Çatlaklar Gs,kala ve bel atlaklar

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri

elvaven

12.07.2017 Canım kızım ❤ 27.03.2019 Canım oğlum 💙
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
1.441
857
kızlar kilo verme sonucu göğüslerimin üst kısmında ,belimmin yanlarının kalçaya denk gelen tarafları ve kalçalarda yeni çatlaklar oluştu...

hatta belimin kalça tarafında sağı, bi çizgi ile ( kırışıklık gibi bi çizgiyle hemde) iki katmana ayrıldı göbek katlanması gibi

bu çatlaklara ve o katman çizgisine ne iyi gelebilir?çatlaklar daha taze olduğu için kolay geçebilir diye umuyorum..selülit de cabası..senağlama

Canım benimi tarif ettin:)
nolduysa bana bu 5-6 ayda oldu.. Genleşmekten göğsüm kalçam bacak aram çatladı..Ayrı bi konu accağına topikleri okusana kız:KK70:
catlak catlaktır nereye olursa olsun...:)
bak ben kendi tarifimi yazıyım...kendi tarifimi derken benm kullandığım seyleri..

(KK sağolsun)

Kahve +Limon olayını deniyorum..Giriyorum banyoya bulamacm haline gelene kdr kahve karıstıyorum catlaklarıma sürüyorum masaj yapıorum...Sora yosun sabunu(selülit için) ve kabak lifiyle kese yapıyorum..Soğuk suda tutuoyruym bikac dakka....Cıkmadanda susam,badem,çilek,kakao... Arşivimde hangi yağlarım kalmıssa karıstıyorum sürüyorum..Çok şükür Allahıma biras iyi gibiler..Sürekli tekrarlarsan işe yarar..Heleki yeniyse bak benimde yeni..:KK43:
ama sanslı olduğumuzu düşünorum..cünkü ilerde hamile kalırsak bunları biliyorus catlamaması için deneris.Burdaki doğum yapan ablalarda paylastılar sağolsunlar..

Geçmiş olsun canım :)
Bişe sormak istersen burdayım..

çok saol canım. badem yağı sürüyorum 1 haftadır.. yosun sabunu ve kabak lifi de yapıyorum ama bi fark göremedim daha..ümitsizliğe kapıldım.. bildiğin türk kahvesi ve limon dimi..miktarını falan nasıl ayarlıyosun canım? açıkçası cildin sıkılaşması lazım çatlaklar öyle geçer heralde

ay canım çok geçmiş olsun benim ergenlik döneminde falan hiç çatlağım olmadı
ama şuan hamileyim çatlak oluşmasın diye krem kullanıyorum çok araştırdım
yakınlarımda kullanmışlar yeni oluşanları geçiriyor ve oluşmasını önlüyormuş
ben kullanıyorum çatlağın belirtisi kaşıntı arada acayip kaşınıyorum sürüyorum hemen
kaşınma geçiyor şimdilik bişiy yok ama vücut bu belli olmaz herkesin farklı oluyor.
kremin ismi LIERAC KK da topiği olacakdı bi bak istersen.

cnm iki tatlı kaşığı kahve içine bi limonu sıkıyorum, göz kararı gibi..
karıstıyorum sürüyorum öyle.. yağlarıda göz kararı.. ama yağlardan korkuyorum tüylenme yapıyor die..:KK43:
fazlaya kacırmamaya calıs. sıklasması spordan baska birseye bağlı değil die düşnüoyurm canım.. bu aralar nar çayıda içmeye basladım..öte yandanda yeşil cay.. bel incelsin göğüs sıklassın inşallah:)

bide fito krem varmış hemşire arkadaşım söledi,ama ben kullanmadım çünkü benim 20 yıllık çatlaklar ve çaresiz çanım.dene istersen.

aaa bende de fito var canım. ne işe yarıyor ki..benim bildiğim fito hücre yenileyici..yaralara falan sürülüyor

X