2010 mayıs anneleri ikili tarama testi sonuçlarınızı burada paylaşalım

_BERAY_

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2007
1.571
33
46
mayıs anneleri benim az çok biliyorsunuz ki tarama testi sonucum riskli çıktımafoldumben
ilk duyduğumda resmen yıkıldım mafoldumbensuan biraz daha iyiyim:eek:lmaz: en azından sunu biliyorum
bu test teşhis değil bir tarama testi riskleri belirliyor sadece:teselli:
4.ayımda amniyosentez yaptırıcam kısmetse inş sonuçlarım tertemiz çıkar:teytey:
ben de derin bir ohhh çekerim süreç çok uzun olmasına rağmen 1,5 ay sabırla beklicem
sizden de isteğim test sonuçlarınızı burda paylaşalım olur mu?:emir_bebek:

bu arada test sonucum 1/50 yani bayabi yüksekÇok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoook

canım inşallah korktuğun gibi olmaz. ben 13. hafta gibi yaptıracağım doktorum ankarada ben batmandayım aslında burada da yaptırabilirim ama tüp bebek tedavimi yapan doktor ilgilensin istiyorum sonuçta o beni daha iyi tanıyor. testi yaptırıyım sonucu paylaşırım. inşallah herkesin gönlüne göre olur.

Faydalı bir topik olmuş.2 hafta sonra yaptırıcaz biz.2li test hakkında bi bilgim de yok açıkçası.Normal sınır ne oluyor?Allah tüm bebişlerimizi korusun :nazar:

kizlar Allah yardimciniz olsun..bende 2009 mayis annesiyim..size tavsiyem 1 teste bakip hemen amniyosentez yaptirmayin..bikere daha yaptirin..baska bi doktora gidin..sonra düşünün..

inşaAllah hepinizin sonuclari güzel cikar..strese girmeyin dicem ama elinizde degil biliyorum :)

Faydalı bir topik olmuş.2 hafta sonra yaptırıcaz biz.2li test hakkında bi bilgim de yok açıkçası.Normal sınır ne oluyor?Allah tüm bebişlerimizi korusun :nazar:
cnm ense kalınlığı 2,5 ve 3'ten sonrasını riskli diyorlar
kan değerleridende de bldiğim kadarıyla 1/250 den aşağısı riskli diye biliyorum
umarım hepinizin sonuçları tertemiz çıkar

ya hepiniz yaptırıcak mısınız bu testi, arkadaşım var benim iki tane ikisine de kesin özürlü olur demişler ama maşalla çocuklar okula bile başladı, yaptırıp da kafanı karıştırma hiç diyorlar, bilmiyorum korkuyorum :çok üzgünüm: hepsi çok sağlıklı olur inşallah.................

mayıs anneleri benim az çok biliyorsunuz ki tarama testi sonucum riskli çıktımafoldumben
ilk duyduğumda resmen yıkıldım mafoldumbensuan biraz daha iyiyim:eek:lmaz: en azından sunu biliyorum
bu test teşhis değil bir tarama testi riskleri belirliyor sadece:teselli:
4.ayımda amniyosentez yaptırıcam kısmetse inş sonuçlarım tertemiz çıkar:teytey:
ben de derin bir ohhh çekerim süreç çok uzun olmasına rağmen 1,5 ay sabırla beklicem
sizden de isteğim test sonuçlarınızı burda paylaşalım olur mu?:emir_bebek:

arkadaşım öncelikle hayırlı olsun hamileliğin.
bu mesajını okuyunca kendi hamileliğim geldi aklıma. kaygını çok iyi anlıyorum.
2009 mayıs annesiyim.geçen yıl bu zamanlar sizinle aynı heyecanları yaşıyordum.
ikili test sonucum mükemmel çıktı, üçlü teste gerek yok dedi doktorum. rutin kontrollerde herşey çok normal gidiyordu. renkli doplerde de kızımın herşeyi normal çıktı. tabi ben mutluluktan uçuyordum bu sonuçları aldıkça.
ta ki son aya kadar.8. ay kontrolümüzde ultrasona bakarken doktorumun suratı düştü ve heyecanla ekrana odaklandı. ne oldu bi terslik mi var dedim.evet dedi. bebek tavşan dudaklı ve damağında açıklık var. tabi ben ve eşim yıkıldık.ben ağlamaya orada başladım.nasıl olur herşey yolunda gidiyordu dedik.
neyse daha sonra iki ayrı doktora daha gittik renkli ultrasonlar çekildi. onlarda dudağında bişey yok ama damağında açıklık olabilir dediler.
netten çok araştırdık bu çocuklar meme ememiyor özel biberonları var onlarla besleniyor, ilk ameliyat 1.5 aylıkken yapılıyor vs. birsürü olumsuz şey okudum ve son ayım ağlayarak geçti. o mutlu gebeliğim bir anda zehir oldu.
günün her saati her dakikası dualar ettim rabbime. gerçek olmasın diye.ben bu kadar stresli ve üzgünken normal doğum yapamayacağıma karar verdik doktorumla.ama beni bayıltmayın doğar doğmaz bebeğimi görmek istiyorum dedim.
spinal anesteziyle 5 mayısta sezaryanla ama ağlaya ağlaya girdiğim ameliyathanede kızım ceylini doğurdum. vee sürpriiizzz kızım turp gibi dünyaya geldi :lepi:hihoyyyt. doktor um beni dikerken ben de yan tarafta çocuk dotorunun yaptığı kızımın ilk muayenesini izledim. çocuk doktoru artık ağlama ne dudağında ne de damağında hiçbir anomali yok dedi. bu defa mutluluktan ağlamaya başladım eşimde yanımdaydı onunda gözleri doldu sevinçten. dualarım kabul olmuştu:teytey:
muayenesi bitince kuzumu yanıma getirdiler o daha yıkanmamış yüzüne bir öpücük attım.en güzel yerin de ağzınmış güzel kızım dedim.
çok uzattım kusura bakmayın.
şimdi kızımı her emzirdiğimde allaha şükrediyorum sağlıklı diye.
o yüzden doktorların her dediğine her test sonucuna inanıp çok yıpratmayın kendinizi güzel hamişler. bu da benim hikayem işte paylaşmak istedim.
inşallah hepinizin hamileliği sorunsuz geçer ve sağlıklı kuzular doğurursunuz.
beraycım dualarım seninle inşallah amniyosentezde bişey çıkmaz. bol bol dua et canım a.s.a.s.a.s.

