Şampuan ve Saç Kremleri Kuru saçları en iyi nemlendiren şampuan sizce hangisi?

Fairytalee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2009
79
1
Benim saçlarım gerçekden çok kuru ,ayrıca da bu aşırı kurulukdan kepek oluyo,daha önce uzun yıllar panten ve saç kremini kullandım ama zamanla iyi gelmemeye başladı sonra elseve geçtim onunkide ilk başlarda çok iyi geldi ama bi süre sonra oda yeterli olmamaya başladı gene aşırı kuruma gene kepek,arada kepek şampuanları kullanıyorum onlar daha da kurutuyo,en son olarak da dfn nin şampuan ve saç kremini aldım ama inanılmaz kuruttu hepsinden fazla kuruttu sanki kepeği azalttı gibi biraz ama genede varlar ama her yıkamam da daha kötü kuruyo sanki,

sonuç olarak iyice kafam karıştı baya araştırdım ama içinden çıkamadım şu an saçlarım berbat süpürge gibi oldu,hiç bu kadar kötü olmamışlardı,tecrübesi olan yazsın lütfen sizce en iyi nemi hangi şampuan verir saça, doğal yada olmayan artık farketmez yeterki iyi nemlendirsin...

aksine benim de saclarim kuru ve dovu u asla onermiyorum.
john frida nin urunlerini incele derim.

kızlar ya yokmu kuru saçlarına çare bulan ,düzgün bişey bulan :sinifsinif:
saçlarım o kdar berbat oldukima foldumben
yağlarlada bakım yaptım gene aynı, acil yeni şampuan almam lazım ama hangisi bilmiyorum artık
gerçekden nemli yapan bi şampuan istiyorum:Saruboceq:

ayrıcada kuru saçlarınıza kesinlikle bence bitkisel şampuan kullanmayın o kadar berbat yapıyoki anlatamam

ayrıcada kuru saçlarınıza kesinlikle bence bitkisel şampuan kullanmayın o kadar berbat yapıyoki anlatamam

cnm kuru saçın çözümünü şampuanda değil bakımda arayacaksınyerimseniben
haftada bir yapılan ılık zeytin yağı bakımı saçını yola sokacaktır. bitkisel şampuanlar saçı başta kurutur, sonra zamanla alışır saç. ben defne garlıyı önceki yıl hiç kullanamıyorum. ama bu yaz azmettim alıştırdım saçımı, şimdi çok iyi geliyo gerçekten.

krem küpü şampuanları asla önermem çünkü hepsi saçı yumuşak yapmak için silikona boğuyolar. fakat uzun vadede kökleri silikonla tıkanan saç beslenemiyor, kuruyor, ve dökülüyor. üstelik kepek de o şampuanların eseri!
bir de saçın kökten kuru-mat geliyorsa protein eksikliği var demektir sende. beslenmene dikkat et, kırmızı et, baklagiller, yumurta, süt ve süt ürünlerini mutlaka tüket.

bitkisel olmayan fakat kaliteli bi şampuan olarak ben de sebamed in onarıcı şampuanını öneririm. krem olarak da dfn garlının maskesini kullan bence.
gliss in asia straight bambu özlü şampuanına da bir bakabilirsin, içinde silikon var mı bilmem ama gliss in bi çok şampuanında silikon yok. bende kremi var o serinin, gayet güzel yani.a.s.

haftada bir yapılan ılık zeytin yağı bakımı saçını yola sokacaktır. bitkisel şampuanlar saçı başta kurutur, sonra zamanla alışır saç. ben defne garlıyı önceki yıl hiç kullanamıyorum. ama bu yaz azmettim alıştırdım saçımı, şimdi çok iyi geliyo gerçekten.

krem küpü şampuanları asla önermem çünkü hepsi saçı yumuşak yapmak için silikona boğuyolar. fakat uzun vadede kökleri silikonla tıkanan saç beslenemiyor, kuruyor, ve dökülüyor. üstelik kepek de o şampuanların eseri!
bir de saçın kökten kuru-mat geliyorsa protein eksikliği var demektir sende. beslenmene dikkat et, kırmızı et, baklagiller, yumurta, süt ve süt ürünlerini mutlaka tüket.

bitkisel olmayan fakat kaliteli bi şampuan olarak ben de sebamed in onarıcı şampuanını öneririm. krem olarak da dfn garlının maskesini kullan bence.
gliss in asia straight bambu özlü şampuanına da bir bakabilirsin, içinde silikon var mı bilmem ama gliss in bi çok şampuanında silikon yok. bende kremi var o serinin, gayet güzel yani.a.s.
tavsiyelerinize çok teşekkürler,bana uygun olanları deniycem mutlaka a.s.
ama bu dfn ye alışma kısmı yani bitkisel şampuana saçımı gerçekten kötü yapan bu bende dedim aldım madem bari 2 ay deniyeyim bakalım alışacakmı evt kepeği çok hafifletti ama kuruluğu hergeçen gün daha kötü oldu üstelik dökülmeyi inanılmaz artırdı ve saç köklerinde de kaşıntı var,ben bunu kullanabileceğimi sanmıyorum bidaha denermiyim sanmıyorum ,ben de o kremli şampuanları kullanmak istemiyorum ama böylede zarar veriyorum ya düzleştirici kullanmak zorundayım,yada bolca şekillendirici ürün bunlarda zarar veriyo senağlama yani ne yapsam şaşırdım ,ama bari eski halini doğal kullanbiliyodum şimdi işlemsiz mümkün değil,inşallah eski haline bari geri getirebilirimmafoldumben

