Bebek Beslenmesi anneler nohut fasulye bulgur hakkında....yardım

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

yumy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2008
1.944
6
anneler 1 yaşındaki kızıma nohut fasulye bulgur vermek istiyorum fakat taneli pütürlü şeyleri henüz yiyemiyo sulu şeylerden hoşlanıyor...bu gıdaları nasıl verebilirim değişik öneri ve tarifler bekliyorum sevgilercokacimcoookcokacimcoooka.s.

canım 1 yaşına geldiyse normalde taneli ptüürlü yemesi gerek ama sen haşlayıp püre haline getriebilirsin sanıyorum

canım 1 yaşına geldiyse normalde taneli ptüürlü yemesi gerek ama sen haşlayıp püre haline getriebilirsin sanıyorum

canım nohutu elinle ezip kabuğunu çıkaıp verebilirsn benim kızım herşeyi elle yediği için ben öyle veriyorum

canım bencede yemesi lağzım,iyce pişirip önüne koy eliyle yemsine izin ver çatal ver kullanmaya çalışsın tabi sen yanındayken makarnayı filan kendi tabağına koy bırak oynasın yesin alışır mutlaka

bulguruda çorbalara katabilirsin ben bulgur çorbası yapıyorum seviyo mesala.

artık pütürlü yemesi lazım gerçekten..... benim kızım da 13 aylık o da tembellik yapıyor çiğneme konusunda ... ama nohutu , fasulyeyi iyici pişir çatalla ez azcık sulu olsun az az yedir yavaş yavaş alışır .... bulgur pilavını da çok tane tane değil de biraz sulu yap fazlaca pişsin .... kızım yoğurt sseviyor diye pilavı yoğurtla karıştırıp yediriyorum , tavsiye ederim ....
çiğnemeye yeni alışmaya başladığında çok üstüne gitme istediği kadar yedir , fazlası için zorlarsan sıkıntı çekersin

off benim oğlumda yemiyor pütürlü eskiden azda olsa yedirirdim yoğurtlu dolma içleri falan filan ama şimdi pürüzsüz şeyleri bile öğürüyor

benim oğlumda bir yaşında bulguru yiyor ma nohut sert değil mi sizin çocularr yiyormuyduuu

anneler 1 yaşındaki kızıma nohut fasulye bulgur vermek istiyorum fakat taneli pütürlü şeyleri henüz yiyemiyo sulu şeylerden hoşlanıyor...bu gıdaları nasıl verebilirim değişik öneri ve tarifler bekliyorum sevgilercokacimcoookcokacimcoooka.s.

canım... benim kızım da aynı öyleydi çok zordur bilirim Ben bakliyat yedirmeyi sadece tarhanada başarabilmiştim İçinde tüm bakliyatları fasulye bulgur pirinç nohut mercimek kuru barbunya ne varsa evde hepsini katıp kış başında tarhana yapıyordum ve pişirdiğimde ayrıca blendırdan geçirmek zorunda kalıyordum çünkü o pütürü bile yutmayıp öğürüyordu ama sonuçta günde bir öğün bakliyat yemiş oluyordu sebze çorbaları da aynı şakilde blendır çok işe yarıyor bizim ki gibi çocuklara sevgiler....a.s.

Benc epütürlü yemiyor die çok dert etmeyin. Benim ilk çocuumda hiç taneli yemiyordu. Ben bundan yakınınca doktorum bu çocuk ömür boyu pütürlü yiyecek deil ya boşver zorlama demişti. Ben de dinledim, çok takmadım.2,5 yaşında herşeyden normal bi şekilde yer hale gelmişti. 2 çocuum ise 6 aylıktan soora maşallah koyun butunu versem ısıra ısıra yerdi. Yani anlayacağınız çocuktan çocuğa deişiyor. Hele yemek yerken nazlanan bir çocuksa çok da katıyı yedirmek için zorlamayın.
Nohutu verirken püre yapsanız bile mutlaka kabuklarını soyun. Asla sindiremiyorlar o kabuklaRI ÇÜNKÜ. Bulguru biraz sulu ve ince taeliden yapabilirsiniz.İçine yeşil biber koymadan (onu da sindiremiyorlar) Kırmızı mercimek çorbasına bulgur, pirinç çok yakışır. Aklıma gelen bunlae şimdilik.:emir_bebek:

X