doğum kontrol hapı kullanan varmı ve nasıl kullanılıyor..

nehirson

canım çocuklarım
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2008
100
0
arkadaşlar yasmin diye bir doğum kontrol hapı aldım ve nasıl kullanacağımı bilimiyorum bana yardımcı olurmusunuz adatin kaçınçı günü kullanıyoruz ....

canım bence sen bu soruyu doktora sorsan daha iyi olur.
ama ben yine de kendi deneyimimi paylaşayım.
sanırım en çok kullanılan yasmin.adetin 2. günü başlanıyor. prospektüs de her şey yazıyor zaten. hepsi bitince 7 gün ara veriyorsun.o arada adet oluyorsun. sonra diğer kutuya başlıyorsun

öncelikle kendi kafana göre dogum kontrol hapi kullanma derim..sana uyumlu olmayabilir aldigin hap..korumasina korur ama kilo aldirir hormon dengeni bozar saclarini döker vs vs vs..önce bir jinekolgla görüs tahlil yaptir o sana en uygun hapi tayin etsin öyle kullanmaya basla...
dogum kontol hapari adetin ilk günü baslaniyo 21 günlük kutular bitince 7 gün arasi var sen bu arada adet oluyosun...adet henüz bitmemisken yeni kutuya basliyosun..bazilari hap bitince ertesi gün adet oluyo bazilari 3 , 5 gün sonra..bu tamamen senin hormon dengene bagli

bencede doktora görünmeden başlama canım kullandığın ilaç bünyene uymayabilir çok çeşitli doğum kontrol ilaçları varrr bence doktora görünmeden kesinlikle kullanma kullanılışını arkadaşlar anlatmış zatennn

arkadaşlar öncelikle paylaşımlarınız için teşekkür ederim bana hapı zaten dr um vermişti ama ben adet görmediğim için kullanamıyordum dün görmeye başalyınca dr nosunuda kaybetmiştim arıyamıyordum buyuzden sizlere söyum dedim
sonra dr ulaştım adetin 3 günü başlamam gerektiğini söyledi :))

X