Canım verdiğin bilgiler için teşekkürler. Bende araştırmalarım sonucu aynı verilere ulaştım. Ayrıca sülfatlardan kaçınmak da saçın kuruluğunun önlenmesi açısından gerekliymiş.

Bildiğim kadarıyla Gliss'in şampuanlarında da silikon var. Çünkü sonu -cone, oxane ve -conol ile biten tüm maddeler silikon demek. Yalnız önlerinde PEG işareti varsa suda çözünme özelliği olduğu yani saçta birikime neden olmadığı anlamına geliyor. Ben organix shea butter şampuan ve nature's gate saç kremi kullanıyorum. Organix de suda çözünen tipte bir silikon var. Kuru saçlar için tavsiyem içeriğinde shea butter bulunan bir ürün kullanılması.

tavsiyelerinize çok teşekkürler,bana uygun olanları deniycem mutlaka a.s.
ama bu dfn ye alışma kısmı yani bitkisel şampuana saçımı gerçekten kötü yapan bu bende dedim aldım madem bari 2 ay deniyeyim bakalım alışacakmı evt kepeği çok hafifletti ama kuruluğu hergeçen gün daha kötü oldu üstelik dökülmeyi inanılmaz artırdı ve saç köklerinde de kaşıntı var,ben bunu kullanabileceğimi sanmıyorum bidaha denermiyim sanmıyorum ,ben de o kremli şampuanları kullanmak istemiyorum ama böylede zarar veriyorum ya düzleştirici kullanmak zorundayım,yada bolca şekillendirici ürün bunlarda zarar veriyo senağlama yani ne yapsam şaşırdım ,ama bari eski halini doğal kullanbiliyodum şimdi işlemsiz mümkün değil,inşallah eski haline bari geri getirebilirimmafoldumben

ya sen bitkisel şampuan kullanmak istemiyorum deyince ben çok açmadım aslında defne garlı konusunu:) saçımın alıştığını söyledim ama şunu da eklemem gerekirdi tabi, ben her seferinde mutlaka maskesini de kullandım. o şampuan kendi maskesiyle kullanılınca süper sonuç veriyo. yoksa kurur, kabarır, pişmaniyeye döner saç:)) ama dökülme yaptıysa kullanma tabi.

z.yağına acilen başla o zaman, haftada 1 kez ılık şekilde uygula saçına. sonra üstüne bone ya da streç film sar, üstüne de bi tülbent. 2 saat beklet. bu 2 saat içinde ara ara tübentin üstünden fön makinesi tut saçına. böylece ısının etkisiyle saç pulcukların açılacak, yağ saçına çok daha iyi işleyecek. saçların bi süre sonra çok sağlıklı parlak ve uysal olacak, düzleştiriciye ihtiyaç duymayacaksın. ama yağ bakımına başladıktan sonra düzleştirici kullanmayı bırak, yoksa bütün emeklerin boşa gider.

defne garlıyı geç o zaman:) sebamed'i deneyebilirsin, organicum u çok methediyorlar, onun hakkında topikler var onları da incele, organix e de bak, hangisi sana daha makul gelirse onu al. Mutlaka krem kullan, yalnız kremler de silikon bombardımanı, yani saçın üstünü sarıp hava almasını engelliyorlar. O yüzden ben dfn garlının maskesini şiddetle tavsiye ederim. hem silikon içermiyor, hem de saç diplerine de sürülebildiği için bakım maskesi olarak da kullanılıyor.

bi de bi şey sorayım unutmadan, şampuanında çam terebentin yağı var mı, varsa kaşıntının kaynağı o da olabilir.

umarım düzelir saçlarına.s.

canım bende alix spa diye bi set var kuaförlerde ve nette bulabilirsin onun çok iyi olduğunu duydum..almayı düşünüyorum deneyip haber veririm sevgilera.s.

canım aynı dertten müzdaripdim taki avonun yeni çıkan bademli durulanmayan krem kutusu gibi kutuda olan ürünü deneyene kdar.yıkandıkdan sonra çıkıp onu sürüorum inan ipek gibi oluo saçlarım.hele bide fön çektiysem ellerimden akıp gidio saçlarım.düşün üstelik saçlarım röfleli sanki hiç boya değmemiş gibi

Bebeğe zarar vermeyen bi şampuan sizin saçınıza da zarar vermez. Dalin kullanmanızı tavsiye ederim. Ben 2 senedir kullanıyorum. Pantene, Dove, Elseve hepsini denedim. Ama Dalin kullanıyorum artık. Diğerlerinden daha az köpürüyor ama içinde kimyasal yok, sebebi bu. Çok da memnunum normalde benim de saçlarım çok kuru. Arada bir de bakım yapıyorum doğal yağlarla. Ve durulanmayan bir nemlendiriciyi saçlarınızın uçları için kullanmalısınız.

