım majezik kanamamı kesmiş ve içerde bulanan kan kiste dönüşmüş şimdi tedavi görüyorum majeziği kesinlikle önermiyorum

bende aşırı adet sancısıyla doktora başladım sebebi kistmiş.. Kesinlikle bir jinekologa görünmekte fayda var. Benimki ilaçla kontrol altına alınan türden değildi. Advil alıyordum biraz hafifliyordu ama ne gece uyku uyutuyordu nede rahat oturabiliyordum. Üstelik regl kanamasıyla birlikte bazı aylar ishal olurdum başım dönerdi ve buna benzer bir sürü şey. Almadığım ilac denemediğim yöntem kalmamıştı sıcak su torbası koyardm ayaklarımın altına ama o bile fayda etmezdi. Şu anda kist tedavsi görüyorum inşallah çare olurda kurtulurum bu sancılardan.

ewt canm bende sizin gibiydim bekarken dr gittim majezik verdi kızlığımda hep onu kullandım evlendim hemn hamile kaldım ve bebişim düştü kızlığımda kullandığım majezik kanamamı kesmiş ve içerde bulanan kan kiste dönüşmüş şimdi tedavi görüyorum majeziği kesinlikle önermiyorum

ayy bende çok kullandım majezik acaba benim kistimdemi ondan oldu :s

bende majesik kullanıyorum bekarım çok aşırı ağrım oluyor .. hemde 4.günü bile öldürüo beni.. majezik biraz iyi geliyor hemde 200mg lık günde 1 kere alıosun.. okadar zararlımı bu ilaç yaa :1shok:
arkadaşın dediği gibi çalışınca çok zor oluyor şuanda adet olmak üzereyim majezik aldım az önce karnım aşırı şişti yine içerden bişi itelio gibi balon gibi şiştiğini şuan hissediyorum yani.. bacaklarımada vuruo ağrı heryerime vuruo konuyu açan arkadaşımız gibi 5 gün ölü gibiyim :S
eskiden bel ağrımda olmazdı şimdi bel ağrılarıda başladı. Doktora gittim buscopanla bir ağrı kesici verdi ama hiç işe yaramadı aksine beter etti beni.. rahmime baktılar herşey normal dediler madem normal nie bukadar çekioruz ben anlamadım yani

cnm ben de sana yardımcı olmak isterim çünkü çok çektim ben bu adet sancılarından ve hamile olmasam hala her aybaşımda ağlıyor olurdum.cnm ben şimdi 26 yaşındayım ve liseye başladığımdan beri adet sancılarım çok şiddetli oluyor.çok kadın doğum uzmanına gittim yok evlenince geçer yok çocuk doğurunca geçer dediler....bekarken 2 sene doğum kontrol hapı kullandırttılar evet bu haplar sancılarımı azalttı ama adetimide azalttı.zaten az gelirdi iyice azaldı.hapı bıraktım 2 ay sonra yine sancılı olmaya başladım her ay ağrı kesici iğne vurulmadan geçmedi benim adet günlerim.geçmiyor cnm ne yazıkki geçmiyor.şimdi ocak sonu bebeğim doğacak bakalım doğum yapınca geçecekmi?ama tek önerebileceim ayagını üşütme adet günlerinde gaz yapacak şeyler fazla yeme ve stres olmamaya çalış o zaman ağrı 2 misli oluyor.ben öğretmenim adet olduğum gün okula bile gidemiyrm biliyor musun?dikkat et kendine umarım faydalı olur

evet derler bekarsındır evlenince geçer derler evlenirsin geçmez çocuk doğurunca geçer derler ama bence hikaye hepsi senin vücudun nasıl başladıysa öyle gider bence bende aynı senin gibiyim ne yaparsan yap geçmiyor haytaı böyle yaşamaya alışmak zorundayız bence!!!

aynen sana katılıyorum canım..1082 yılından beri adet oluyorum ve bu hep böyle..bacaklarıma vuruyor sancısı ve feci bir gaz ve şişkinlik de cabası..ağrı kesicileri şeker gibi yutuyorum valla..
ve fizyolojik bir sorun da yokmuş..
böyle gelmiş böyle gidecek menapoza kadar ..
her ay işkence :KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:

X