Lokal Anestezi ile Burun Ameliyatı Olan Var Mı?

tesekkur ederim canim emin ol benki tansiyonumu baktirirken dahi korkan biriyim aman kolumu cok sikmayin acir diyen biriyim... sen dusun .. bana nasil bir cesaret geldiyse artik butun ameliyati izledim herseyide hatirliyorum psikolojimde hic bozulmadi bana ne yapildigini gordugum icinde mutlu hisaediyorum ve vesaretimden dolayi kendim tebrk edip cok da tebrik aldim
egwr doktorunuz buyuk operasyon gerekmiyor genel anesteziye ihtiyac yok lokal anestezi yapacagiz derse sakin korkmayin kabul edi. inanin pisman olmazsiniz.. ayni gun evinize gider yemeginizi yersiniz. suan tamponlarim alindi bir agri hissetmedim.. bana yarim tampon koymustu slikondu belki ondandir. iyi hissediyorum. herkese tavsiye derim :KK66:))

daha önce benzer topiclerde de çokça anlatmıştım local anesteziyi ama yine anlatayım :KK70: ben local ile oldum çünkü daha sağlıklı olanının bu olduğunu biliyordum..eğer halihazırda psikolojik sorunlarınız yoksa ve kendinizi iyi hazırlarsanız hiç de söylenildii gibi korkunç değildi en azından bence..acı hissedilmiyor hatta bazı hastalar uyku halinde oluyorlarmış ama ben şu anda bilincim nasılsa ameliyat sırasında da öyleydi.sık sık doktorumla ve hemşirelerlle konuştuk doktorum sürekli beni bilgilendirdi sakinleştirmeye çalıştı az kaldı bitecek çok güzel oldu gibi teselliler verdi hatta ameliyatttan sonra doktor ve anestezi uzmanı annem ve babamı ilk görüşlerinde kızınız ameiyat sırasında harikaydı şimdiye kadarki en sakin hastalarımızdan biriydi dediler yani işin özü kendini doğru hazırlamakyerimseniben..tabiki sesler duyulyor ama inşaat alanı gibi değil gözlerinizi açarsanız doktorunuzun kullandığı aletleride görebilirsiniz hareket etmemeniz için kollarınız bağlanıyor ama aynı şey genel anestezide de var..ben hepinize local anestezi öneririm ..ameliyat bittikten sonra kendi ayaklarınızın üzerinde durmak anestezinizi korkunç yan etlilerini hissetmemek için bence local anestezinin biraz sıkıntılı durumlarına dayanmaya değer...eğer yine ameliyat olsan local ile olurum..eğer ameliyat sonrasında tampondan alçıdan vs vs çkeceğiniz sıkıntıyı göze alıp ameliyata karar verdiyseniz local bunlarınm yanında hiç bir şey diyebilirim..bence ortada çok fazla efsane dolaşıyo inanmayın sağlığınız için en iyisi buysa, doktorunuz bunu öneriyorsa ve çok ağır psikolojik sorunlarınız yoksa local çok daha iyi bir yol.kaydirigubbakcemile5 local ile de olsa genel ile de olsa hepinize çok güzel burunlar diliyoruuuumopuyorumnanaktan[/QUselam doktorunuz kim acaba ?

