kolay hamile kalmak için neler yapılmalı

arkadaşlar herşeyi oluruna bırakalım bence. gerçekten stres çok önemli. yumurtlamayı çok etkliyormuş. biz ilk defa bu ay düzenli bir şekilde denedik mesela. adetimede 2 hafta var şu anda.bakalım ne olacak.belimin altına yastık ta koyduk. bir gün durup öbür gün yaptık yumurtlama haftam boyunca. artık kısmet valla hiç kafaya takmayacam bu ayda olmazsa.öbür ay da canım ne zaman yapmak istedi o zaman yapcam. stres yapmayacam.

merhaba tamamen katılıyorum size kafadan çıkarmak gerek hamile kalmayı bende sizler gibi hamilelik için mucadele edenlerdenim sabaha karşı saati kurup beraber oldugumzu bile günler oldu sırf işe yarar diye bir arkadaşımın miyomları mandalina buyuklugunde çikolata kisti vardı gittigi doktorlar ameliyat olmadan keisnlikle hamile kalamazsın dediler kız zaten kalamıyorum dedi 2 ay sonra ameliyat olurum artık dedi okadar sorun olmasına ramen arkadaşımın dün beni aradı hamile dedi çok şaşırmış oda kesin kafadan silmek gerek ama ben yapamıyorum yapanda olursa kendisi kazanır bence...

hamile kalmadan once bi kac ay folik asit icin kizlar
ayrica yumurtlama gununuzu iyi bilin ve ona gore iliskiye girin
ayrica duzenli olarak keci boynuzu pekmezi tuketin
gerisi allah a kalmis ve stres kesinlikle yapmayin
doktor bi sorun yok dediyse strese gerek de yok insallah

selam arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. Bizde 11 aydan beri bebek istiyoruz ama olmadı.Bazen gerçekten çok üzülüyorum,nedenide belli, benimle evlenenlerin çocukları yürüyor kimisi hamiş.Biz 4 yıllık evliyiz fakat 11 aydır deniyoruz.3 sene ben vajinusmustum:KK43:bu 11 aydada olmadı,üstüne bide 2 adet arası hafif kanamalarım oldu ,özelliklede ilişki sonrası,sanırım belli etmesler bile insanlar 4 yıldır evli olduğumuzu bildikleri için sanki 4 yıldır olmuyomuş muamelesi yapıyolar,ben kimseye bişi açıklamak zorunda değilim ama ağlamak istiyorum,yada kaçıp gitmek,hayırlısı olsun diyorum yeterki sağlıklı olsun beklerim diyorum,ama ne zaman gelicek meleğim ,allah hepimizin yardımcısı olsun vede sabır versin.sizleri o kadar iyi anlıyorum ki....senağlama

merhabalar sızın bu yazınızı tesadufen grdum ve okudum...bende sızın gıbı 3 sene vajınusmus yasadım ve sımdıde 5aydr bebış yapmak ıcın ugrasıyruz ama olmadı olmuyr yada....sızınle konusmak dertleşmek bılgılenmek ıstyrummm :)bana ulasırsanız sevınırım

