doktorunuz nasıl biri?

slece17

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2009
648
2
kızlar doktordan yana hiç yüzüm gülmedi,benim.
ya gittiğim doktor hiç bir söylemeyip,içeri geç ,muayne daha sonra şu tarihte gel diyor,

ya da hiç konuşmayıp ben soruyorum gecici cevaplar verip muayneyi kısa kesiyor,

ya da sus,konuş,hızlı muayne ve çıkış.
sanki sözlüye girecekler sorduğumuz sorulara cevap veremiyeceklermiş gibi,

oysa ben içeri girdiğimde herşeyden önce güleryüzlü bir doktor istiyorum.daha sonra şikayetimi dinleyip beni yönlendirmesini,en son olarak aklıma takılan bir soru olmadığını sorması istiyorum.üff ya ,neden denk gelmez böyle doktorlar.:eek:lmaz:

Haklısın arkadaşım...Bende 4 aylık ahmileyim ama 3 doktordan sonra doğru doktoru buldum sanırım...Bende senin gibi düşünüyorum hem konumuz hassas bir konu öyle KBB doktoru gibi olmamalı hem de onca para verip gidiyoruz bizimle ilgilenmek zorundalar...Yoksa etrafından sor soruştur kim daha çok tercih ediliyorsa ona git bence...Benim doktorum şu anda gittiğimde güleryüzle karşılıyor ve sormak istediğin birşey var mı diye mutlaka soruyor...benimkide sadece çok kalabalık oluyor bazen ondan dolayı fazla konuşmadan çıkabiliyorum ama mutlaka soracaklarımı soruyorum..Birde kalabalık olmasa ohoo adamı rahat bırakmayacağım valla :lepi: o da konuşmayı seviyor sağolsun zemuszemus

ben şanslılardanım sanırım.evlendiğimden beri gittiğim bir doktor var ondanda son derece memnunum.ilgilenir, tüm sorularımı sorarım, telefonla da ulaşırım.ben çok memnunum.

ya gittiğim doktor hiç bir söylemeyip,içeri geç ,muayne daha sonra şu tarihte gel diyor,

oysa ben içeri girdiğimde herşeyden önce güleryüzlü bir doktor istiyorum.daha sonra şikayetimi dinleyip beni yönlendirmesini,en son olarak aklıma takılan bir soru olmadığını sorması istiyorum.üff ya ,neden denk gelmez böyle doktorlar.:eek:lmaz:

bence öyle uyuz bir doktoru hemen terk et o adamı doğuma girince düşünemiyorum.sen doğur ben geliyorum der vallahi.nerde olduğunu yazda arkadaşım aynı yerde oturanlara örnek olsun..:kızgın::mymeka:

bende ilk gittiğim doktordan memnun kalmadım ve 10. haftada başka bir doktora gitmeye karar verdim.. şu anda gerçekten çok memnunum.. çok iyi bir karar vermişim. bence içinize sinmeyen birşey varsa mutlaka değiştirin erken zamanda..

alkisalkisalkismerhabalar benim doktorum belkide ender bulunacak doktorlardan birisi gerek konuşması gerek ilgisi insanı çok ama çok rahatlatıyo böyle bir doktor bulmak gerçekten çoooooooook zor bigün arkadaşımla gitmiştim şaşırıp kalmıştı bu nasıl doktor diye biraz geç kalsa özür üstüne özür diler kibar ve şiir gibi konuşur sizi rahatlatır mesela düşük tehlikem olduğu sıra gece saat kaç olursa olsun arardık bizi inanılmaz derecede rahatlatırdı ertesi gün mesela o beni arardı nasıl oldun diye günde kaç defa arardı hemde şöle yap böle yap diye onun sayesinde çoook rahat bir hamilelik geçirdim ve düşük tehlikemi sayesinde atlattım rüya doktoru koydum adını ben

hangi semtte olduğunu bilmiyorum ama bahçelievler medikanada düzgün bey adında genç bir doktor var,çok ilgili çok güleryüzlü.bütün sorularına cevap veriyor,rahatlatıyor.yaşam hastanesindede mehtap hanım var,o da çok iyi bir doktor.normalde kadın doktorlarla yıldızım barışamamıştır,en kaprislileri hep bana denk gelmiştir ama bu başka.