arkadaşım öncelikle hayırlı olsun hamileliğin.
bu mesajını okuyunca kendi hamileliğim geldi aklıma. kaygını çok iyi anlıyorum.
2009 mayıs annesiyim.geçen yıl bu zamanlar sizinle aynı heyecanları yaşıyordum.
ikili test sonucum mükemmel çıktı, üçlü teste gerek yok dedi doktorum. rutin kontrollerde herşey çok normal gidiyordu. renkli doplerde de kızımın herşeyi normal çıktı. tabi ben mutluluktan uçuyordum bu sonuçları aldıkça.
ta ki son aya kadar.8. ay kontrolümüzde ultrasona bakarken doktorumun suratı düştü ve heyecanla ekrana odaklandı. ne oldu bi terslik mi var dedim.evet dedi. bebek tavşan dudaklı ve damağında açıklık var. tabi ben ve eşim yıkıldık.ben ağlamaya orada başladım.nasıl olur herşey yolunda gidiyordu dedik.
neyse daha sonra iki ayrı doktora daha gittik renkli ultrasonlar çekildi. onlarda dudağında bişey yok ama damağında açıklık olabilir dediler.
netten çok araştırdık bu çocuklar meme ememiyor özel biberonları var onlarla besleniyor, ilk ameliyat 1.5 aylıkken yapılıyor vs. birsürü olumsuz şey okudum ve son ayım ağlayarak geçti. o mutlu gebeliğim bir anda zehir oldu.
günün her saati her dakikası dualar ettim rabbime. gerçek olmasın diye.ben bu kadar stresli ve üzgünken normal doğum yapamayacağıma karar verdik doktorumla.ama beni bayıltmayın doğar doğmaz bebeğimi görmek istiyorum dedim.
spinal anesteziyle 5 mayısta sezaryanla ama ağlaya ağlaya girdiğim ameliyathanede kızım ceylini doğurdum. vee sürpriiizzz kızım turp gibi dünyaya geldi :lepi:hihoyyyt. doktor um beni dikerken ben de yan tarafta çocuk dotorunun yaptığı kızımın ilk muayenesini izledim. çocuk doktoru artık ağlama ne dudağında ne de damağında hiçbir anomali yok dedi. bu defa mutluluktan ağlamaya başladım eşimde yanımdaydı onunda gözleri doldu sevinçten. dualarım kabul olmuştu:teytey:
muayenesi bitince kuzumu yanıma getirdiler o daha yıkanmamış yüzüne bir öpücük attım.en güzel yerin de ağzınmış güzel kızım dedim.
çok uzattım kusura bakmayın.
şimdi kızımı her emzirdiğimde allaha şükrediyorum sağlıklı diye.
o yüzden doktorların her dediğine her test sonucuna inanıp çok yıpratmayın kendinizi güzel hamişler. bu da benim hikayem işte paylaşmak istedim.
inşallah hepinizin hamileliği sorunsuz geçer ve sağlıklı kuzular doğurursunuz.
beraycım dualarım seninle inşallah amniyosentezde bişey çıkmaz. bol bol dua et canım a.s.a.s.a.s.

canımsın ya duygulanarak okudum yazını. çok şükür beebişine. Rabbim saglıklı ömürler versin inşAllah

bende daha bikaç gün önce doktorum programında izledim bi seyirci tel. açtı ablasının bebeğine normal demişler ama down sendromlu doğmuş prof. bi dr vardı adını bilmiyorum.bu tür tesler tam belli olmaz yüzde yüz değildir sağlıklı dersiniz engelli olur engelli dersiniz sağlıklı olur.böyle durumlarda bebeğin kordon bağından kan almak ya da eşinden parça alıp test etmek gerekir o zaman da bebek kaybı riski var yani bebek sağlıklıysa boşu boşuna sağlıklı bebek kaybedilmiş oluyor dedi
ben şahsen yaptırmayı düşünmüyorum

benim gibi ikili yada üçlü test yaptırmıcaklar var mı

Cok moralim bozuk, simdi doktordan geliyorum. Ensenin altindaki sivi kalinligini olctu ve 4.5mm cikti. Normalde 1-2 mm arasi imis. Ben napiyim bilmiyorum. Acaba TRye gelip pradaki doktorumu mu gorsem, o cok iyi biliyorum. Yoksa burada obur testleri mi yaptirsam - ama dusuk tehlikesi var.

evet arkadaslar bende bugün 12+3 hamileym test sonucum gecen gün aldım testin ne oldugunuda amaclnlda bilmiyordum. Dr.um ultrason goruntulerini kontrol ettiginde ense kalinligı 1.3 cıktı ve burun kemigide wardı daha sonra kan werdm sonucu alinca dr um sasırdı ve beklemedgm sonuc dedi 125 1 risk ciktı ve beni istanbulda bir prof a yonlendirdi ben yasadlglm yerdeki en iyi dr a gttm sonra oda ultrason ölcülerı normal dedi ve amniosentezdn wazgectik eşimle cunku dusuk riski war we bebegm saglıklı ise yok yere onu kaybetmek beni mahfeder bu bi rişk sadece bu teşt4 test sOnucu normal olaninda war riski benimde war AllaH BUYUK ben 6 hafta sonra ikinci duzey ultrason icin prof a gtcem ve organlar incelencek bu kan risk4 sadece down sendromunda yukşek cıkmıyormus belki başka bi anomali war ise allah korusun onu ogrenirim yani kimse uzulmesin allah korusun bebeklerimizi ben cok araştrdm we cok agladm ama ama 6hafta daha bekliycem we burda size yazlcm sonucu herkes iyi sonuclar alir inşallah en guzel gunlerimizi aglamadan gecirelim