Merhabalar, bende dün yani 11 nisanda lokal anestezi ile estetik ameliyat oldum. Ameliyatımı özel hastanede oldum. Doktorum burnun fazla kusurlu olmadığı için 1 saat kadar sürer ve genel anesteziye ihtiyaç yoktur dedi. Lokal anestezi olacağımı öğrenince baya baya korktum kabul etmedim ve genel anestezi istediğimi söyledim , yaparız ama senin için zor olur dedi . Sonra annem filan narkoz zordur gibisinden vazgeçirmeye çalıştılar. Doktorum dediki bunun üstüne sakinleştirici veririz hiçbir şey hatırlamazsın hem biz seninle ameliyat boyunca muhabbet edicez. Neyse tamam dedim olsun bakalım lokal olsun. Neyse damar yolum açıldı saat 14:40 gibi ameliyat haneye alındım gayet neşeliyim. Ameliyat haneden içeri bi girdim disco müzikleri çalıyor dedim noluyoruz yaa :KK70: :KK70: nereye geldik böyle. neyse yatırdılar ben tabii doktorcuğum geldi korku heyecan varmı dedi. Bende saçma bir heyecan var ama nedense korkmuyorum dedim. Daha sakinleştirici bile almamıştım ama kalp atışlarım fln herşey normaldi ve gerçktende hiç korkmuyordum. Neyse baktım damar yolundan şırıngayla ilaç veriyor bu nedir dedim sakinleştirici dedim. Peki dedim. sanki gerek varmış gibiii zaten korkmuyordum ki gayet sakindim. Herneyse burnumun içinden iğne yaptı uyuşturmak için acısını sinek ısırığı kadar hissettim hissetmedim arası bişeydi. Baktım uyuşmaya başladı hemen dişlerim sertleşti sanki uyuşukluktan... Neyse sonra ameliyata başladılar ben ameliyat boyunca bütün olanı biteni hatırlıyorum. Doktorlarla konuştum v,s hepsini.burnumun kemiğini gördüm eti açtıkları zaman sonra doktorun asistana aç kapa dediklerini burnumu dikerkenki ipin burnudan geçişini v,s herşeyi ... ama gayet sakindim sakinleştiriciden mi blimiyorum ama sakinleştirici yapılmadan öncesinde de korkmuyordum zaten. Neyse bir ara hemşirelerden birisi gözlerini kapat ışık almasın dedi bi küçük kapadım sonra gene açtım dayanamadım illa herşeyi görücem yaa kapar myım hiç :KK70: 1 saat byunca tüm ameliyatı izledim. kemiğime törpü atarkenki sesleri duydum. Bir ara kemiği eliyle sağa doğru biraz zorladı ve kemikten bir kırılma sesi gibi bişey geldi onu bile duydum ağrı hissetmedim ama başıma basınç olduğu için aaaayy dedimm. doktor dedi acıyor muu. hayır ama basınç var dedim. neyse öyle böyle 1 saat nasıl doldu anlamadım bile... asistan dediki ameliyatın bitti canım şimdi doktor alçıyı koyucak. neyse alçıyı koydu v,s asistanım dedi sana çok güzel bir burun yaptık umarım sende beğenirsin. Teşekkür ederim dedim. çıkardılar ameliyattan baktım ameliyat hanenin önünde bizimkiler bekliyor ben tabii okey işareti yaptım onlara başarılı şeklinde dermişgibi herkese tavsiye ediyorum diye bağırdım :KK70: bizimkilerde gülüyor. annem doktora benden sonra nasıl geçtiğin sordu çok iyi başarılı geçti dedi neyse sonra yataağıma çıktım işte saat 16:30 gibydi galiba sonra başımda braz ağrı hissettim burun ağrısı fazla olmadıki zaten serumla ağrı kesici veriyolar rahatlıyorsun. öyle iştee bakalım bugün ikinci günümdeyim gözlerim epey şişti morluk var ama hiç ağrım yok şükürlerolsun ki.. yarın slikon tamponlarım alınacak sabırsızlıkla alçının çıkacağı ve yeni burnuma kavuşacağım zamanı bekliyorum.
Selamm doktorunuz kim acaba?

daha önce benzer topiclerde de çokça anlatmıştım local anesteziyi ama yine anlatayım :KK70: ben local ile oldum çünkü daha sağlıklı olanının bu olduğunu biliyordum..eğer halihazırda psikolojik sorunlarınız yoksa ve kendinizi iyi hazırlarsanız hiç de söylenildii gibi korkunç değildi en azından bence..acı hissedilmiyor hatta bazı hastalar uyku halinde oluyorlarmış ama ben şu anda bilincim nasılsa ameliyat sırasında da öyleydi.sık sık doktorumla ve hemşirelerlle konuştuk doktorum sürekli beni bilgilendirdi sakinleştirmeye çalıştı az kaldı bitecek çok güzel oldu gibi teselliler verdi hatta ameliyatttan sonra doktor ve anestezi uzmanı annem ve babamı ilk görüşlerinde kızınız ameiyat sırasında harikaydı şimdiye kadarki en sakin hastalarımızdan biriydi dediler yani işin özü kendini doğru hazırlamakyerimseniben..tabiki sesler duyulyor ama inşaat alanı gibi değil gözlerinizi açarsanız doktorunuzun kullandığı aletleride görebilirsiniz hareket etmemeniz için kollarınız bağlanıyor ama aynı şey genel anestezide de var..ben hepinize local anestezi öneririm ..ameliyat bittikten sonra kendi ayaklarınızın üzerinde durmak anestezinizi korkunç yan etlilerini hissetmemek için bence local anestezinin biraz sıkıntılı durumlarına dayanmaya değer...eğer yine ameliyat olsan local ile olurum..eğer ameliyat sonrasında tampondan alçıdan vs vs çkeceğiniz sıkıntıyı göze alıp ameliyata karar verdiyseniz local bunlarınm yanında hiç bir şey diyebilirim..bence ortada çok fazla efsane dolaşıyo inanmayın sağlığınız için en iyisi buysa, doktorunuz bunu öneriyorsa ve çok ağır psikolojik sorunlarınız yoksa local çok daha iyi bir yol.kaydirigubbakcemile5 local ile de olsa genel ile de olsa hepinize çok güzel burunlar diliyoruuuumopuyorumnanaktan
Doktotunuz kim cevaplaya bilirmisiniz?

