Aile Planlaması Hamilelik Planı ve Hazırlık

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

hatay-yozgat

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2008
209
7
Arkadaşlar ben 2,5 yıllık evliyim ve bebek yapmaya karar verdim. (İnşallah; önce Allahın izni ile)
bunun için önce doktora gidip bir görüşme yapmak istiyorum. yani bu duruma herhangi bir engel olup olmadığını öğrenmek istiyorum. hormon testleri kan testleri gibi tetkiklerle kontrol altında olmak istiyorum. Allahın bişleceği iş bu ama eğer bi sorun varsa başlangıçta haberim olsun diye.
aranızda hamilelik hazırlığı için doktora giden oldu mu????
doktor ne gibi testler tahliller v.s. yapıyor bu konuda bilgi almak isitiyorum.
bilgilerinizi paylaşırsanız mutlu olurum
teşekkürler opuyorumnanaktan

aynı seyı ben de dusunuyorum canım ama ben de ne ıstenıyor bılmıyorum yardım ederse ben de seve seve okurum.

kızlar slm bende 1 bucuk sene önce bebek istemiyle dr.a gittim.önce hormon testlerime baktı (tabi ben de prolaktin çıktı tedavi oldum şu an çok şükür iyiyim) sonra alttan yani rahimden muayene etti dr.um yumurtalıkılara baktı onlarda çok normal çıktı adet günlerim düzenli bi problemim çıkmadı anne olmaya hazırım.ama olamıyorum çünkü stresten bi türlü kurtulamıyorum.bi ara çok rahattım ve hamiş olduğmu öğrendim ama düştü malesef.Size tavsiyem herşeyi kafanıza takmayın, allah nasip ederse olur bebeğiniz zaten inşllh. Bir de eşinizden sperm tahlilleri isteyebilir dr.unuz tabi o da önemli başta yaptırın. hadi hakkınızda hayırlısı olsun:emir_bebek:

Son düzenleme:
önce usg ile muayene ediliyor.bi sorun cıkmazsa iltihap mantar v.s..folik asit ve demir eksikliği varsa demir hapı veriyolar..sonra 6 ay-1 sene deniyosunuz...eğer 1 sene olmazsa hormon tahlılı ve spermıogram istenıyor...

Evet nix arkadaşa katılıyorum 1 sene deniyorsunuz eşiniz de ve siz de bir promlem çıkmazsa inşallah çıkmaz hadi hayırlısı olsun

yardımlarınız için teşekkür ederim
gerçi bebek insanın başına gelen büyük mucize. biz istediğimiz kadar uğraşalım vakti ve zamanı ne zamansa o zaman gelir.

yahu ben bebek istiyorum ama esim istemiyor o yuzdende doktora gidemiyorum/ bir kere dedm gel gidelim saglikli mi yumurtaliklarim hersey yolundami yok ddi hersey olacgina varir. iyi dedim napim bende

ben 3 yıllık evliyim.eşim istemiyor ben çok istiyorum.ne olur ne olmaz diye yazın ben jinekologa gittim muayene oldum.kist,miyom vs bişey çıkar geç kalmayım diye gittim.tam yumurtlama döneminde gitmişim ki doktorlar yumurtlama döneminde gidilmesini öneriyorlar.kan idrar tahlili verdim.alttan ultrasonla baktı.adetim de düzenli.doktor adetin 3.gününde gelmemi istedi.adet dönemindede gittim.yine alttan muayene etti.hiç bir sorunum rahatsızlığım yok allaha şükür.eşimde bu sene yapabiliriz diyor.İNŞAALLAH OLUR.ama sürekli aklımda.birinin hamile olduğunu veya doğum yaptığını duyayım içim acıyor.

Bende Dr. a gittim, muayne etti, Tahlil yapti hersey süpermis, yani olay kismete kaldi, Allah ne zaman nasip ederse ozaman olacak .
Ama insan ister istemez strese giriyor, cünkü ha kaldim ha kalacagim diye insan daha dikatli davraniyor, mesela hastaysan hap kullanmiyorsun, dis dr, una gitcem Röntgen yapilcak yapmadim gecen ay bunun gibi seyler...
:KK43:
ister istemez hayal kirikligi oluyor insanda.

