Çocuk Hastalıkları gecmeyen dolu öksürük

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

burcu77

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2009
124
2
merhabalar
benim oglum 14 aylik. nerdeyse 1 aydir gecmeyen öksürügü var ama kuru öksürük degil. su bir ayda tam 6 kez doktora götürdüm. hc normal bulmuyorum bu durumu. ilk hafta doktor hicbirsey vermedi. ikinci hafta artik ben öksürük surubu istedim. 3. hafta ates eklenince antibiyotik verdi. ondan sonra arada 3 gün falan gecti yine basladi. sabah 4.30da basladi öksürügü 1 saat sürdü mesela. o öksürdükce icim gidiyor. mahvoluyorum. icini cekeren öksürüyor artik. kriz gibi.yine götürcem doktora böyle giderse ama buradaki doktorlar cigerlerini dinleyip ilacsiz yollayim. önerebileceginiz birsey var mi? oglum ihlamur da icmiyor ki yapayim. bal kattik icmedi bile. dut pekmezi veriyorum aksamlari. balli süt iciriyorum ama internette de arastirdim süt salgiyi arttirip daha cok öksürüge sebep olabiliyormus. bunu bilen duyan var mi baska?
simdiden tesekkürler

arkadaşım öncelikle çok geçmiş olsun :teselli:
kara turp varya onu dolma oyacağıyla 3-4 yerden oyuyorsun.içine bal doldurup bir gece bekletiyorsun.sabah sulanmış oluyor.o suyu içiriyorsun.bu formül ender saraç'ın gerçektende çok faydalı.
ayrıca viks vaporup varya onu sıcak suya koy bir tatlı kaşığı sonra üzerinize battaniye örtün,birlikte girin.biraz bekleyin 5-10 dk. ya da ne kadar dayanıyorsa 15 dk da olabilir..gerçektende faydalı oluyor.benim oğlumun geçen gece öksürüğü çok arttı,öksürmekten kusuyordu, artık acile götürecektik. viks vaporupla bu dediğim uyguamayı yaptım , ve doktora bile gitmedik. hala ben bile inanmıyorum.

birde öksürük başlar başlamaz (yani öksürüğün ilk evrelerinde) sırtına veya göğsüne viks sürüyorum sonra sıcak havlu kapatıyorum bu da iyi geliyor .
öksürüğün ilerlemiş evrelerinde de faydası oluyor ,ama ilk evrelerinde öksürüğün ilerlemesini de yavaşlatıyor.

geçmiş olsun canım öncelikle.
kuru öksürük neden kaynaklanıyor bilmiyorum ama arkadaşın dediği gibi viks sürmek en iyisi gibi görünüyor.
sıcak birşeyler içir sürekli.inşallah düzelir en kısa zmanada

geçmiş olsun.sabahları açkarnına bal ve limon karıştırıp verin 1 kaşık.balgam söktürüyor.iyi gelir.

canım eğer orda bulabilirsen kestane balı çok iyi geliyo bide 1 tatlı kaşığı kestane balının içine 1diş sarımsak ezip karıştır ikisini yedirmesi biraz zor olcak ama hemen etki ediyo ıhlamuru zorlada olsa içirmeye çalış yumuşatır öksürüğü yukarda arkadaşın dediği gibi kara turp uygulamasıda iyi gelir bide bebeğinin göğsünü yünlü bişeyle hatta alerjisi yoksa yünle sıcak tut muhakkak geçer
allahım yardım etsin

hepinize cok tesekkür ederim önerileriniz icin. vicksi iyi hatirlattiniz. gerci ilk basladigi zamanlarda kullandim pek etkili olmamisti ama yine deneyim. ihlamuru da tekrar bir deneyim bakim. icine belki pekmez falan katarsam icer. kara turp ve kestane bali buralarda olur mu bilmiyorum ama bakacam etrafa.
bu arada balgamini söküyor öksürünce ama malesef daha bebek oldugu icin agzindan cikarmayi bilmiyor tekrar yutuyor. ona yardimci olunabilir mi agzindan cikarmasi icin?