Dok
Merhaba

Lokalle kemik aldirdim. Aciya ve terore dayanikli biriseniz evet daha saglikli ve tehlikesiz. Daha kolay iyilesiyorsunuz. Doktorumdan mi kaynaklandi bilmiyorum ama igneler cok canimi yakti. En kotu kismi oydu. Burnun icine genize belki on yere igne yapti ve her igne ve ilacin gecisi cok canimi yakti. Uyustuktan sonra kemigi kirarken hem arka taraflarda hem dislerim ustunde bayagi hissettim. yeniden olmam gerekse aynisina cesaret edebilecegimi sanmiyorum.
tOrunuz kim acaba?

Merhaba
Ben şahsen lokal anesteziyle ameliyat oldum ve inanın panik atak bir insanım. Hemeroid ameliyatta bile genel anesteziye alınmış biriyim. Ancak lokalle beraber sedasyon da veriyorlar ve hiçbirşey hatırlamiyor, gormuyor, duymuyorsunuz. Ayrıca uyanışı tatlı bir derin uykudan uyanır gibi. Narkozla titreye titreye uyaniyorsunuz.. Gözüm kapalı lokali eğer sedasyon varsa tavsiye ederim. Ustelik açık ameliyat oldum.
Doktorunuz kim acaba?

Ben de yaklasik 20 gun once lokal anestezi ve sedasyonla ameliyat oldum. Her seyi hatırlıyorum ve duydum. Gözlerimi açamadım ısıklar rahatsiz ettigi icin. Ama hicbir sey hatirlanmiyor kısmına katılmıyorum bariz hatirlıyrm çünkü.. Ama ben ki diş bile cektiremeyen insan bu ameliyati lokalle olduysam herkes olabilir korkmaya gerek yok :)
Doktorunuz kim acaba lutfen cavaplayiniz

Merhabalar, bende dün yani 11 nisanda lokal anestezi ile estetik ameliyat oldum. Ameliyatımı özel hastanede oldum. Doktorum burnun fazla kusurlu olmadığı için 1 saat kadar sürer ve genel anesteziye ihtiyaç yoktur dedi. Lokal anestezi olacağımı öğrenince baya baya korktum kabul etmedim ve genel anestezi istediğimi söyledim , yaparız ama senin için zor olur dedi . Sonra annem filan narkoz zordur gibisinden vazgeçirmeye çalıştılar. Doktorum dediki bunun üstüne sakinleştirici veririz hiçbir şey hatırlamazsın hem biz seninle ameliyat boyunca muhabbet edicez. Neyse tamam dedim olsun bakalım lokal olsun. Neyse damar yolum açıldı saat 14:40 gibi ameliyat haneye alındım gayet neşeliyim. Ameliyat haneden içeri bi girdim disco müzikleri çalıyor dedim noluyoruz yaa :KK70: :KK70: nereye geldik böyle. neyse yatırdılar ben tabii doktorcuğum geldi korku heyecan varmı dedi. Bende saçma bir heyecan var ama nedense korkmuyorum dedim. Daha sakinleştirici bile almamıştım ama kalp atışlarım fln herşey normaldi ve gerçktende hiç korkmuyordum. Neyse baktım damar yolundan şırıngayla ilaç veriyor bu nedir dedim sakinleştirici dedim. Peki dedim. sanki gerek varmış gibiii zaten korkmuyordum ki gayet sakindim. Herneyse burnumun içinden iğne yaptı uyuşturmak için acısını sinek ısırığı kadar hissettim hissetmedim arası bişeydi. Baktım uyuşmaya başladı hemen dişlerim sertleşti sanki uyuşukluktan... Neyse sonra ameliyata başladılar ben ameliyat boyunca bütün olanı biteni hatırlıyorum. Doktorlarla konuştum v,s hepsini.burnumun kemiğini gördüm eti açtıkları zaman sonra doktorun asistana aç kapa dediklerini burnumu dikerkenki ipin burnudan geçişini v,s herşeyi ... ama gayet sakindim sakinleştiriciden mi blimiyorum ama sakinleştirici yapılmadan öncesinde de korkmuyordum zaten. Neyse bir ara hemşirelerden birisi gözlerini kapat ışık almasın dedi bi küçük kapadım sonra gene açtım dayanamadım illa herşeyi görücem yaa kapar myım hiç :KK70: 1 saat byunca tüm ameliyatı izledim. kemiğime törpü atarkenki sesleri duydum. Bir ara kemiği eliyle sağa doğru biraz zorladı ve kemikten bir kırılma sesi gibi bişey geldi onu bile duydum ağrı hissetmedim ama başıma basınç olduğu için aaaayy dedimm. doktor dedi acıyor muu. hayır ama basınç var dedim. neyse öyle böyle 1 saat nasıl doldu anlamadım bile... asistan dediki ameliyatın bitti canım şimdi doktor alçıyı koyucak. neyse alçıyı koydu v,s asistanım dedi sana çok güzel bir burun yaptık umarım sende beğenirsin. Teşekkür ederim dedim. çıkardılar ameliyattan baktım ameliyat hanenin önünde bizimkiler bekliyor ben tabii okey işareti yaptım onlara başarılı şeklinde dermişgibi herkese tavsiye ediyorum diye bağırdım :KK70: bizimkilerde gülüyor. annem doktora benden sonra nasıl geçtiğin sordu çok iyi başarılı geçti dedi neyse sonra yataağıma çıktım işte saat 16:30 gibydi galiba sonra başımda braz ağrı hissettim burun ağrısı fazla olmadıki zaten serumla ağrı kesici veriyolar rahatlıyorsun. öyle iştee bakalım bugün ikinci günümdeyim gözlerim epey şişti morluk var ama hiç ağrım yok şükürlerolsun ki.. yarın slikon tamponlarım alınacak sabırsızlıkla alçının çıkacağı ve yeni burnuma kavuşacağım zamanı bekliyorum.
Istanbuldami oldunuz kime oldunuz bende istiyorum ama anesteziden korktugum.icin 4 yildir erteliyorum

