çok merak ediyorum (düşük riski)

plava

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2009
50
2
4 haftalık gebeliğim var ve kahverengi pembesi akıntı gelmeye başladı. dr a gittik düşük tehlikesi var dedi ve progestan ilaç verdi bir haftadır da yatıyorum. sürekli yatmam gerektini söledi. yarın kontrolüm var.
acaba arkadaşlar benzer durumda olan varmı aranızda? nasıl sonuçlandı durumunuz?

içimi biraz rahatlatmak istiyorum kendimi kötü hissediyorum...

cevap yazarsanız sevinirim...

hayırlı olsun bebeişin ve de geçmiş olsun.ben yaşamadım çok şükür ama 2 arkadaşım yaşadı.biri 3 ay boyunca yattı ilaçlar iğneler falan.şimdi maşallah 6 aylık kızı var.diğeri de 2-3 hafta yattı onun da gayet sağlıklı bi oğlu var.yani diyeceğim o ki doktorunu dinlersen,bol bol dinlenip moralini de yüksek tutarsan allahın izniyle atlatırsın bu dönemi.düşük riski ilk 3 ay çok yüksek.yani çoğu kadın yaşıyo bunu.hepsi de bebeğini düşürmüyo sonuçta.senin moralin iyi olsun ki bebişin de iyi olsun.

merhaba canım geçmiş olsun....stres yapma ve sadece tuvalete kalk...bazı hamilelerde oluyor böyle ama düşük olacak diye bişey yok...sen dua et dinlen ...
bende 5 haftalık hamileyim yarın dr gidicem muhtemelen bana bu yatışı doğuma kadar verecek...

Canım ben tam 4 ay yattım.Ve benim şakır şakır kanamam oldu.Şimdi 37 haftalık hamileyim.Allah bebeğime yaşama şansı verdi.Eğer sürekli yatarsan ve ilaçlarını düzenli kullanırsan Allah'ın izniyle bişey olmaz.Birde bebeğinin yaşayacağına ve herşeyin yoluna gireceğine inan pozitif düşünce herşeyi çok değiştiriyor.

canım bebegın saglıkla gelsın oncelıkle... bende 6.haftamda kanama gecırdım ıgne ve jel kullandım 3 ay dolana kadar. su an cok sukur 20 haftanın ıcındeyız... bol bol su ıc ve ıstırahat et,ıcını ferah tut arkadasım hayırlısıyla sende atlatırsın...

tanıdığım bi bayanda aynı durumdaydı,hamilelğnin başından sonuna kadar kahve_pembe akıntısı oldu.
doktor yat dedi yatmadıda,ağırda kaldırdı,ne düşük oldu nede erken doğum.
zamanı gelince sezeryanla doğurdu.
sende böle yap demiyorum sakın,doktorunu dinle yat dinlen.
dünyaya geleceği varsa gelir,bol bol dua et.
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

canım öncelikle geçmiş olsun benimde hamilelliğimin 6. haftasında kanamam olmuştu dr progestan verdi 10 gün kadar sürdü kanamam dr dinlen kendini çok yorma ama düşecekse 24 saat yatsanda düşer demişti bende bu yüzden sürekli yatmadım sadece ev işi falan yapmadım sonrada kendiliğinden durdu kanamam allah bebeğimizi bize bağışladı Allah kucağımızada almayı nasip eder inşallah:nazar:

cnm bende aynı sıkıntıyı yaşadım hamileyken banada yatacaksın dedi doktor hiç yatmadım valla sürekli hareket halindeydim gezdim tozdum günde böle 2-3 saat bile yürüdüğümü hatırlıyorum ama hiç bişey olmadığı allahın izniyle sağlıklı bi doğum yaptım.darısı senin ve diğer tüm anne adaylarının başına.korkma ne kadar stres yaparsan o kadar risk artar bence.kendini rahat bırak ama benim yaptığımıda yap demiyorum dinlen sen herkesin bünyesi bir olmaz belki ama ben bişey olacağını düşünmüyorum allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

benimde 5. haftada başlayıp yaklaşık 17 gün kanamam oldu. bana da dr. sana söylenenleri söyledi. bol su iç, sadece yat ve cinsel ilşkiden uzak dur tabi.yaklaşık 1,5 ay sadece yattım.Allah'a binlerce şükür sonra geçti. inşallah seninde bebeğine bir şey olmaz. benim bebeğim şimdi 29 haftalık. dikkat et kendine moralini yüksek tut. Allah yardımcın olsun

canım öncelikle çok geçmiş olsun benimde 10.haftamda oldu.ıLk gebeliğim düşükle sonuçlandığı için zaten progestron içiyodum ilacı günde 3 kere içtim ve sürekli yattım sadece tuvalet için kalktım çok şükür atlattım şuan 18 haftalığım birde bol bol su iç atlatırsın

4 haftalık gebeliğim var ve kahverengi pembesi akıntı gelmeye başladı. dr a gittik düşük tehlikesi var dedi ve progestan ilaç verdi bir haftadır da yatıyorum. sürekli yatmam gerektini söledi. yarın kontrolüm var.
acaba arkadaşlar benzer durumda olan varmı aranızda? nasıl sonuçlandı durumunuz?