Selam arkadaŞlar. Benım kardeŞım hastanede ÇalıŞıyor. Radyologların 2lı test sonuÇlarını Önemsemedıklerını ÇÜnkÜ o testın ıstatıstıksel sonuÇlara gÖre hazırlandıĞını sÖyledı. Yanı ılerı yaŞ gebelık, sıgara alkol kullanımı, akraba evlılıĞı gıbı durumlara gÖre hazırlanıyormuŞ. Bana da abla Öyle bır deĞer Çıkarsa boŞa canını sıkma dedı. Allah hepımıze saĞlıklı bebıŞler nasıp etsınnnn.

slm guzel hamileler bende 2009 mayis annesiyim. 5.5 aylik kizim var ama hamileyken ne 2 li nede 3 lu test yaptirdim. istesem yapilacakti tabiki ama ben RABBIM'e biraktim herseyi ve yaptirmadim. hic bir sonuc ALLAH'in yazgisini degistirmez. yani testi yaptirdiniz sonuc hic istemediginiz gibi cikti kurtaj mi olacaksiniz. buyuk ihtimalle hayir. o zaman doktorlarin yanilma payi varken neden kendinizi simdiden yipratiyorsunuz.
bebeklere 7-8 aya kadar kiz diyorlara erkek cikiyor, erkek diyorlar kiz cikiyor,bebek engelli olacak diyorlar saglikli oluyor. lutfen testinizi istiyorsaniz tabiki yaptirin ama kendinizide yipratmayin lutfen.
cunku bebeginiz siz stresteyken yeterince gelisemez ve hisseder uzuldugunuzu

size iki ornek vereyim
1. bir arkadasimin ablasinin bebegine down sendromlu dogacak aldir bu cocugu demisler.
kizda RABBIM boyle nasip ettiyse kabulum demis ve dogurmus simdi kac yasinda bilemiyorum ama cok saglikli maasALLAH
2. bana da hamileligimin neredeyse 6-7. ayina kadar sende hepatit B var dogarken buyuk ihtimal bebege gececek ama onemli degil tedavisi var dediler. benden o kadar cok kan aldilarki testler icin.
son test yapildiginda ne deseler begenirsiniz. hepatit B degilmis sadece onun mikrobundan birisi oyle hastalik falan degil. ama ben sarilik oldum hepatit B oldum kizima da gececek diye diye agliyorum hamilelik piskolojisiyle. sonra kendimi bosuna uzdugumle kaldim anlayacaginiz.
bu tarz sorunlar olabiliyor yani. hic uzmeyin kendinizi ne yazildiysa o

insALLAH herkesin bebegi saglikli dogar

bende daha bikaç gün önce doktorum programında izledim bi seyirci tel. açtı ablasının bebeğine normal demişler ama down sendromlu doğmuş prof. bi dr vardı adını bilmiyorum.bu tür tesler tam belli olmaz yüzde yüz değildir sağlıklı dersiniz engelli olur engelli dersiniz sağlıklı olur.böyle durumlarda bebeğin kordon bağından kan almak ya da eşinden parça alıp test etmek gerekir o zaman da bebek kaybı riski var yani bebek sağlıklıysa boşu boşuna sağlıklı bebek kaybedilmiş oluyor dedi
ben şahsen yaptırmayı düşünmüyorum

benim gibi ikili yada üçlü test yaptırmıcaklar var mı

evet arkadaşım ben varım. bu testlerin hiçbirisini yaptırmayı düşünmüyorum..