Gozunu korkutmayayim ben 2kez lokal anestezi ile oldum ameliyat sırasında hicbirsey hissetmedim cok rahatti ancak anestezi igneleri cok canimi yakti operasyon baslayana kadar ciddi ajite oldum ama sonrasi cok rahat gecti.

Nasil yani cok mu korkunç burun ucu icindemi olmaz

Detayli anlatabilirmisin peki nasil oluyor cok korkuyom ya dusuncesi bile uykularimi kaciriyor

Korkuyorsan onerim doktorunla konusup hafif bir sakinlestirici kullanmalarini istemen. Bilincin yerinde olur ancak rahatlamiş ve sakinlesmis olursun operasyon sirasinda uyuyabilirsin de ve hicbisey hissetmezsin. Bu durumda operasyon yine lokal anestezi altinda olur ama stres heyecan yasamazsin. Ozellikle merak ettigin birsey varsa yanitlamaya calisirim ancak detay olarak pek birsey yok burnunun farkli noktalarina anestetik enjekte ediyor doktor, operasyon boyunca gozlerini kapali tutmanda fayda var, aci hissetmiyorsun hatta doktorun yuzunle ugrastigini bile pek hissetmiyorsun ama sesleri duyuyorsun kazima torpuleme gibi. Yine de aci duymadiktan sonra bunlar bana gore hic rahatsiz edici degildi.

Detayli anlatabilirmisin peki nasil oluyor cok korkuyom ya dusuncesi bile uykularimi kaciriyor

Bende 7ay önce burun estetiği ameliyatı oldum ancak burun ucumu ve kanatlarını beğenmiyorum eski burnumdan çok farkı yok doktorla konuştum o da kanatlarım geniş olduğu için böyle olduğunu söyledi ve lokalle küçültebilirmiş ancak ben kemiğede biraz törpü istiyorum sizce bu lokalde sorun olur mu? Çok ağırır mı ? Gerçi doktor kabul ederse

Bende 7ay önce burun estetiği ameliyatı oldum ancak burun ucumu ve kanatlarını beğenmiyorum eski burnumdan çok farkı yok doktorla konuştum o da kanatlarım geniş olduğu için böyle olduğunu söyledi ve lokalle küçültebilirmiş ancak ben kemiğede biraz törpü istiyorum sizce bu lokalde sorun olur mu? Çok ağırır mı ? Gerçi doktor kabul ederse
Kime oldun acaba yardimci olurmusun yada foton varmi faceboktan ekleyebilirimde ameliyatta neler yasadin

X