Doğum Sonrası Saç Dökülmesi....

NisaNurum

Canım Kızım Canım oğlum
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2009
4.057
22
37
merhaba kızlar ben doğum yapalı 4 ay oldu ama saçlarım her elime aldığımda saçımı toplamaya kalkıştığımda saçlarım avuç avuç dökülüyo işin kötü tarafı kel kalıcam diye korkuyorum akannehir bunun bi çözümü varmı benim gibi saçları dökülen sonrada çaresini bulmuş birileri varmı yardımcı olursanız sevinicem bıktım artık üstümden saç toplamaktan yatağın içi bebeğimin üstü bile saç hele yerler onları hiç sormayın çok fena durumdayım yardım lütfen:bbo:

benım de cok dökülüyor üstelik cekmedıgım halde,saclarımı yıkadıgımda o akdar dokuluyor kı gıder tıkanıyor her yer sac bezdım valla

ne yapıcaz ya benim ablam sçın dökülüyosa dr a git kel kalırsın demişti vitaminsizlikten dökülüyo demişti doğrudur emzirdiğimiz için vitaminsiz kalıyo saçlarda vitaminle besleniyomuş demekki öfff

ya ben doktora dedım ek vıtamın demır hapı falan alayım mı dıye saclarımın da dökuldugunu soyledım.Gerek yok dedi :KK43:

bende 5,5 ay oldu doğum yapalı ama felaket dökülüyo yerler hep kıl sinir oluyom hele banyo yaparken bir kaç avuç çıkıyo yanlarım açıldı bile sanki:KK43:daha ne kaddar sürecek bilmiyom.hamileyken saçlar gürleşip güzelleşirmişş ee şimdide acısını çıkarıyoo:)))

benimde hamileliğimde hiç dökülmeyen saçlarım şimdi inanılmaz dökülüyor 5.5 ay oldu hala devam .doktora gittim tahlil filan yaptırdı folik asit b12 vitamin ve çinko verdi 5 gündür onu kullanıyorum sanki biraz azalma oldu daha az dökülmeye başladılar .umarım kullanmaya devam ettikçe bu sorundan kurtulacam

offf...ben de nefret eder oldum banyo yapmaktan..her zaman dökülüyor ama banyo yapınca avuç avuç...benim de yanlar açıldı...yaklaşık 5 ay oldu doğum yapalı...daha ne kadar dökülecek bilmiyorum..saç temizlemekten bıktım..her gün süpürge tutuyorum sırf bu yüzden..hamilelikte ve hamile kalmadan önce tek bir tel bile dökülmezdi..sanırım kel kalacağım bu gidişle...

Dogum sonrası doktorum olabılcegını sÖylemıŞtı..bende gıttım kısacık kestırdım.OHH DÜNYA VARMIŞ...ZATEN 10 AYDIR KESTıREMıYODUM...VALLA BÜYÜK KOLAYLIKMIŞ.BANYO BıLE DERTT BEBEKLE OLUNCA.

offf...ben de nefret eder oldum banyo yapmaktan..her zaman dökülüyor ama banyo yapınca avuç avuç...benim de yanlar açıldı...yaklaşık 5 ay oldu doğum yapalı...daha ne kadar dökülecek bilmiyorum..saç temizlemekten bıktım..her gün süpürge tutuyorum sırf bu yüzden..hamilelikte ve hamile kalmadan önce tek bir tel bile dökülmezdi..sanırım kel kalacağım bu gidişle...
evet dünürüm heryer saç misafir geldi eve kızlar üstünden saçları topluyolar bide diyolarki bizim saçımız değil bu dedim benim saçım yakında kel kalınca böle sorunumda olmıcakkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 benim saçlarım o kadar gürdüki döküle döküle çok azaldı bide kızımında saçları dökülüyo ana kız kışa hazırlık yapıyoz tüy döküyoz:roflol:

bende bi sorun var sanıyordum bu kadar saç dökülmesi akıllara zarar bişi ama vitaminsizlikten olabileceğini duymustum bende en iyisi bi doktora görünüp ilaç felan kullanmak olucak:sm_confused:

ama bunun başka çözümü yokmu yaa bende uzun saçı seviyorum uzatmak istiyorum ama bu bu yüzden kararımı değiştiricem yaa

vitaminsizlikten oldugunu sanmıyorum ben vitamin kullandıgım halde dökülüo ama korkmayın geri çıkıo hepsi :)

demir eksikliginin de neden oldugunu soylemisti bi dr, emziren annelerin tipki hamilelikte oldugu gibi demire devam etmesi gerek, her asiya gittigimizde saglik ocaginda soruyor dr demir kullanip kullanmadigimi..bundan mi acaba?

evet hülyacım ebnimde aynen artık taramaya kokrkar oldu ian.. kesitridm bende..ama çare olamdı tabi:KK43:boyatcam bitkisel boayyala birde onu deneyeyim.. kasnzıklıktan dolayıda dökülüyor emziridğimiz için..birde ban bir arkadaşım kullandığın şampuanın içine çam yağını dök öyle kullan dedi.. onuda denicem.. inş işe yarar..

benimkide felaket derecede dökülüyor , o dökülenlerle bir kafaya sac oulrdu sanirim
demir hapını da içiyorum ama fayda etmedi .inş geri çıkar dökülenler

elevıt ıcsek olurmukııı..hem cok yoruluyozzz hem ıcındekı vıt iyi gelebılır..
emzrrken ıcılıomu????

sanirim herkeste var ayni sorun. benim de hamileyken tek tel dokulmemisti, hayret ediyorum. sonra kizim 4.ayinin icindeyken basladi dokulmeye, simdi 8 aylik, hala devam ediyor, hem de normal/mevsimsel bir dokulme degil, cok fazla dokuluyor. bioxin sampuan kullaniyorum fayda etmedi. bir de zeytinyagini deneyecegim, annem tavsiye etti. cocukken bana surmus saclarim gurlesmis.

benimde çook dökülüyor. doğum yapalı 4.5 ay oldu ama heryerden saç topluyorum. kızım elini saçıma atıyor çocuğun ellerinden saçlarımı topluyorum. kıyafetlerimizden yerlerden banyodan bezdim iyiceee. hamileyken içtiğim elevite devam ediyorum ama banamısın demedi.. kel kalınca doğumdan sonra saçı dökülüp kel kalanlar konusu açalım:):)

X