Sevgilisi/Eşi kıskanç olanlar burda dertlerimizi,çözüm yollarımızı paylaşalım..

danskolik

yeniden aşık...
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2007
123
1
Sevgilim çoooook kıskanç hayatı bana dar ediyor yinede seviyorum ayrılamıyorum diyen arkadaşlar burda dertlerimizi paylaşalım.:mymeka:benim sevgilim çok kıskançdı şunu denedim işe yaradı diyen arkadaşlardan da öneri ve çözümleri bekliyorum.Kıskanç sevgili mağdurları burayaa:çok üzgünüm::1hug:

4senelık sevgılım bı senelık nısanlımdan asırı kıskanclık yuzunden ayrıldım
sevgılıyken degısmesını cok bekledım bır gun dayanamayıp ayrılmak ıstedım
benı kaybedıcegını anlayınca degısecegıne soz verdı ama degısıklıgı kısa bı sure surdu
sonra nısanlanınca degısecegını ıddıa ettı sevıyodum ınandım nısanlandım
degısen hıc bısey olmadı hatta saygı sınırlarını asmaya basladı en son ettıgı kufurde ılıskının bıtmesıne neden oldu
herkesın kıskanclık derecesı farklıdır tabı ama benımkısı hastalık derecesıne ulasmıstı
benım yasadıgım tecrubelere gore degıssın dıye beklemıceksın bende cok cözüm aradım ama bulamadım
sevıyosan onu oyle kabul etmelısın

4senelık sevgılım bı senelık nısanlımdan asırı kıskanclık yuzunden ayrıldım
sevgılıyken degısmesını cok bekledım bır gun dayanamayıp ayrılmak ıstedım
benı kaybedıcegını anlayınca degısecegıne soz verdı ama degısıklıgı kısa bı sure surdu
sonra nısanlanınca degısecegını ıddıa ettı sevıyodum ınandım nısanlandım
degısen hıc bısey olmadı hatta saygı sınırlarını asmaya basladı en son ettıgı kufurde ılıskının bıtmesıne neden oldu
herkesın kıskanclık derecesı farklıdır tabı ama benımkısı hastalık derecesıne ulasmıstı
benım yasadıgım tecrubelere gore degıssın dıye beklemıceksın bende cok cözüm aradım ama bulamadım
sevıyosan onu oyle kabul etmelısın

benimde 4 senelik ilişkim var.başlarda böyle değildi sonradan ortaya çıktı bu huyu.artık dayanılmaz hale geldi boğuluyorum bazen.değiştirebileceğime inanıyorum deniyorum sanki değişiyo gibi geliyo ama çok kısa sürüyo.konuşmaya çalıştım,çok seviyorum ondan oluyo sevgimin büyüklüğünden diyor madem mutsuzoluyosun sevgimi küçültürüm diyor bu sefer.en sonunda tamam küçült dedim dayanamadım.ama yine başa döndük.sallamayınca daha beter oluyor.seviyorum ama bi çemberin içinde yaşamaktan sıkıldım.herşeye karışıyor.istediklerini yaptıkça daha çoğunu istiyor.bi çözüm yolu bulan varsa söylesin bu kıskançlık konusunda:kızgın:

yasadıklarının hemen hemen aynısını yasadım
oyuzden senı cok ıyı anlıyorum canım
kısıtlamasına ızın verme herseye tamam deme bu sekılde davranmaya devam edersen senden soguyabılırım benı kaybedersın de senı bogucak sekılde davrandıgında soguk davran
belkı bu sekılde hatasının farkına varıp zamanla degısebılır:teselli:

herşeye karışabilir bu normal sayılabilir..karışmayan erkek mi var

taviz tavizi getirir bu bi gerçek

sizin mantığınıza uymayan şeyi yapmayın

yaptığınız zaman da "senin istediğin için değil mantığıma uymadığı için yapmıyorum"imajı verince o da havalanamayacağı için bir süre sonra söner diye düşünüyorum

kıskançlıklarından bıktığınızı ima edin...