ay benimki de uyuz aynı anlattığın gibi...paramla rezil oluyorum diyorum her seferinde...
delircem ama çıkışım yok burda tek doktor hanımefendi.zaten onn artistliği var.en son muayenede eşim söylemese ilaç falan yazmayacak o derecede.sinir oluyorum ama ne çare..
değiştirme fırsatın varsa hemen değiştir...ah benim bi değiştirme fırsatım olsaaa

Bende katılıyorum...kadın dr.lar halimizden hemcinsimiz olarak daha iyi anlayacakları yerde :eek:klava:ben erkek dr.ları bu konuda daha başarılı buluyorum alkisalkisalkis

Ben artık hiçbirinden güleryüz falan beklemiyim diyorum işinin ehli olsun yeter diyorum ama , insan hamile olunca duyguları altüst oluyor bunu biraz anlayıp buna göre davranmayı bilebilselerdi keşke..
Bende bazen bilimsel veriler ile bilgi dışında doktorumun motivasyonunu duymak istiyorum .
Ama genel olarak doktorlarda olması gereken acı bir gerçekçilik vardır ya beni en çok sinirlendiren bu..
Belkide böyle olmaları gerekiyordur diyorum kapatıyorum konuyu..

bende ilk gittiğim doktordan memnun kalmadım ve 10. haftada başka bir doktora gitmeye karar verdim.. şu anda gerçekten çok memnunum.. çok iyi bir karar vermişim. bence içinize sinmeyen birşey varsa mutlaka değiştirin erken zamanda..

canım bende doktorumdan hiç memnun değilim değiştircem sen kime gidiyorusun

alkisalkisalkismerhabalar benim doktorum belkide ender bulunacak doktorlardan birisi gerek konuşması gerek ilgisi insanı çok ama çok rahatlatıyo böyle bir doktor bulmak gerçekten çoooooooook zor bigün arkadaşımla gitmiştim şaşırıp kalmıştı bu nasıl doktor diye biraz geç kalsa özür üstüne özür diler kibar ve şiir gibi konuşur sizi rahatlatır mesela düşük tehlikem olduğu sıra gece saat kaç olursa olsun arardık bizi inanılmaz derecede rahatlatırdı ertesi gün mesela o beni arardı nasıl oldun diye günde kaç defa arardı hemde şöle yap böle yap diye onun sayesinde çoook rahat bir hamilelik geçirdim ve düşük tehlikemi sayesinde atlattım rüya doktoru koydum adını ben

Valla süpermiş seninki.Çok şanslısın.Ben azcık yüzü gülen tatlı dilli doktor görsem hemen bu iyi derim.Demekki ben daha iyi doktor görmemişim senağlama

Bende katılıyorum...kadın dr.lar halimizden hemcinsimiz olarak daha iyi anlayacakları yerde :eek:klava:ben erkek dr.ları bu konuda daha başarılı buluyorum alkisalkisalkis

Kadın kadının halinden anlamıyor.Aksine daha kaba ve sert davranıyor.Hele birde evli ve doğum yapmış bir bayan doktorsa tamam artık senin nazını falan çekmiyor.Dövecek gibi konuşanlar bile var.Kapris yapmak şurda dursun ağzını açmaya cesaret bırakmıyorlar insanda.

Canım ben Özel 500Evler şafak hastanesinde Ali Osman beye gidiyorum genç ve tecrübeli bi doktor her sorumu dikkatlice dinliyor ve cevaplıyor. Ayrıca muayene sırasında sürekli şuan ne yaptığını neyi kontrol ettiğini söyleyip sohbet ediyor benimle. ben çok memunum eğer hastane sana yakınsa tavsiye ederim

benim dr.umda hoş bi bayan..gayet güler yüzlü birisi ve tecrubeli de konuşuyor...bu da 4. drum sanırım .
öncekiler kazık gibilerdi walla.. sorarsan yarım yamalak cvp verir sormazsan canına minnet...kardeşim maden sevmiyosun işini niye dr.oldun demi yaaaaa