hepinize cok tesekkür ederim önerileriniz icin. vicksi iyi hatirlattiniz. gerci ilk basladigi zamanlarda kullandim pek etkili olmamisti ama yine deneyim. ihlamuru da tekrar bir deneyim bakim. icine belki pekmez falan katarsam icer. kara turp ve kestane bali buralarda olur mu bilmiyorum ama bakacam etrafa.
bu arada balgamini söküyor öksürünce ama malesef daha bebek oldugu icin agzindan cikarmayi bilmiyor tekrar yutuyor. ona yardimci olunabilir mi agzindan cikarmasi icin?

kızlar ben de pekmez ve tereyğını kaşıkl erittikten sonra ılık şekilde içiriyorummm iyyi geliyor 1 tatlı kaşığı pekmez ,1 çay kaşığı tereyağı

burcu öksürük alerjik olabilir
eğer ciğerleri temizse
kızımda da bahsettiğin şekilde ökdürük oluyor bazı dönemlerde
sanki parçalanacakmış gibi oluyor öksürürken ama ciğerler temiz ve tamamen alerjik
iyi bir uzmana göstermekte fayda var
gerçi bizimkini özelde devlette çocuk doktorları ve kulak burun boğazcılar değil sağlık ocağındaki bir pratisyen çözmüştü alerjik rinit diye ve kızımın tüylere toza polenlere sivrisineğe vs.alerjisi çıktı

eger uzun süren öksürük olursa başka doktorlara götürün.benim bir arkadaşım ayda en az 1- 2 kere doktora götürüyordu o da her defasında antibiyotik verip gönderiyordu(aile hekimi)
ama öksürük hiç geçmiyordu.
daha sonra uzman bir doktora götürdü.alerjik astım teşhisi kondu.
uzun süre boşu boşuna antibiyotik kullanmış oldu.
muhakkak alanında uzman doktora gidilmeli,biri olmuyorsa başka doktora götürün derim
.

burcu öksürük alerjik olabilir
eğer ciğerleri temizse
kızımda da bahsettiğin şekilde ökdürük oluyor bazı dönemlerde
sanki parçalanacakmış gibi oluyor öksürürken ama ciğerler temiz ve tamamen alerjik
iyi bir uzmana göstermekte fayda var
gerçi bizimkini özelde devlette çocuk doktorları ve kulak burun boğazcılar değil sağlık ocağındaki bir pratisyen çözmüştü alerjik rinit diye ve kızımın tüylere toza polenlere sivrisineğe vs.alerjisi çıktı

sizin yazdığınız mesajı şimdi gördüm,
aynı anda hemen hemen aynı şeyleri yazmışız sırnaşık şey
ama sizin olayı pratisyen çözmüş,gerçektende ilginç

sizin yazdığınız mesajı şimdi gördüm,
aynı anda hemen hemen aynı şeyleri yazmışız sırnaşık şey
ama sizin olayı pratisyen çözmüş,gerçektende ilginç

maalesef haklısın artık ilginç mi desek yoksa alanındaki uzmanların çözememesinden dolayı
trajik mi desek bilemiyorum:bbo:

bir ay geçmiş aradan umarım bebeğiniz iyileşmiştir.
ama iyileşmediyse eger lütfen iyi bir cocuk doktoruna götürün derim
öksürük hastalık değildir hastalık habercisidir derler.
benimde 18 aylık bır kızım ve 4 aydır gecmeyen zaman zaman şidedetlenen bir öksürügü var ve bir doktor arastırmamızı söyledi pzt. günü hacettepenin bu konuda uzmanlaşmıs dr na götürecegiz suan neyden supelendıklerını evham yapmamanız adına soylemek ıstemedım ama bebegınızın oksurugu hala gecmedıyse lutfen bu konunn üstünde durun vıkslerle turplarla ugrasmayın derım...

bıldırcın yumurtası hemen kesiyor bebeğin büyükmüşte sarısını akşam yatmadan sütüne kat ver aynı gün kesiyor hastalılarda karşı koruyor..
benim kızımdan sabah başlayıp anlattığınız biçimde akşama kadar öksürmüştü ilaç fayda etmiyorsdu bıldırcın yumurtasıyla düzelltik.geçmiş olsun..

X