Kızlar, ben 4 aylık evliyim. Her ne kadar herkes erken olacağını düşünse de eşimle bebek sahibi olmak istiyoruz. Evlendiğimden beri korunmadım, eşim de. Oluruna bıraktım rahattım. Nasılsa evliyim, hamiş kalacağım varsa kalırım dedim, akışa verdim. ilk 2 ay böyle geçti ama son 2 ayda ciddi anlamda bebek istiyoruz. kür falan denemedim ama klasik olabilecek birçok şeyi yaptım. İlişkiden sonra uzun süre yattım belimin altına yastık koyarak ve uygun pozisyonda olmaya dikkat ettim. Gel gelelim 1 tık ilerleme yok. Bu ay hamiş kalırım diye biraz ümitliydim, çünkü yumurtlama günlerimde ilişkiye girdik, 2 günde 1 beraber olduk ama yok yok yok! doktora gitmedik henüz ama gerçekten gitsek mi diye düşünmeye başladım artık. Sabaha kadar netten araştırma yapıyorum falan, iyice takılı kaldım. Stresin çok etkilediğini biliyorum ama elde de değil. Bu aydan ümitliydim demiştim ya, tüm ümidim bu akşama kadar devam etti ama baktım ki kırmızılar yine gelmiş, hüsran ağlama nöbetleri vs. Her ay bunları yaşıyor olmak ne kötü. Ki ben ciddi anlamda henüz 2 aydır yaşıyorum bunları ama yıllarca bu umutla yaşayıp bebek yolu gözleyenler var. Allah hepimize yardım etsin. Ben yanlış birşey mi yapıyorum yada bir yerlerde eksiklik mi var bilemiyorum. Arkadaşlar evleniyor, pat 3 ay sonra hamile falan. bunları duyunca bizde bi anormallik var heralde diye düşünmeden yapamıyor insan. Kolay hamile kalmanın bir püf noktası var mı acaba ? bişeyi eksik yapıyorsam lütfen yönlendirir misiniz beni ? Tek dileğim, çok sevdiğim eşimden bir parçayı içimde taşımak ve anne olmak. Allah'ım o kadar çok istediğim için mi sınıyorsun beni bilmiyorum ve asla isyan etmek istemiyorum. Ben ki, 1 bardak su içtiğimde bile yaradana şükreden biriyim. Tek arzum bebeğime kavuşmak, onu büyütmek, kokusunu hissetmek... Yardım eder misiniz ?

:) Evet. Bence de kafaya takmamak lazim. Ben korunmayi biraktigimiz ilk gunden beri hamileyim, ay midem bulandi, ay bu ay regl belirtileri gostermiyorum, kokulara tepki vermeye basladim falan diye hamile moduna giriyorum. Sonra regl gunum geldiginde dua ediyorum regl olmayayim diye, surekli tuvalete gidip bakiyorum. Sonra regl oluyorum, once agliyorum, sonra hersey bastan basliyor regl bitince. Internette surekli gebelikle ilgili sitelere bakiyorum, gunleri sayiyorum. Ama gercekten de oluruna birakmak lazim. Ustune dusunce olmuyor. Kendileri gelmek isteyene kadar bekleyecegiz.

Sizde kendimi gördüm resmennn hiç bir sorun olmadığı halde hala bebeğim yok :KK43:

merhabalar sızın bu yazınızı tesadufen grdum ve okudum...bende sızın gıbı 3 sene vajınusmus yasadım ve sımdıde 5aydr bebış yapmak ıcın ugrasıyruz ama olmadı olmuyr yada....sızınle konusmak dertleşmek bılgılenmek ıstyrummm :)bana ulasırsanız sevınırım

mrb yazılanları okuyunca derdime ortak olanları görüp umutlandım...
ben de 1,5 yıllık evlıyım, vajınusmus tedavısı gördum ve yenı atlattım sayılır...
bebek sahıbı olmak ıstıyoruz, sizinle paylaşmak istediklerim var,

size nasıl ulaşabilirim?

öncelikle inşallah en kısa zamanda bir evladın olur canım.

ben 1.5 yıllık evliyim, hapla korunuyorduk ve yeni yılda bebek planımız vardı,
planladığımız tarihten 3 ay önce hap içmeyi bıraktım ama yinede korunmaya devam ettik,
bu arada son 1 ay pekmez,bal,ceviz,fındık gibi şeyler yedik,
aralık ayında ovulasyon tarihimi hesapladım ve ilk denememizde oldu çok şükür.
birde misyoner pozisyonda yaptık,gebelik için en iyi pozisyon buymuş diyorlar. (yani kadın altta erkek üstte)
en az yarım saat kımıldamadan yattım,başkada birşey yapmadık canım.

Merhaba arkadaslar. Ben 2 yillik evliyim 1 senedir bebek calismalari yapiyorduk ama nafile. Ikimizde de sorun yoktu aslinda ama yine de doktorlar tup bebek onerdi. Buarada ben 32 esim ise 33 yasinda. Zaman kaybetmeden tup bebek yaptir dediler tam tup bebek arastirmasi yaparken samsunda azeri bir doktor buldum. Kisirlik ve iktidarsizlim uzmani. 29 yillik doktor 2 ay tedavi etti beni. Az ilaçla tedavi yapiyor bosuna ilac yuklemesi de yapmiyor ama ilaclari yurtdisinda kendileri ketirtiyolar biraz maliyetli oluyor. Once Allahin izniyle sonra da dr hanimjn vesilesiyle 2 aylim tedavi sonucu hamileyim :) rabbim dileyen her kese versin. Tek doktorun soyledimleriyle tup bebege gitmeyin lutfen. Cok iyi doktorlar var erken menepoza girenleri bile tedavi etmis cocuk sahibi olmuslar...siz de umidinizi kaybetmeyin lutfen. Bu yaziyi okuyacak her kesin demekki benim gibi sansi var

