KPSS B Grubu işletme bölümünde olanlar en az kaç puanla atmaları oluyor?

merhaba. eğer ünv mezunu isen diploman elinde ise ve hatta çıkış belgen de olabilir. eylül de girmeyeceksin sınava. sanırım agustos veya temmuz mu öl bişidi bakamadım tam tarihe o zaman ünv mezunları ile gireceksin sınava. eylüldeki sınav sadece lise ve önlisans düzeyindeki öğrenciler için.tam tarihe bakınca yazarım tekrar. ama sen ünv mezunları ile beraber sınava girmelisin. ve b grubu tercih yapmalısın.

yani eylül sınavına giremiyorum
haziran sonundaki sınava gireceğim ama branş sınavlarına girmeden sadece gk/gy sınavlarına katılıp düz memurluk tercihi yapacağım.
tekrar teşekkür ederim a.s.

b grubu tercih formda yer alan şık yani..o sekilde oluyor mu?peki eylul b grubuna girsek ne olur sorulari cok daha kolayyy:))

yani eylül sınavına giremiyorum
haziran sonundaki sınava gireceğim ama branş sınavlarına girmeden sadece gk/gy sınavlarına katılıp düz memurluk tercihi yapacağım.
tekrar teşekkür ederim a.s.

evet 7. aydaki sınavın sadece cumartesi oturumuna katılıp düz memurluk tercihi yapmalsın.ben de öle yaptım... çiçekler için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
ösymini sitesinden arşivinden kpss bölümüne gir 2009 en büyük ve en küçük puanlara ordan ulaşabilirsin

Ha bu arada bi de şunu eklemek istedim, bazen 90 puan alan biri atanamazken bazen de 70 atanmak için yeterli olabilir. Puan unsuru sadece sizin çalışmanızı gayretlendirmek için kullandığınız bir hedef olamlı bence. Benim atandığım sene puanlar İstanbul için konuşuyorum 75 e kadar düştü. Mesela ben 82 ile atandım İstanbula başka bir arkadaş 86 ile Elazığa atandı mesela.Ne kadar çok kişi aynı yeri tercih ederse puanlar da aynı oranda değişiyor artıyor. Hiç kimsenin tercih etmediği bir yerde puanlar 45 te bile kalabiliyor.Mesela yine 2008 Kpss de ptt alım yaptı 4 ayrı grup belirledi gruplardan birinde diyelim işletme ve iktisatcılar, diğerinde istatistik ve matematik, diğerinde maliye, sonuncusunda da ev ekonomisi gibi garip birkaç bölüm vardı. (Örnek veriyorum) Sonuncu gruptan bu kadroya başvuran çok olmadığından hem kontenjan açığı olmuştu hem de 45 ile atanan kişiler olmuştu.Umarım demek istediğim anlaşılmıştır.

çok doğru bir tespit ..bu konuda çok tecrübeliyim ve arkadaşa katılıyorum ..2005 te atandım o sene 77 lere kadar düştü işletme ama tercih de çok önemli ..herkesin tercih etmediği bir yeri tercih etmen lazım ...ben 84 ile atandım ..valla 2004 mezunuydum haziranda okul bitti temmuzda sınav vardı ..çalışamadım ben pek ..bir ay işte ...

kızlar sorum olucak benim,işletme mezunuyum,a grbunamı b yemi girecem blimyorum a için girsem sonra bden yani düz memurluktan atanma şansımda varmı

kızlar sorum olucak benim,işletme mezunuyum,a grbunamı b yemi girecem blimyorum a için girsem sonra bden yani düz memurluktan atanma şansımda varmı

her iki gruptan da giriş yapabilirsiniz. eğer uzmanlık(a grubu) istiyorsanız pazar günkü sınavlara mutlaka katılmanız ve ingilizce yapmanız şart.derseniz ki ben düz memur olmak istiyorum o zaman sadece cumartesi günü yapılan oturuma gireceksiniz.
bana kalırsa siz cumartesi de pazar da sınavlara girin. eğer a grubuna puanınız yeterli ise başvurursunuz aksi halde cumartesi günü yapılan sınavda alacağınız p3 puanı ile b grubu kadrolara başvurursunuz.
kolay gelsin.

X