bazıları çok aşırı olurlar ben bilirim birini adam karısını bırak biz yakınlarıyız televizyondaki erkekten kıskandı daha neler benimki allaha emanet evlenirsem görecem gerçek yüzünü

benimde 4 senelik ilişkim var.başlarda böyle değildi sonradan ortaya çıktı bu huyu.artık dayanılmaz hale geldi boğuluyorum bazen.değiştirebileceğime inanıyorum deniyorum sanki değişiyo gibi geliyo ama çok kısa sürüyo.konuşmaya çalıştım,çok seviyorum ondan oluyo sevgimin büyüklüğünden diyor madem mutsuzoluyosun sevgimi küçültürüm diyor bu sefer.en sonunda tamam küçült dedim dayanamadım.ama yine başa döndük.sallamayınca daha beter oluyor.seviyorum ama bi çemberin içinde yaşamaktan sıkıldım.herşeye karışıyor.istediklerini yaptıkça daha çoğunu istiyor.bi çözüm yolu bulan varsa söylesin bu kıskançlık konusunda:kızgın:

nelerı kıskanıyor? gezmenı mı gıyınmenı mı çevredekı erkeklerı mı?

benım sevgılım bı ara çok abartmıştı ama son 2 buçuk yıldır düzeldı. bıraz da senın fazla tavız vermenden kaynaklanıyor. ama neden kıskandığını bılmeden bışey söyleyemıyorum.... :1no2:

aklınıza gelebilecek herşeyden..tv,internet,sınıfımdaki erkekler,kıyafetlerim.arıza yani.biliyo kendisi de abarttığını ama engelleyemiyorum diyor.bazen azalıyo bazen artıyo.yine kavga ettik 3gündür kötü aramız.çok moralim bozuk.ne yapıcam bilmiyorum.onla da olmuyo onsuzda

Hmm zor bi durum gercekten anlayamiorum su erkekleri, Herseyin bi siniri olmali.. Cok sukurki sevgilim kiskanc deil..

benimkide asiri kiskanc basta kiyafetlerim olmak uzere ki benim kiyafetime karisilmasindan hoslanmam ama sevdigim icinde yapmak zorunda kaliyorum yoksa kavgalar sorunlar basliyo cekemiyorum bi cozum bilen varsa yardimci olsun:KK70:

benimkide asiri kiskanc basta kiyafetlerim olmak uzere ki benim kiyafetime karisilmasindan hoslanmam ama sevdigim icinde yapmak zorunda kaliyorum yoksa kavgalar sorunlar basliyo cekemiyorum bi cozum bilen varsa yardimci olsun:KK70:

aynı şekilde canım bizimde en büyük problemimiz kıyafet sürekli tartışıyoruz bu yüzden.ben erkeğim biliyorum sen böyle giyinince erkeklerin nasıl baktığını diyo bişey diyemiyorum.ama öyle etek askılı vs. alışkanlığımda yokki giymem yani kısa veya açık kıyafetler.yinede ne giysem karışıyo:mymeka:

kocacım evlenmeden önce aşırı kıskançtı.. yavaş yavaş salmaya başladı evlenmeden önce makyaj yapmam kolsuz atletik yaka etek vb. ve gece dışarı çıkmam sorun oluyordu. bende onunla hiç inatlaşmazdım. ama üzülürdüm. gitgide içime kapanmaya başladığımı farketti.. herşeyden soğuduğumu.. ve ipleri bıraktı... balayına gittiğimizde straplezler mini etekler makyajlar herşe rahat ve serbestti...
yaşadığımız yerde de pek karışmaz. askılı giyinmem ve dekolte onu rahatsız eder okadar...