Canim rabbim saglikli sihatli eli ayagi duzgun akli basi yerinde kucagina almayi nasip etsin hayirli olsun duarim seninle dikkatnet kendine rabbim ins banada nasip eder

Canim rabbim saglikli sihatli eli ayagi duzgun akli basi yerinde kucagina almayi nasip etsin hayirli olsun duarim seninle dikkatnet kendine rabbim ins banada nasip eder

Cok tesekkur ederim Allah razi olsun. Rabbim isteyen her kese versin cnm. Sende sorun var mi? Nerde oturuyorsun? Sen de bir gorus istersen doktorla

Hayir sorun yok ne bende ne esimde daha 7aylik evliyim 3 aylikken kist tedavisi gordum sadece 1ay dogum kontrol hapi kullandm doktorum hic nir sorunun kalmadigini ayriyetten yumurtaliklarin hizli calistigini 3ay icerisinde hamile kalirsam ikiz olabilecegini ama yinede 3icinde kalmamani tercih ederim cocukda belki sorun olabilecegini soyledi bu ay 3ay dolmus oldu ins rabbim tum isteyenlere verir bm cankirida ikamet ediyorum canim

Kendimce kurler denesem mi diye dusundum sonra o sekildede verecek rabbim hic birsey yapmadanda tek yolunun sabir ve dua olduguna inandim o yuzden namizin gectigi kisilere sevdiklerime bnim icin dua etmelerini istedim belki bnim digil ama onlardan birinin duasi kabul olur bnde o yuzden kimler istyrsa kim hamileyse dua ediyorum senide gorunce yazmadan gecemedim acikcasi

Hayir sorun yok ne bende ne esimde daha 7aylik evliyim 3 aylikken kist tedavisi gordum sadece 1ay dogum kontrol hapi kullandm doktorum hic nir sorunun kalmadigini ayriyetten yumurtaliklarin hizli calistigini 3ay icerisinde hamile kalirsam ikiz olabilecegini ama yinede 3icinde kalmamani tercih ederim cocukda belki sorun olabilecegini soyledi bu ay 3ay dolmus oldu ins rabbim tum isteyenlere verir bm cankirida ikamet ediyorum canim
Rabbim yardimcin olsun tatlim. Doktor samsunda istersen biraz bekle insallah kendiliginden hamile kalirsin olmazsa tel no veririm gorusursun durumu izah edersin yardimci olur cok iyi bir insan ama turkcesi zor anlasiliyor biraz :)

Tamm bu ay bi gecsin bakalim rabbim uygun gorurse olmadi alirim numarasini rabbim hem hamileliginde hem dogumunda yar ve yardimcin olsun tanimiyorum ama dualrimda olcaksn bilesin

Kendimce kurler denesem mi diye dusundum sonra o sekildede verecek rabbim hic birsey yapmadanda tek yolunun sabir ve dua olduguna inandim o yuzden namizin gectigi kisilere sevdiklerime bnim icin dua etmelerini istedim belki bnim digil ama onlardan birinin duasi kabul olur bnde o yuzden kimler istyrsa kim hamileyse dua ediyorum senide gorunce yazmadan gecemedim acikcasi
Dualar bir birimiz icin yapabilecegimiz en guzel seydir zaten. Emin ol senin icin cok dua edicem. Rabbim gonlune gore versin

merhaba hepinize bu sayafada üyeliğim var ama bu sayafaya yeni yazıyorum hamile kalmak istiyorum ama 3-4 aydır bişey yok daha önce 2011 yılında bi doğum yaptım melek yavrum dayanamadı vefat etti 2. dogumuda yaptım Rabbim bunu bize bağışladı 3,5 yaşında bi oğlum var şimödi bi daha istiyorum ama nedense hemen olmadı bu diğer ikisi hemen hamile kalmıştım bekliyoruz bkalım

X