Psikolog Danisman Mehtap Kayaolu u an nerede grev alyor?

hoscakal

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2008
1.531
104
Merhaba kizlar...!

Bir türlü google´de bilgi bulamadim..! mafoldumben

Psikolog Mehtap Kayaoglu suan nerede görev almakta acaba? Bir dönem kardesi ile Tv´de danismanlik yapiyordu ama yakin zamanda yok ortalikta...!

Acaba bir kurumda calisiyormu?

Nasil ulasabilirim??

Bir bileniniz varsa eger, cok makbule gececek..!!!

Özel´den mesaj atabilirsiniz..!

:1hug: a.s.

Bende buldum dün gece sonunda adres bilgilerini..!

Yinede cok tesekkürler..!!!

a.s.

Arkadaşlar Mehtap Kayaoğlunun öz geçmişini okudum Eğitim fakültesi rehber öğretmenlik bölümünden mezun bir öğretmenmiş.Psikolog değil yani. Bu kavram kargaşası yüzünden insanlar nereye başvuracağını bilemiyor.Rehber öğretmen çocukların okul sorunları,tercih,meslek seçimi gbi konularad rehberlik yapıyor,yani öğretmen.Psikolog ise hastanelerde psikiyatri kliniklerinde hastalara terapi yapıyor.

Arkadaşlar Mehtap Kayaoğlunun öz geçmişini okudum Eğitim fakültesi rehber öğretmenlik bölümünden mezun bir öğretmenmiş.Psikolog değil yani. Bu kavram kargaşası yüzünden insanlar nereye başvuracağını bilemiyor.Rehber öğretmen çocukların okul sorunları,tercih,meslek seçimi gbi konularad rehberlik yapıyor,yani öğretmen.Psikolog ise hastanelerde psikiyatri kliniklerinde hastalara terapi yapıyor.

Bir iki bilgi eklemek istiyorum Sn. Mehtap Kayaoglu hakkinda : "1995 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü'nden mezun oldu. Mezun olduğu yıl Marmara Üniversitesi'nin "Eğitim Bilimleri"nde Yüksek Lisans programını kazandı.

Mezuniyetinden sonra özel olarak Psikoterapist eğitiminden geçti. Dinamik Psikoterapi eğitimi aldı.

Mehtap Kayaoğlu çeşitli sosyal projelerde görev yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Vakfı'nın "Özürlülerin Sosyal Hayata Adaptasyonu" projesinde çalıştı.

1996 yılından beri "Danışman Psikolog & Psikoterapist" olarak, psikolojik danışmanlık çerçevesinde (Bireysel Danışmanlık, Çocuk ve Ergen Danışmanlığı, Aile ve Çift Terapileri, Evlilik Danışmanlığı) çalışmaları yapıyor."

Bu bilgileri kendi sitesinden aldim "Yüzlesme Danismanlik Merkezi".

Bu kavramlar önüne gelen herkes tarafından kullanılır olmuş, ben gittiğim bir psikoloğun önce diplomasına bakarım psikolog yazıyormu yazmıyormu okadar. Yok işletme okumuş şu kursa gitmiş,yok öğretmenmiş ama şu eğitimi almış bunların bir geçerliliği ve önemi yok, altında sağlık bakanlığı imzası olmayan hiç bir eğitimin sağlık alanında geçerliliği yok.sertifika da dahil sağlık bakanlığı onaylı olmalı.Yoksa her gazetede çıkan,her tv de gördüğümüz yaşam koçları vs. lere psikolog,psikiyatrist diye başvurmamalıyız.Ben bu konuları çok araştırdım ve yeri geldiğinde de tepkimi gösterdim." YÖK 'ün 1.3.1991 tarih ve 9 nolu oturumunda ,01.9.267 sayılı kararı ile ı Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık program mezunlarının psikolog değil Rehber Öğretmen ünvanı kullanacağına karar verilmiştir.
Yasalar ne diyor, sağlık bakanlığı kime yetki veriyor buna bakalım,reklamlara ve kişilerin kendi hakkında yazıp söylediklerine değil,nitekim sağlık bakanlığı bu tüp yerleri yakın zamanda kapatmaya başladı ve halende kapatmaya devam ediyor. Onlarda biz sağlık hizmeti vermiyoruzki esnafız,yaşam koçuyuz,psikolojik danışmanız, vergi ödüyoruz falan diyorlarmış gazetelerden okuduğum kadarıyla:)

X