2010 ocak anneleri hangi ilaçları kullanıyorsunuz?

pamuk xsxeker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2007
5
0
48
a.s. merhaba arkadaşlar,
bugün 27. haftaya başladık kızımla. dün dok:uhm:tora gittiğimde, ek olarak calsiyum ve mide yanması için de şurup yazdı. prospektüslerini hep okuyorum da calci-net D3 diye kalsiyum ilacı gebelik için C kategorisinde görünüyor. araştırdım biraz ama yine de kafam karıştı.. bu zamana kadar kullandıklarım hep A kategorisinde idi...sizler ne kullanıyorsunuz? :uhm:

canım banada doktor calsi-net d3 ve mide yanması için debir şurup verdi ayrıyetten feramat adlı demir haplarını kullanıyorum ama calssi-net için gebelik katagorisi c yazdığı için haftada iki defa alıyorum içim rahat etmedi bide doktora sordum bir zararı yok dedi ama yinede rahat edeceksen hergün içme dedi.mide ilacı beni çok rahatlattı midem cayır cayır yanıyordu önceden şimdi gayet iyi aksatmamaya çalışıyorum.

hiç sorma ilaçlardan bıktım artık..önceden ağrıdan ölsem ağrıkesici bile almazdım şimdi bebeğim için mecbur dünyanın ilacını kullanıyorum..hamileliğim başından beri kansızlığım yüzünden gyno ferro sanol ve elevit kullanıyorum...sonradan sol bacağımın dayanılmaz ağrıları için adı beneccol dü sanırım b12 ve magnezyum verdi..son gittiğimde böbreğimde kist çıktı biteral verdi onada..ayrıca kıl dönmesi için operasyon geçirdim onada bi antibiyotik verdi..ama ben bu kadar ilacı içmek istemiyorum bir haftadır b12 magnezyum ve eleviti bıraktım..iki gündür böbrek için olanı ve antibiyotiğide içmiyorum..şu an tek demir hapımı düzenli kullanıyorum..o da anemi erken doğuma yol açıyomuş ondan yoksa onuda içmicem..bilmiyorum dr um bu ilaçları bıraktığımı duysa ne der yarın gitcem sorarım artık..off ne dertliymişim :kedi::kedi:

bana da peynir, yoğurt, süt tüketmeme rağmen calciet d3 verdi ama ben prospektüsünü okudum ve kullanmıyorum bunu veren doktora ilk defa gitmiştim deneme amaçlı ve böyle bir ilaç verdiği için bir daha da gitmedim. gyno ferro sanol, elevit kullanıyorum bir de EFA daily 1200 diye bir balık yağı hapı kullanıyorum balık yiyemediğim için

ben
solgar calsium-magnesium-plus zinc
solgar gentle ıron
rennie (vazgeçilmezim)
bunların haricinde ise şu an grip olduğum için tyhlol hot içebilirisin dedi doktorum günde 1 kere içiyorum olabildiğince içmemeye çalışıyourm ama çok hastayım yaaa

hepinize teşekkür ederim cevaplarınız için,
ben şu ana kadar hiç aksatmadım ilaçlarımı ama bunu iyice araştırıyorum, aldığım bilgilerden sonra bir de doktora soracağım, süt, peynir, yoğurt zaten fazlasıyla tüketiyorum... bakalım ne diyecek doktor. sonucu iletirim sizlere de.....

ilk 12 hafta - folik asit...
ilk günden beri - elevit..
16. haftadan beri gyno ferro sanol ... ancak şimdi değiştirdik, perfleks kullanıyorum, günde 2 kere.
omega3 alıyorum mümkün olduğunca, içim kaldırdığı müddetçe..

şimdilik bu kadar.

elevit'i ilk gunden beri kullanıyorum.
24 haftadan itibaren ferro sanol
strepsil bogaz pastili ve parol minoset agri durumlarinda alabilecegim ilaclar bir de mide bulantisi icin vermişti doktorum ama kullanmadim

valla ben eleviti bıraktım. çok kilo aldığımı düşünüyorum sayesinde.
e ben diyetteyim şimdi, hakkatten çk düzenli ve iyi beslenmeye başladım. dolayısıyla elevitten kurtuldum...

kan ilacımı günde 2 kere alıyorum,
omega3 .. her gün içiyorum artık.
magnezyum... 2 gecede bir içiyorum.

yalel doguma kadr kullanmayı düşünüyorum..

dogum sonrasıda devam edecem emzirme dönemi falan..

elevit ve demir kullancam...

benim sezeryan çok kan gitcek dogumda..

bana doktorum elevitin çok faydalı oldugu söyledi.
içinde vitamin kalyumun ne istersen var demişti..

başka bir doktorda saglık ocgıdaki. bırak artık eleveiti dedi..
bu ay kontrolum var dr. ma sorcam...yine..

Son düzenleyen: Moderatör:
eleviti 2 haftadır bıraktım bırakalıda 1,5 kg aldım,, çok kılo yaptı bana,,zaten geneldede bırakmıs millet,,
maltofor kan hapını hergünn ,,
1 haftadırda 2ğunde 1 magnesium alıyorum diasporal 2günde 1 de osdevita d3 kalsiyum alıyorum,ayaklarım kasınıyrdu dr verdii herğun ama ben böle alıyorum,,

gyno ferro sanol aspirin elevit ve magnesyum kullanıyorum
juliet bana da doktorum emzirme dönemi sonuna kadar kullanıcaksın eleviti dedi.

valla ne elevit nede bişey benim doktorum hiç bi ilacı vermedi kullandie aksine
ben sorum vitamin felan vermivcekmisiniz die vermemişti
doğal yollardan hepsini alabilirsin dedi yemem gereken besinlere dikkat et bak bişiy olmaz dedi
bebeğim şimdi 10 aylık vede gayet iyi idi kilosu boyu doğduğu zaman ...

ayy hangi birini yazsam. akannehir

her sabah ferrum, coraspin bir de vitamin hapı alıyorum.
onun haricinde tansiyon için günde 3 tane alfamed, günde 2 tane diltizem içiyorum.
ani tansiyon yükselişlerinde ise nidilat içiyorum.

yani günü minimum 8 ilaçla kapatıyorum :bbo:

eleviti 2 haftadır bıraktım bırakalıda 1,5 kg aldım,, çok kılo yaptı bana,,zaten geneldede bırakmıs millet,,
maltofor kan hapını hergünn ,,
1 haftadırda 2ğunde 1 magnesium alıyorum diasporal 2günde 1 de osdevita d3 kalsiyum alıyorum,ayaklarım kasınıyrdu dr verdii herğun ama ben böle alıyorum,,

canım, kalsiyum ve magnezyumu birlikte alırsan daha faydalı olacaktır.

kalsiyum organlarımızın kaslarını kasar, magnezyum gevşetir. dolayısıyla, damarlarımızdaki kan akışı, organlarımıza gidip gelen kan akışları, bebeğe giden ve çıkan kan-oksijen akışları için, ikisi birlikte kullanılırsa maksimum fayda sağlanabilir.
aklında olsun.
hatta bunun için, kalsiyum-magnezyum birlikte içeren tabletler var.

ben geceleri yatarken içiyorum kalsiyum-magnezyum. en maksimum faydayı, biz uyurken yapar bu iki bileşen.

X