benim dr.umda hoş bi bayan..gayet güler yüzlü birisi ve tecrubeli de konuşuyor...bu da 4. drum sanırım .
öncekiler kazık gibilerdi walla.. sorarsan yarım yamalak cvp verir sormazsan canına minnet...kardeşim maden sevmiyosun işini niye dr.oldun demi yaaaaa

hiç sorma ya uyuz oluyorum suratsız ilgisiz doktorlara uyuz...:eek:lmaz::kızgın::mymeka:

aynen benim gitigim dr oyle ne sinir ya sorsan oyle cvb veriyo gayet ciiddi. zaten hamileyiz en hassas donem azcik rahatlat demi insani ama yok nerde. kadin diye gidiyorum ama erkek dr gitmmememin nedeni burda her seferinde asagidan muayen ediyor jinekoklar. iki hamileligimde sorunlu gecmis di hadi sorunlarimi bilir diye gidiyordum ardik bu son bu dr gitmicem. sadece kilo konuusnda konusur az kilo al duynanin lafini duy taaa diger hamileliklerimde ne kadar kilo aldim bilir nasil onca hastasinin içinde aklinde tutuyorsa dedim ya kilo dusmani kadin.. azcik guler yuz goster demi. bebegin durumu iyise azcik gulumseyerek gayet iyi der ordan anlarim bebegimin ciidden iyi oldugunu. yolunda gitmeyen bisi olunca yuzunden anlarim bukadar yane. sormaya cekiniyorum. kime sordum ise o doktordan memnun degil.. bende memnum degilim : (((

ben doktorumdan çok memnunum.çok ilgili ve beyefendi biri.çok açıklayıcı herşeyi uzun uzun anlatır.en son gittiğimizde hep ben anlatıyorum siz bişey sormuyosunuz dedi.ben de dedim soracak bişi bırakmıyosunuz zaten herşeyi anlatıyosunuz :)))). istediğiniz saatte arayıp bişeyler sorabileceğiniz,açamadıysa mutlaka geri arayan ve açamadığı için özür dileyen,sakin ve insanı rahatlatan,bi problem olduysa ertesi gün arayıp nasıl olduğumu soran bi doktor.hastanede kan tahliline gittiğimde onun adını gören hemşireler çok şanslısınız çok iyi bi doktor diyolar.
doktor konusu gerçekten çok önemli.ben de özellikle bayan doktor istememiştim.allah herkese doğru doktoru bulmayı nasip etsin :)))

Hamilelik gibi özel bir durumda gerçekten biraz daha güvenilir,güleryüzlü bir doktor şart.Bende ilk gittiğimden pek hoşlanmamıştım,yani sen sorarsan bir zahmet cevap veriyor.Srmazsan önemli noktaları dahi dile getirmiyor.Mesela bana kesinlikle yenilmesi içilmesi yasak olan şeyleri söylemedi ben ondan bundan duydum da sordum.Ruhsuz bir şekilde ne var herkes doğuruyor hesabı konuşuyor.yasakkelimeYani bu bir heyacan ilk bebek biraz özen göster demi,yada gösteriyomuş gibi yap.Yani kayıtsız şartsız güvenmek zorundasın kendin için ve en önemlisi miniğin için.Şimdi iki keredir bir doktora gidiyorum ondan memnunum.Daha sevimli daha ilgili..Profesyonel olanlar genelde suratsız oluyor.Tabii biraz da bakış açısı.Ama mecburen seçim yapıp güvenmemiz lazım.Allah doğru doktorlarla karşılaştırsın insan hiç anlamayadabilir.:1no2:Yüzü güler amam işi bilmez ortası olsun yani.Sevgiler tüm anne adaylarıa.s.

kızlar bende tek ben şikayetciyim sanıyordum benim dr da berbet ve şimdi sizin yazdıklarınızı okuyunca kesin karar verdim değiştirmeye 18 haftalık hamileyim ve daha bana tek bir şey tavsiye etmedi tahlil sonuçlarımıda 2li test için yaşına göre çok iyi dedi 3 test içinde amiyosentez yaprırısan iyi olur ama düşük tehlikesi var dedi çok kızgındım dr ruma ama tek ben böyleyim diye düşünüp kapris yaptığımı sanıyordum yarın yeni dr arıyacağım

X