Bebek Beslenmesi Biberonla beslenen çocuk memeyi bırakırmı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ikiminikprenses

İki minik prenses ve bir prens 👧🏻👧🏻🧒
Pro Üye
1 Mayıs 2007
6.930
3.264
kızlar slm...benim kızıma anne sütü ve ek olarakta mama veriyorum sütüm yetmiyo çünkü..doymuyo kuzum:gitme: ilk zamanlar kaşık kaşık veriyordum mamayı ama artık hem ona hem bana çok zor oluyordu...bende son 15 gündür biberonla veriyorum...son iki gündürde gögsümü isteyerek almıyo gibi kızım...aç oldugu halde zorla veriyorum agzına gögsümü...kesik kesik emiyo toplasanız 5 dakka zorla emiyo...ama biberonu hemen alıyo..tekrar gögsüme alıştıramak için napsam kızlar bi akıl verin...kızım gögsümü bırakmasın ne olur :sinifsinif::sinifsinif::gitme::gitme::gitme:senağlama

benimde toplasan 1 yemek kaşığı sütüm ancak geliyor..doğumdan beri mama yiyor bebecik..bu nedenle biberona alıştı.sütüm gelirse bir gün sağıp biberonla vercem napalım aç kalmasından iyidir..

benim bildiğim 21 gunden sonra verilince cocuk farkı biliyormus ve memeyi bırakmıyormus.

cok sukur ben vermedim ama arkadasımın bebegi verdigi andan itibaren anladı ve zamanla bıraktı memeyi simdi sadece geceleri emziriyorrr zorlaa..

sivaslı58,ben altı ay boyunca hem emzirdim hem de biberonla mama takviyesi yaptım.
ılk dikkat etmen gerekn önce meme vermek,ondan sonra mama.
Biberon olarak dr browns kullandım,biberon emziğini 0-3 ay kullandım.hızlı akış olmamalı.nubynin anne memesine benzer başlıklı,çektikçe gelen biberonu var o da güzel.
en önemlisi açken ve uyandığında önce anne memesini dayaman....

canım bende ılk önce mememi sonra mamayı veriyorum bıberonda mamayı hazırlayıp ıkıye bölüyorum biraz kaşıkla bıraz bıberonla veriyorum kafası karışsın anlamasın diye yoksa 60 ml mamayı kaşıkla yedırmek ölüm sende önce emzır sonra mamayı ver bırakmaya meyıllı ozaman bıraz sık dişini arkadasım kaşıkla yedır unutana kadar eger bırakırsada yapcak bişey yok sütunde olursada pompayla sagıp verirsin takma kafaya bende herşeyi kafaya takıorum bılıyorsun ama azcık rahat olmak lazım

biberonla mamayı bebek uyurken içirmeyi denedinizmi
uyku arasında ne içtiklerini anlamıyorlar da
ben hep öyle yaptım göğsümde emerken uyutup uykuda mama içirdim ve kızım ne beni ne biberonu bıraktı

cnm benim kızım aç olunca uyumuyokii..mamayı içerken uyuyo...o yüzden uyurken zaten doymuş oluyo :KK43::KK43::KK43: çok üzgünüm durum hala aynı mememi almak istemiyor kızım zorla 5 dakka ancak emiyo :KK43::KK43:

kızlar slm...benim kızıma anne sütü ve ek olarakta mama veriyorum sütüm yetmiyo çünkü..doymuyo kuzum:gitme: ilk zamanlar kaşık kaşık veriyordum mamayı ama artık hem ona hem bana çok zor oluyordu...bende son 15 gündür biberonla veriyorum...son iki gündürde gögsümü isteyerek almıyo gibi kızım...aç oldugu halde zorla veriyorum agzına gögsümü...kesik kesik emiyo toplasanız 5 dakka zorla emiyo...ama biberonu hemen alıyo..tekrar gögsüme alıştıramak için napsam kızlar bi akıl verin...kızım gögsümü bırakmasın ne olur :sinifsinif::sinifsinif::gitme::gitme::gitme:senağlama

canım benimkide biberondan sonra bırakmıştı açlıktan yırtılsa bile almıyordu ağzına..bende gögsüm iyice dolunca ağzına veriyorum elimlede sıkıyorum kendisini fazla zorlamadan sütü içince kendide emiyor...tavsiye ederim...

bu arada biberon başlıgım damaklı olanlardan...

cnm benim kızım aç olunca uyumuyokii..mamayı içerken uyuyo...o yüzden uyurken zaten doymuş oluyo :KK43::KK43::KK43: çok üzgünüm durum hala aynı mememi almak istemiyor kızım zorla 5 dakka ancak emiyo :KK43::KK43:

Canım aynı dert bendede var.Bebeğim 1,5 aylık ama mama takviyesi yapıyorum..
Gündüzleri uykusunun arasında mememi veriyorum ve uyurken güzel emiyo...
Geceleri yatmadan önce mama veriyorum bir güzel içiyo...Ama mememi 5 dk falan emiyo hemen sinirleniyo...
Bende göğsümü sağıp biberonla kendi sütümü veriyorum uyanık olduğu zamanlar neyapayım doymuyo göğsümü emerek..

