Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi kızım çok feci ağladı? soruyorum..

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

prism

karamel
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2007
254
2
45
merhaba,
bugün kızımı (3,5 aylık) bir tanıdığın evine götürdük. bir oadaya girdik. ben terlediği için hemen üstünü değiştirdi. Bu arada misafirliğe gittiğimiz evin hanımı ile kızı geldi.Onlara gülümsedi falan. Diğer arkadaşlar eşim başka odada oturuyorlardı. Neyse onların yanına gittik. Başladı mızıldanmaya. Bezinde problem olacağını düşündüm. Gelmeden önce emzirmiştim. baktım avazı çıktığı kadar çığlıklar atıyor. ne yapacağımı şaşırdım. Acaba bi yerine bişeymi oldu dedim. Her yerini elimle yokladım yok bişi. nerdeyse boğulacaktı, içli içli 7-8 dakika aralıksız ağladı. Emziriyom olmuyo.. alıyo bırakıyo.. Allahım stresten ölücem dedim. bu çocuğa bişey oldu. Neyse sustu. Biraz emzirdim.Sonra kucağıma aldım. Odanın kapısından adım attım . başladı yine çığlık atmaya. ağlamaya. eşime hadi hemen gidelim bişeyi var bunun doktora gidelim dedim . evden çıkmadan fitil koydum.Kapıdan arabaya doğru yöneldik, sakinleşir gibi oldu. arabada yine öyle. araba hareket edince sustu. Arada aklına geliyordu herhalde, iç çekiyodu yavrucağım. Sonra sustu, uyudu. Uyandığında güşlümsüyordu. Kızlar kızıma ne oldu anlamadım ya. Yabancılarsa böyle mi olur. Gaz sancısınada pek benzemiyordu. Gaz sancıları ilk 3 ayda bile bunu yaşamadık biz.yabancılarsa böyle ağlar mı ? Bu arada bende yeni adet oldum.2. günüm. Hani derler ya lohusalıkta sancıları anne bebekte çeker diye.. var mı böyle bişi.. Ay saçmaladım belki ama abartmıyorum. Çok feci aralıksız ağladı ya..çığlık ata ata..:çok üzgünüm:

kesinlikle yabancıladı ,benim kızımda ilk kez kalabalığa girdiğinde hemen hemen 3 aylıktı ve hiç birşey olmamasına rağmen neredeyse morarırcasına ağladı, hemen kaçtık ordan ...
bebekler bu aylarda anne baba dışındaki yabancılara karşı böyle yaparlar ,üzülme bir sorun yok merak etme ,sen sık sık kalabalık ortamlara sok ki alışsın..

ben de şimdi internetten baktım. evet sanırım yabancılama. sen de morarır derecede ağladı diyorsun.. keşke hemne kalkıp gitseydik.ama işte anlamadık ilk etapta. yavrum ne kadar çok korktu . inşallah kalıcı bir korku kalmaz kızımda ya.. çok feci ağladı. gözleri yuvasından çıkıyodu. ben eşimi bile odadan çıkardım. zor sakinleşti. sağol hayatım.yarın itibariyle yavaş yavaş onu sosyelleştirmeye çalışacağım.

4 aylıktı kızım ,arkadaşa oturmaya gittik ,uyuttum orda ,arkadaşa bırakıp 5 dakikalığına dışarı çıktım ,arkadaş aradı çok ağlıyo eylül çabuk gel dedi ,bi gittim ki inanılmaz derecede ağlıyo ,uyanmış ve karşısında hiç görmediği biri ,e haliyle korkmuş tabi ,ondan sonra her gördüğü kişiye ağladı bende inadına başkalarının kucağına verdim ,kalabalığa soktum öyle öyle alıştı ..

benim kızımda 3,5aylık
alışveriş merkezi market felan 1.ayından beri geziyoruz

ama ev ortamına girince aynen dediğin gibi oluyor çoğu zman
susturamıyoruz resmen ağlarken morarıyor katılıyor
gaz felan olmaz evde bunun 10da 1ini yaşamıyoruz ya

galiba evde ses çok boğuluyor,yüzleri yabancılıyor bende anlamıyorum ama yabancıladıkları için bu derece ağlarlamı ya

tamamen bundan dolayı canım , evde yapıyormu bunu yok ,sebepsiz ağlamalar morarırcasına bağırarak yapmıyor ,başkasının yanında yapıyorsa bilinki bundan ..

bence nazar oldu ağladığı zaman içten içten okusaydın onu.belki evde bulunanlar bebek gülümseyince falan nazar etmişlerdir onu gaz problemi olsa diğer zamanlardada okadar ağlardı.

nazardandır canım benim oğlumda kalabalık ortamda cok aglardı gösterişli bir bebekdi cok nzaara değerdi bol bol okuyacaksın

sağolun kızlar. evet zaten ilk yaptığım okumak oldu. ve her akşam yatırdıktan sonra ona dua okuyorum.Bugün yatıya bize misafirler geldi. ilk yaptıkları onu kucaklarına almak oldu. ama bizimkisi yabancılamadı. hatta onlara bayıldı. bu arada kucağa alıştı gibi.. Yan komşuma geçtik orada da yabancı iki kişi daha vardı. arkadaş kucağına aldı. onda da ağlamadı.ben bu işi yakında çözerim .bizimkisi adamına göre mi davranıyo ne..

bebişler bi acayip.benimkide o aylarda eve gelenlere ağlardı.istemezdi eve misafir.ama dışarda aynı insana giderdi kendi gezcek eve istemicek.bi de yaşlılardan korkardı.ama sadece o dönem sürdü.bi daha yapmadı.şimdi de dışarda gezerken somurtuyo hem başbaş istiyo hemde insanlara somurtuyo.evde çok güleç.bu ay sonu yaşımıza giricez nasipse

aynı şey bizimde başımıza gelmişti.benim bebeğim de 3 aylıkken bi akşam eşimle oturuyorduk uykudan uyandı,deli gibi ağlamaya başladı.resmen çığlıklar atıyordu.hiç öyle ağlamamıştı.gaz sancısı çeken bir bebek de değildi.dedik kesin bir yerine birşey oldu.doktora gidelim diye kalktık giyinmeye başladık önümüzdeki giysiyi göremiyorduk ben hastaneye kadar düğmelerim açık gitmişim.çocuk arabada biraz sustu,hastaneye geldiğimizde gülmeye başladı.doktor gaz sancısıdır araba sallayınca çıkmıştır dedi.bir daha hiç öyle ağlamadı.nasıl kötüydü.bence senin bebeğinede aynısı olmuştur.terliyken üstü değişince gazlanmıştır

X