slm guzel hamileler bende 2009 mayis annesiyim. 5.5 aylik kizim var ama hamileyken ne 2 li nede 3 lu test yaptirdim. istesem yapilacakti tabiki ama ben RABBIM'e biraktim herseyi ve yaptirmadim. hic bir sonuc ALLAH'in yazgisini degistirmez. yani testi yaptirdiniz sonuc hic istemediginiz gibi cikti kurtaj mi olacaksiniz. buyuk ihtimalle hayir. o zaman doktorlarin yanilma payi varken neden kendinizi simdiden yipratiyorsunuz.
bebeklere 7-8 aya kadar kiz diyorlara erkek cikiyor, erkek diyorlar kiz cikiyor,bebek engelli olacak diyorlar saglikli oluyor. lutfen testinizi istiyorsaniz tabiki yaptirin ama kendinizide yipratmayin lutfen.
cunku bebeginiz siz stresteyken yeterince gelisemez ve hisseder uzuldugunuzu

size iki ornek vereyim
1. bir arkadasimin ablasinin bebegine down sendromlu dogacak aldir bu cocugu demisler.
kizda RABBIM boyle nasip ettiyse kabulum demis ve dogurmus simdi kac yasinda bilemiyorum ama cok saglikli maasALLAH
2. bana da hamileligimin neredeyse 6-7. ayina kadar sende hepatit B var dogarken buyuk ihtimal bebege gececek ama onemli degil tedavisi var dediler. benden o kadar cok kan aldilarki testler icin.
son test yapildiginda ne deseler begenirsiniz. hepatit B degilmis sadece onun mikrobundan birisi oyle hastalik falan degil. ama ben sarilik oldum hepatit B oldum kizima da gececek diye diye agliyorum hamilelik piskolojisiyle. sonra kendimi bosuna uzdugumle kaldim anlayacaginiz.
bu tarz sorunlar olabiliyor yani. hic uzmeyin kendinizi ne yazildiysa o

insALLAH herkesin bebegi saglikli dogar

amin canımcım sağolasın. bende test yaptırıp kafamı falan karıştırmıcam hiç. rabbim hasta bir bebek nasip ettiyse ben bunu beğenmem iyisini ver diyecek halim yok ya? allahtan gelen herşey kabulümüzdür. ne çıkarsa bahtımıza deyip en azından 9 ayımı mutlu hamile olarak geçirmek istiyorum. allah hepimizin bebişlerine sağlık versin..:Saruboceq:

keske ben de yaptirmasaydim, simdi kafam karma karisik. Ne yapicagimi hic bilemiyorum. Kan testim fena degil, cocugun burnu, boyu, omurgasi normal ama boyun altindaki sivi 4.5mm oldugundan riskim 1/20 oldu. Bu da cok yuksek bir risk. Chronic Villus test yaptirabilirim ama korkuyorum. Sonuc negatifse bosu bosuna dusuk riski alicam, ama eger posiztifse ne yapicam? Asil onu hic bilmiyorum. Aldiracak miyim bilmiyorum. Offfff Allah'im yardim et.

canım allah yardımcın olsun ama biliyosun bunlar kesin sonuçlar diillll sadece risk ölçüyolar
ve insan hata payı çok yüksekmiş benım halamın gelininide öyle dedlier hiç takmadı kafaya
şimdi nur topu gibi bi oğlu var
tekrardan geçmiş olsunnn canım

kızlarrr çok üzüldümm ama bütün testlerin yanılma payları var %20 sonuç olarak . kendinizi üzüp bebişleride etkilemeyin nolurrr.. benim kuzenim bütün testlerini yaptırdı herşey normaldi bebkte ama doğum yaptı 3 gün sonra kaybetti bebişini ciğerleri gelişmemiş halbuki bunların hepsini görebiliyor dr. lar. ama allahım öyle yazdıysa olacak kötü düşünmeyin sakın rabbim sağlıklı evlatlar nasip etsin hepimizee

X