Canım bende aynı durumu yaşadım ve atlattık çok şükür şuam 13 haftalığız.Sürekli yattım bende progestanıda doktor kontrolünde 12.haftaya kadar günde 3 kullandım.İçini rahat tut bol bol dinlen dua et.

canım çok geçmiş olsun.ben de 10.haftamda kanama yaşadım.o zamandan beri sadece tuvalet için kalkıorum.çok şükür kanamam olmadı.yarın kontrolüm var inşallah artık yatmam.

mehaba kızlar ben 1.5 yıllık evliyim 2 defa gebeliğim oldu ilki 9 haftalık ikincisi ise 7 haftalık düşükle sunuçlandı doktorumuz bize genetik araştırmaya gerek yok dedi fakat bizim kafamıza takıldı biz bu araştırmayı yaptırmaya karar verdik.acaba mutlaka gereklimidir.bize maliyeti ne olur.ve bu araştırma ile ilgili kısa bir bilgi verirseniz sevinirim şimdiden ilginize teşekkür ederim ii çalışmalar...birde 2 sindede kürtaj yaptı hamile kalma olasılığım azalıyomu ne zaman bebişim olur lütfen cevap allah razı olsun???

:CüvCüv: bayanlar merhaba bende 12 haftalık hamileyim.ilk hamileliğim. düne kadar arada bir pembe-kahve benimde akıntım oluyordu,dr um olabilir korkma demişti, ancak dün az şekilde de olsa kan geldi.neye uğradığımı şaşırdm,çok korktum.20 dk uzanarak bekledim,devam etmedi çok şükür. ama adet sancsı gibi arada bir sancı geliyor şiddetli değil.tüm gün yattım dr dinlen dedi,korkulacak bişey yok muş,bugün kontrole gidecem,dua edin kızlar :Saruboceq:bebişime birşey olmasını istemiyorm her anne gibi.morale ihtiyacım var korkuyorm daha sonra ki günlerde risk- kanama artarsa diye mafoldumben

merak etme canım benim 6.aya kadar hep kanamalı geçti hamileliğim ilaçlarını içip yatarsan bişey olmaz inş.hareketlerine çok dikkat et.....allah bebeğini sana bağışlasın inş.

arkadaşlar 15+4 hamileyim.karın agrım oldu şiddetli bi şekılde 2 gün sonrasında dr a gittim ,ultrasonda bebğim tepetaklak duuyordu,düşük riskin yuksek dedi.bolca dınlen ayakta kalma dedi.acaba bölebi durumla karşılaşan oldu mu? :KK43: moralim çok bozuldu,tehlıkelı zamanları atlatıyoruz derken böle bişi oldu tabı cinsiyetını de öğrenemedik :KK43:

Slm arkadaslar bendede yaklask bir bucuk ay kanamam var be yaklask iki aydr hamilim cok kofkuyorum

Canım ben 3 yıllık evliyim. 2 gebelik geçirdim 1. Bebekte sıkıntı çıktı aldılar 2. Bebek 9. Haftada kalbi durdu kürtaj oldum. Ben kan pıhtılaşması olmasından şüphelendim ve genetik merkezlerde ücretsiz yapılıyor diye duydum doktorundan seni oraya yönlendiren bir kağıt alıp gidip yaptırıyorsun ücretsiz. 1 tüp eşimden 1 tüp benden kan aldılar ve bende kan pıhtılaşması çıktı şimdi tekrar gebeyim ve hergün iğne yapmama rağmen düşük tehlikem devam ediyor. İnşallah sağ salim kucağıma alabilirm bebeğimi aksaltma gidip yaptır. 1,2 ay kadar bir sürede çıkıyor sonuçlar

Canım ben 3 yıllık evliyim. 2 gebelik geçirdim 1. Bebekte sıkıntı çıktı aldılar 2. Bebek 9. Haftada kalbi durdu kürtaj oldum. Ben kan pıhtılaşması olmasından şüphelendim ve genetik merkezlerde ücretsiz yapılıyor diye duydum doktorundan seni oraya yönlendiren bir kağıt alıp gidip yaptırıyorsun ücretsiz. 1 tüp eşimden 2 tüp benden kan aldılar ve bende kan pıhtılaşması çıktı şimdi tekrar gebeyim ve hergün iğne yapmama rağmen düşük tehlikem devam ediyor. İnşallah sağ salim kucağıma alabilirm bebeğimi aksaltma gidip yaptır. 1,2 ay kadar bir sürede çıkıyor sonuçlar

Bana da dusuk tehlikesi oldugu soyledi 6 haftalik gebeligim var progestan verdi bende kontrole gidicem ama bana surekli uzan demedi ve bendr oyle bir akinti olmadi bu mubarek ramazan ayi hurmetine rabbim kimsenin emegini bosa cikarmasin inşaallah

X