amniyosentez sonrası anomali taraması?

esraseyhan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2008
471
0
kızlar amniyosentez oldum haftayada anomali tesi istedi doktor.bu ne demek?internetten baktım amniyosentezen önce yapılıyormuş.....

2. düzey ultrason olabilir. bebeğin gelişimini öğrenmek için.öncesinde doktor kontrol etmişmiydi etmediyse belki ona bakacaktır 19-23 haftalarda yapılıyor... çok ayrıntılı bir ultrason.ve işin ehli bir kişinin bakması gerekiyor.
bu arada amniyosentez sonrası çok iyi dinlenmen gerekiyor bir hafta kadar da cinsel ilişki yasak.... aman dikkat et!
Allah yardımcın olsun gerçekten çok zor. ben de hamileliğimde çok problem yaşadım bebeğimi kaybetme tehlikesi gibi.şükür şimdi onları atlattım.çoğu zaman yaşadıklarımı hissettiklerimi eşime bile anlatamadım. onun da üzüldüğünü bildiğim için onu da daha fazla üzmek istemedim.benim psikolojim kötü olduğunda bebeğimde bundan etkilenir yaşadıklarımı hisseder diye korktum. ama bebeğim için eşim için güçlü olmam gerektiğinin de farkındaydım. ben de en iyi Dosta yöneldim Allaha. Rabbime içimi döktükçe rahatladım.Onun benim için en iyi olanı bildiğine ve onu bana vereceğine hep inandım. sen de biraz güçlü ol moralini yüksek tutmaya çalış .ama bol bool dua et inşallah Rabbim seni de tüm sıkıntılarından kurtaracaktır. kendine çook dikkat et.

yok ayrıntılı ultrason yapılmadı bana.......bu duyguyu ancak böyle yaşayanlar anlayabiliyor....çok zor......zaten ALLAHIM ve inancım olmasa nasıl yaşardım bilmiyorum.....çok sağol...

slm geçmiş olsun arkadaşlar.bende yeni katıldım buraya.benimde bebeğimde sıvı birikimi varmış.amniyosentez yapılcaktım ama doktor takip dedi.bende allaha dua edip sıvının yükselmemesi için dualar ediyorumm.allah hepimizin yardımcısı olsunn..beklemek öyle zorki .

X