S.a Bu gün maşallah konu konu dolaşıyorum ama bu başlık dikkatimi çekti bende fikir almak istiyorum ben 11 senelik evliyim 4 yaşına gircek bir kızım var Aslında şahsi düşüncem 2. bi çocuğa hazır değilim fakat bazı zamn kızımı yanlız hissediyorum ve çevremdekiler 2 bebeğin zamanı geldiğini söylüyor kızımdan önce sorunlu iki hamilelik geçirdim birinde ölü doğum yaptım biride dış gebelik şimdi ikinciye cesaretim yok ama vicdanende kızım kardeşsiz büyümemesini istiyorum hazırlık için yazdıklarınızı okuyunca bendemi hazırlansam ne dersiniz bu yeriz korkumu yenebilirmiyim ?

S.a Bu gün maşallah konu konu dolaşıyorum ama bu başlık dikkatimi çekti bende fikir almak istiyorum ben 11 senelik evliyim 4 yaşına gircek bir kızım var Aslında şahsi düşüncem 2. bi çocuğa hazır değilim fakat bazı zamn kızımı yanlız hissediyorum ve çevremdekiler 2 bebeğin zamanı geldiğini söylüyor kızımdan önce sorunlu iki hamilelik geçirdim birinde ölü doğum yaptım biride dış gebelik şimdi ikinciye cesaretim yok ama vicdanende kızım kardeşsiz büyümemesini istiyorum hazırlık için yazdıklarınızı okuyunca bendemi hazırlansam ne dersiniz bu yeriz korkumu yenebilirmiyim ?

Canım korkunu elbette yenersin bir şekilde ama bence 2. çocuk için biraz daha bekle kızın daha küçük. Enazından ilkokula başladığında yada başlamadan önce düşün derim tabi karar senin :109: Bende çevremden gördüğüm kadarıyla yorum yapıyorum çok zor oluyor iki küçük çocuk :KK31:

bana öyle geliyor fakat bu seferde büyüdüklerinde yaş farkı çok olur diyorlar ben istiyorum ki kızım bir sene sonra kardeşiyle oyunlar oynasın zaten yşadığımız çevreden dolayıda yanlız çocuk sürekli bana düşüyor her saat oyun oynayamıyorum ama sizin dediğinizde mantıklı kararsız kaldım biraz daha düşünmeliyim sanırım

bana öyle geliyor fakat bu seferde büyüdüklerinde yaş farkı çok olur diyorlar ben istiyorum ki kızım bir sene sonra kardeşiyle oyunlar oynasın zaten yşadığımız çevreden dolayıda yanlız çocuk sürekli bana düşüyor her saat oyun oynayamıyorum ama sizin dediğinizde mantıklı kararsız kaldım biraz daha düşünmeliyim sanırım

Benim çevremde gerçekten çok örneğim var canım ama bide şu yönden düşün aralarında birazda olsa yaş farkı olması gelecekte hem senin hemde onların avantajı olabilir. ergenlik dönemleri aynı zamana denk gelirse dayanılmaz olurlar benim kardeşimle aramda 5 yaş var annem tam benden kurtuldu derken şimdi erkek kardeşim başladı ben hem kardeşime yön verip hemde anneciğime destek oluyorum bide bu yönden düşün canım hayırlısı neyse o olsun inşallah :KK16:

Amin canım sağolasın yorumların içinde teşekkür ederim fikir edinmem iyi oldu ergenliği düşünememeiştim :) neyse bir iki sene daha ben erteleyim en iyisi plan yapan tüm doslarında CenabıHak Yardımcısı olsun çabalarını boşa çıkarmasın İnşallah Hayırlı Geceler Cümleten..

Amin canım sağolasın yorumların içinde teşekkür ederim fikir edinmem iyi oldu ergenliği düşünememeiştim :) neyse bir iki sene daha ben erteleyim en iyisi plan yapan tüm doslarında CenabıHak Yardımcısı olsun çabalarını boşa çıkarmasın İnşallah Hayırlı Geceler Cümleten..

Amin canım sen yinede her ayrıntıyı düşün :))) İyi geceleeer :109:

X