ama evimizde iki köpek bakıyoruz bu köpüşlerin ikisini tek başıma çıkarmama ve karanlıkta çıkmama bozulur. sadece büyük olanı gündüzleri çıkarıyorum bende. gece ikisini beraberken çıkarıyoruz.

ben ohhh ne rahatım sonunda kıskanmayan birini buldum derken adam zaman geçtikçe kıskanmaya başladı.. önceden sorun olmayan şeyler şimdi yüzünün asılmasına neden oluyor. bi adama özel ders veriyorum adam beni almaya geldi bugün niye o gelip arabasıyla alıyor niye arabasına biniyosun en iyisi ben bi görünim ona sahipsiz sanmasın bilmemne... evlendiğimizde özel ders vermeni istemem erkeklere falan... hayatta karışmazdı ama sahiplenmeye başlayınca demekki durum değişiyor.. gene de asla kıskançlık krizlerine girip beni boğacağını sanmıyorum..

kocacım evlenmeden önce aşırı kıskançtı.. yavaş yavaş salmaya başladı evlenmeden önce makyaj yapmam kolsuz atletik yaka etek vb. ve gece dışarı çıkmam sorun oluyordu. bende onunla hiç inatlaşmazdım. ama üzülürdüm. gitgide içime kapanmaya başladığımı farketti.. herşeyden soğuduğumu.. ve ipleri bıraktı... balayına gittiğimizde straplezler mini etekler makyajlar herşe rahat ve serbestti...
yaşadığımız yerde de pek karışmaz. askılı giyinmem ve dekolte onu rahatsız eder okadar...

ama evimizde iki köpek bakıyoruz bu köpüşlerin ikisini tek başıma çıkarmama ve karanlıkta çıkmama bozulur. sadece büyük olanı gündüzleri çıkarıyorum bende. gece ikisini beraberken çıkarıyoruz.

benimki evlendikten sonrada düzelecek gibi gözükmüyor.yinede umut ışığı oldun benim için.azda olsa bi ümidim oldu belki değişir evlenince.çok dua ediyorum.darısı benim başıma :çok üzgünüm:

ben ohhh ne rahatım sonunda kıskanmayan birini buldum derken adam zaman geçtikçe kıskanmaya başladı.. önceden sorun olmayan şeyler şimdi yüzünün asılmasına neden oluyor. bi adama özel ders veriyorum adam beni almaya geldi bugün niye o gelip arabasıyla alıyor niye arabasına biniyosun en iyisi ben bi görünim ona sahipsiz sanmasın bilmemne... evlendiğimizde özel ders vermeni istemem erkeklere falan... hayatta karışmazdı ama sahiplenmeye başlayınca demekki durum değişiyor.. gene de asla kıskançlık krizlerine girip beni boğacağını sanmıyorum..

canım bence şükret haline,benimkide öyle şeyleri kıskansa canıma minnet.bu senin dediğin bizde cinayet sebebi:mymeka: şaka bi yana gerçekten zamanla deişiyolar bende hiç düşünmezdim böyle olacağını ilk sene o kadar rahattımki hiç karışmazdı.sonra azcık azcık karışmaya başladı derken şimdi ondan izin almadan hiçbişey yapmam izin yok.ne yap et taviz verme kendinden,sonra daha fazlasını istiyolar:1no2:

Benim erkek arkadasimda acaip kiskanc birisi, bazen gercekten bunaltiyor beni. Kiskancligin haddini asabiliyo solenmicek seyler soyluyo onu dinlemedigim zaman. Bunlar beni cok korkutuyo. Onu seviyorum ama boyle beni bunaltacak sekilde kiskanmasini istemiyorum. Herseyini bi siniri vardir dimi, bu sinirini bazen assiyo. Ilk zamanlar boyle degilde, git gide dahada kiskanc birisi oluyor. ciddi dusundugum insan yani, ya ilerde beni iyice deli ederse diye dusunuyorummirmirmirmir

Son düzenleme:
X