Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Rotavirüs aşısı

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
M

mavis_3434

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi mavis_3434
ARKADAŞLAR BUGUN BEBEĞİMİN ROTAVİRÜS AŞISI VARDI 147 YTL DEDILER RESMEN ŞOK GEÇİRDİM :1shok:
BU AŞIYI YAPTIRMAYAN ARKADAŞLAR VARMI?YAPTIRMASSAK NE OLUR?BİDE YAPTIRDIYSA NERDE VE KAÇA YAPTIRDILAR ACİL CVP BEKLIYORUM

• Konu Sahibi mavis_3434
Bizim doktorumuz yaptırmamızı istemişti,2 doz olarak oğluma yaptırdım ben..biz yaptırıken 125 civarındaydı fiyatı..eczaneden alıp,sağlık ocağında yaptırmıştım oğluma..rotavirüsle ilgili başka açılan konularda var,oralardan da takip et istersen ama ben yaptırmanı tavsiye ederim..

• Konu Sahibi mavis_3434
Merhaba canım. Ben aşıyı yaptırmadım ayrıca doktorumda özellikle yaptır diye bişey demedi. Zaten rotavirüsü aşısı türkiyeye sanırım geçen yıl gelmiş ve özel bi yaptırımı yok. Bebeğim rotavirüsü geçirdi fakat hafif atlattı. Zaten tüm bebekler rotavirüsünü geçiriyor aşı sadece daha hafif atlatmasını sağlıyor. Umarım senin bebeğinde benimki gibi hafif atlatır.

• Konu Sahibi mavis_3434
ithal bir ilaç olduğu için pahalı..
bizim ecza deposu olan arkadaşımız vardı ondan aldık.
yaptırdık..

• Konu Sahibi mavis_3434
biz 3 sefer rotaviruz asisi yaptirdik ve 1 tane kaldi toplam 4 kere yaptiriliyor fiyati 60 euro ama bizim sigorta ödüyor baska sigortalar ödemmiyormus.

• Konu Sahibi mavis_3434
Evet canım bende ıkı doz yaptırdım ve 146 mılyon verdım. Evet gecırsede daha az atlatma olanaĞı var bıde eĞzden alınan mıkroplara karsı ıŞte

• Konu Sahibi mavis_3434
kesinlikle yaptır derim ben.biraz pahalı bir aşı ama miniklerimizin canı sağolsun.üç doz yaptırdık biz her doz 110 tl civarıydı yanlış hatırlamıyosam

• Konu Sahibi mavis_3434
ishal yapan rota virüsünden %90 koruyormuş.gözünü yum yaptır derim.Allah korusun herhangi bir durumda hastaneye yatış falan oluyomuş.böyle bir durumda çekilecek maddi-manevi yük daha ağırdır.

• Konu Sahibi mavis_3434
ben yaptırmadım ve çok pişman oldum.oğlum rotavirüs oldu.3 serum verildi.mahvoldu oğlum bir hafta sürdü.kimseyi dinlemeyip yaptırsaydım keşke dedim o zaman işte.mutlaka yaptırın derim...

Kızlar bu aşı 2. ayda yapılan verem aşısıyla aynı gün yapılmalı eğer verem aşısıyla aynı gün yapılmadıysa 30 gün beklenmesi gerektiği söylendi. Böyle bir şey var mı gerçekten, bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Bence mutlaka yaptırın bu aşıyı arkadaşlar. Ben bir cahillik ettim yaptırmadım tam doğumgününde çocuğum rotavirüs oldu günlerce baygın yattı. İyileşmesi çok uzun sürdü. Çocuk yemeden içmeden kesildi durmadan ishalle ve kusmayla uğraştık. Günlerce hayat zehir oldu hepimize. O kadar pişmanım ki anlatamam. Benim gibi çekmek istemiyorsanız mutlaka parasına falan bakmadan yaptırın bence.

Kızlar bu aşı 2. ayda yapılan verem aşısıyla aynı gün yapılmalı eğer verem aşısıyla aynı gün yapılmadıysa 30 gün beklenmesi gerektiği söylendi. Böyle bir şey var mı gerçekten, bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

wvwt canım doğruuu bize hülya hanım sağlık ocagında karma aşı yaptırıp yaptırmadıgımı sorud bende 9 kasımda dedim oda rotavirüs aşını ya 9 kasımda yapıcaz yada 9 aralıkta dedi bizde 9 aralıkta yaptırmaya karar verdik hem aylık kontrolümüze geliyo hemde bebeğimin 1 günde 2 aşı olmasını içim kaldırmadı :çok üzgünüm:

wvwt canım doğruuu bize hülya hanım sağlık ocagında karma aşı yaptırıp yaptırmadıgımı sorud bende 9 kasımda dedim oda rotavirüs aşını ya 9 kasımda yapıcaz yada 9 aralıkta dedi bizde 9 aralıkta yaptırmaya karar verdik hem aylık kontrolümüze geliyo hemde bebeğimin 1 günde 2 aşı olmasını içim kaldırmadı :çok üzgünüm:

Sezencim bu aşı zaten ağızdan damla şeklinde veriliyor. Keşke yaptırsaydın. Bizde 16 Kasımda yaptıracağız.

merhaba arkadaşlar..2 aylık bir oğlum var.haftaya ikinci ay aşılarını vurdurucam.karma aşı,verem aşısı ve pnömokok aşısını sağlık ocağında yaptıracağım.bir de özel aşı rotavirüsü aşısı var. 2.ayda aşılarla birlikte yapılması mı gerekiyor yani aynı gün?dört aşı ağır olur mu? ya o aşılrla birlikte olacak ya da 4 hafta sonra deniyor bu doğru mu? acaba birlikte yaptırmak daha iyi olur yoksa 4 hafta sonra mı? ben rotavirüsü aşısını eczaneden alıp sağlık ocağında vurdurmayı düşünüyorum.deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

mrb aynı endişeyi ben de yaşıyorum 24 kasım da da hem karma hem rotavirüs yaptıracağız dr senin dedğin gibi ya hepsi aynı anda ya ada bi ay sonra rotavirüs olacak dedi ben ilk dozunu 24 ekimde yaptırdığım için mecburum 24 kasımda hepsini birden yaptırmaya ama aynı anda hepsini yaptırdı bi arkadaşım gece ateşlendi dedi 3 4 saat huysuzlanmış bi de o günden beri huyu değişti diyor çocuğun vara yoğa ağlıyor diyor ben de bundan korkuyorum inş huyu değişmez...neyse Allah yardım etsin hepimize ve yavrucuklarımıza..

biz bugün verem aşısı olduk. birini koluna ve iki bacağına da birer tane aşı yapıldı bunlar başka aşılar mı anlamadım kafam karıştı. aşı yapılırken oğlum çok ağladığı için ve sağlık ocağı kapısına hasta çocuklarla dolu olduğu için arkama bakmadan ordan kaçtım aklıma bunların hepsi verem aşısı mı diye sorma gelmedi:S acaba hepsi verem aşısı mı? rotavirüsü aşısını ne zaman yaptıracağız kafam karıştı offf :KK43:

bu rotavirüsü nasıl anlaşılıyor ishal ve kusma şikayeti olduğunda rotavirüsümü demek anlamadım ben şimdi benim arkadaşım yaptırdı ama ben yaptırmadım o yaptırana kadar böyle bir mikrobun ve aşının olduğunu bilmiyordum ona da doktoru tavsiye etmiş hastalıktan sonraki tahlillerdemi çıkıyor bu hastalık bilgi verirseniz sevinirim oğlum 5 aylık şu anda bırakın hastaneye götürmeyi kapısından bile geçmek istemiyorum ağzına kadar hasta ve hastalık hastası insanlarla dolu izmir hasta değilse bile grip olu gelir insan :KK43:

darkolive sen zaten zamanını geçirmişsin,yüksek ihtimal 9-18 ay arası 1 hafta sürecek,ateş kusma ve kıçı
kanıcak derecede pişik olacak bi ishal hastalık durumu seni bekliyor.panik yapma,
çocuk çok bitkin düşüyo,büyük kızımdan biliyorum bende bi haberdim ozaman..ishalide sarı ve saman gibi bişiler oluyo..

yanii mutlaka olucak gibi konuştun:1no2: allah korusunda inşallah olmaz yaptıran çok çok az bir azınlık sonuçtaa dilerim allahtan başımıza gelmez teşekkürler cevapladığın için

bayanlar bizim kız bu ay 7 ayını bitirdi bu kontrolde synhex diye bi aşı aldırdı.105 tl.ne aşısı bu?
rutin bi aşı değil dimi.not düşmüş karta sadece ewe gelince gördük

öyle cnm yaa,kesin olcak,tabiki herşey allahtan,doktorun bana söylediği bu,
bu çok çabuk bulaşan bi ishal,yani olmayacağı varsada birinden bulaşıyo,
rota virüsü bu..
1 hafta sürüyo..
okadar korkulacak bişi değil ama etrafımda kim varsa oldu,haa bazı bebek anne sütü almıştır sütte iidir,
bağışıklığını kuvvetlendirmiştir sen anlamadan atlatır o başkada,tanıdığım her bebek oldu..
ve dediğin gibi herkes yaptıramıyo pahalı bi aşı..
inşallah olmaz bebeciğin..sadece panik olma olasılıkları bil ama dert etme cnm.
sağlıklı günler..

saol canım çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için inşallah az hasarlı atlatır :nazar:a.s.

X