Canım aynı dert bendede var.Bebeğim 1,5 aylık ama mama takviyesi yapıyorum..
Gündüzleri uykusunun arasında mememi veriyorum ve uyurken güzel emiyo...
Geceleri yatmadan önce mama veriyorum bir güzel içiyo...Ama mememi 5 dk falan emiyo hemen sinirleniyo...
Bende göğsümü sağıp biberonla kendi sütümü veriyorum uyanık olduğu zamanlar neyapayım doymuyo göğsümü emerek..

cnm sendemi biberona alıştırdın ...o yüzdenmi tutmak istemiyo...kaç ögün veriyosun mamayı ...

bu gidişle bende sanırım pompaya gecicem...napalım mafoldumbenmafoldumbenmafoldumben en azından bi 6 ay anne sütü verebilsem kuzuma :Saruboceq::Saruboceq:

cnm sendemi biberona alıştırdın ...o yüzdenmi tutmak istemiyo...kaç ögün veriyosun mamayı ...

bu gidişle bende sanırım pompaya gecicem...napalım mafoldumbenmafoldumbenmafolceben en azından bi 6 ay anne sütü verebilsem kuzuma :Saruboceq::Saruboceq:

Evet biberona alıştı memeyi ağzına alınca bi kaç çekiyo sonra ağlıyo bende uykusunun arasında veriyorum mememi o zaman emiyo..

Mamayı gece ben yatarken veriyorum 90 cc sonra gecekalktığı zaman mememi veriyorum yada kendi sütümü sağıp veriyorum biberonla..

Gündüzleride bi kaç sefer mama veriyorum yine 90 cc

Evet biberona alıştı memeyi ağzına alınca bi kaç çekiyo sonra ağlıyo bende uykusunun arasında veriyorum mememi o zaman emiyo..

Mamayı gece ben yatarken veriyorum 90 cc sonra gecekalktığı zaman mememi veriyorum yada kendi sütümü sağıp veriyorum biberonla..

Gündüzleride bi kaç sefer mama veriyorum yine 90 cc

AYNI BENİM DURUMUMDASIN SENDE CANIM...BENDE ARALARDA MEMEMİ TUTTURMAYA ÇALIŞIYORUM.AZCIK EMİYO ARDINDAN MAMA VERİYORUM 90 CC GÜN İÇİNDE 2-3 SAATTE BİR.

bakalım pompa almayı düşünüyorum inşallah sütüm çoğalırda sagarım çok çok...ben biberonla vermeyede razıyım...şu mama vermekten bi kurtulsaydık...kuzuma mama verince çok üzülüyorummafoldumbenmafoldumben

kızlar biliyorsunuz ikizlerim oldu. ilk haftalar çok minişler güçleri yetmiyor diye sağıp ver dedi dr. bir de artık ikisine birden yetişmiyor süt aralarda mama da veriyorum. meme, mama, biberonda anne sütü yuvarlanıp gidiyoruz. olumsuz düşünmeyelim. ama memeyi her halükarda muhakkak verelim ki sağsak bile unutmasın emmeyi...

Bebeğim Biberona Alıştı.Ne Yapmalıyım?

Arkadaşlar Merhaba,
55 günlük bir kızım var.Bir hafta öncesine kadar emmesine rağmen sürekli açtı.Sütümün az gelmesinden şüphelendim.Bir çok yönteme başvurdum.Bir göğsümden emerken diğeri akıyordu sağmaya karar verdim.Sütüm var.Başta herşey güzeldi.Hem emiyor hem de biberonla sütümü veriyordum.Ama dünden beri emmek istemiyor.Sürekli ağlıyor ve homurdanıyor.Memeyi ağzına vermekte güçlük çekiyorum.Artık sütümü sağmamaya karar verdim.Sürekli göğsümden sızıyor.Ama kızım bir türlü memeyi almıyor,inatlaşıyor.Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.Sizce ne yapmam gerekir memeyi alması için?

belisim cnm aynı dert bendede var valla ben her yöntemi deniyom bin takla atıyom emsin diye ayakta ve şarkı söyleyerek biraz emmeye başladı şimdi :)) şaka degil valla dene bi..

X