yumurta...

esther

let the game begin...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
4.778
37
bebeklere yumurta veriyor musunuz arkadaşlar. oğlum 7 aylık 8 günlük. bugün bakıcımız yumurta sarısı vermiş. oğlum da yemiş. doktorun bize verdiği kağıtta 8. ayda yumurtaya başlayın yazıyor. doktoruma sormadım. ama sakıncası var mıdır acaba? bi de inek sütü alerjimiz var, acaba yumurta da dokunur mu

cnm ben 2 aydır yumurta veriyorum nerdeyse
az az basladık sonra bütün yumurta sarısını veriyorum şuan cok ta seviyor.korkma sakıncası olmaz ajjerlisi yoksa yedirin bence cok faydalı

bende veriyorum canım önceden hergün veriyodum kahvaltıda ama alerji yaptı şimdi haftada 1 veriyorum..

ben çok uzun zamandır veriyorum tam olarak yiyor şuan ilk baş bir çay kaşığıyla başlamıştım.

elif alerji yaptı demişsin. nasıl anladın? ne oldu yeyince?

benim kızımda son 2 aydır felan yiyor.gün aşırı illaki oluyor kahvaltı menümüzde.

Son düzenleme:
bize bir doktorumuz verdi..diğer doktorumuz ise 8. aydan sonra dedi...(prof.tu bunu diyen) o yüzden 8. ay itibariyle tam anlamıyla başladık...

cnm bende simdiye kadar yatim bikac defa cok sevdi sarisini verdim ogluma
az az inek süt ürünleride veriyorum ben artik suana kadar bisey olmadi alerji yönünden bitek süt vermedim emzirdigim icin gerek duymadim

elif alerji yaptı demişsin. nasıl anladın? ne oldu yeyince?

yanaklarında küçük küçük kızarıklık oldu sivilce gibi ama az...bi kaç gün yumurta vermedim geçti..şimdi hafta 1 kez veriyorum..hergünde kahvaltısını çorbasını değişik veriyorum..
arada besin değeri yüksek gıdalar sevebilceği yiyecekler flan menümüz zengin yani biraz uğraştırıyo ama değer...bide hepsini yese..

ben de veriyorum yumurtayı aşağı yukarı 6.ayından beri az az başladık şimdi tamamını yiyiyor..hatta sadece onu weriyorum bazen kahvaltıdan ayrı sewerek yiyor..

ama allerjisi olsaydı bi şekilde tepki werirdi meleğin...

biz 5 aylııkkken başladık.İlk olarak çok az verdim . Sonra iki günde biraz daha arttırdım. öyle arttıra arttıra 1 ayın sonunda tamamını yemeye başladı. Hergün veriyorum.

X