Herkese Merhaba
Buldugum sampuani sizinle paylasmak istedim cunku sacimi eski sagligina kavusturabilmek icin cok uzun suredir ugrasiyorum. Hem maddi hem manevi anlamda gercekten yoruldum. Yillar once acici ve boyalarin temas etmesiyle birlikte yipranan, azalan sacimi duzeltmek icin denemedigim yol kalmadi ve nihayet gercekten cozum ureten o sampuani buldum.Aylardir yurt disina giden arkadaslarimdan rica edip getirtiyorum. neyseki artik Turkiye ye de geldi. Mane`n Tail...
Bayanlar saciniz uzasin, yapilansin,gurlessin ve en onemlisi kendi nem dengesini bulup saglikli bir hale gelsin istiyorsaniz mutlaka deneyin!!!
bu arada belirtmeden gecemiycem, denedigim yollar:
her turlu sac bakim yagi
brezilya fonu
haftalik yaptirdigim sac bakim kurleri
keratinler
servet harcadigim unlu markalarin sampuanlari
hicbiri bu sampuanin yarattigi etkinin 10 da 1 ini yaratmadi.
onerimi lutfen dikkate alin ve artik bos yere hem zamaninizi hem de paranizi harcamayin bayanlar...

Herkese Merhaba
Buldugum sampuani sizinle paylasmak istedim cunku sacimi eski sagligina kavusturabilmek icin cok uzun suredir ugrasiyorum. Hem maddi hem manevi anlamda gercekten yoruldum. Yillar once acici ve boyalarin temas etmesiyle birlikte yipranan, azalan sacimi duzeltmek icin denemedigim yol kalmadi ve nihayet gercekten cozum ureten o sampuani buldum.Aylardir yurt disina giden arkadaslarimdan rica edip getirtiyorum. neyseki artik Turkiye ye de geldi. Mane`n Tail... bazi sitelerde de satisina baslanmis.
Bayanlar saciniz uzasin, yapilansin,gurlessin ve en onemlisi kendi nem dengesini bulup saglikli bir hale gelsin istiyorsaniz mutlaka deneyin!!!
bu arada belirtmeden gecemiycem, denedigim yollar:
her turlu sac bakim yagi
brezilya fonu
haftalik yaptirdigim sac bakim kurleri
keratinler
servet harcadigim unlu markalarin sampuanlari
hicbiri bu sampuanin yarattigi etkinin 10 da 1 ini yaratmadi.
onerimi lutfen dikkate alin ve artik bos yere hem zamaninizi hem de paranizi harcamayin bayanlar...

kızlar ya yokmu kuru saçlarına çare bulan ,düzgün bişey bulan :sinifsinif:
saçlarım o kdar berbat oldukima foldumben
yağlarlada bakım yaptım gene aynı, acil yeni şampuan almam lazım ama hangisi bilmiyorum artık
gerçekden nemli yapan bi şampuan istiyorum.............

revigen şampuan dipler için iyi saçı besliyor uzatıyor. uçlar için de şampuandan sonra elseve ballı saç kremi kullanıyorum. topik olarak bioblasın keratinli fısfısı en yanık bölgelere az mıktarda kullanılınca iyi geliyor.

Son düzenleme:
down under naturals'ın nude serisinde nemlendirici saç kremni kullanıyorum gayet iyi. haftada 1 de john frieda yoğun nem maskesi uyguluyoruum gyet güzel... bi de bc bonacure diye bir markavar biraz pahalı paraya kıyacaksan asıl o cidden saçı bebek gibi yapıyor. ama biraz pahalı

dolapta tesadüfen bulduğum loreal elseve sayesinde saçım toparlandı. hatta öyle nemlendi ki iki günde bir saçımın yağlı olduğunu hissediyorum. ( ki sebamed onarsın diye çokca para verdiğim fakat bi türlü nemlendiremediğim saçlarım bu saçlar)
ama sabır lazım tabi ki ben yaklaşık 4 aydır elsevei kullanıyorum . siyah ambalajlı olanı .)

Valla dove bide elidor bence hee bide pantene iyidir. Ama benim gönlüm elidordan yana şuan sağlıklı uzayan saçlar şampuanı ve şaç kremini kullanıyorum yumuşacık oluyo saçlarım :KK66:

X