Dövme Farklı bir geçici dövme...

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,

flammer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2008
57
0
39
Arkadaşlar dün kalıcı makyaj tekniğiyle 3 sene kalacak bir yıldız dövmesi yaptırdım.Gerçek bir dövmem vardı,şimdi bir tane daha oldu ama 3 senelik :) Valla ben bayıldım bu işe,nasıl kaşa falan kontur çiziliyorsa aynen bu şekilde iğneyle derinin yüzetdeki kısmı sanırım epidermis onun üzerine yapıyorlar.Ben çok memnunum,fotoğrafını yüklerim yarın öbür gün,şu an mak.şarjda :) Sevgiler...

boyle birseyi yeni duydum 3 senelik falan guselmiş valla ama ben genede kalıcı tercih ediyorum

:) bende öyle tercih ediyordum da sildirme işlemi yaptırırken yaşadıklarımdan sonra heves yaptığım şeyleri bu şekilde halletmeye karar verdim :)

ya süpermiş 3 senelik bende istiyorum aslında kalıcı istiyorum ama önce geçici yapıp bizimkileri ikna etmem lazım sen bi fotosunu koysan nasıl olmuş ne kadara yaptırdın falan biraz bilgi versen :KK70:

benim de ayak bileğimdeki dövmem üç senelik.
aynı şekilde kalıcı makyaj tekniğiyle yaptırmıştım iyi ki de öyle yaptırmışım.

dovme olayi hos ama ben abdestin gecerli olmadigini duydum bu durumda..ne olacak dogruysa??..kafirler gibi mi gezicez?osmanli padisahlari abdestsiz bir devlet evragi dahi imzalamamislar biz onlarin torunlari degilmiydik nedir bu batiya ozenmeler?..hersey sus saltanat degil..al kina yak eline,ayrica sunnettir.

mahperver canım sakin ol biraz, kimsenin devlet evrağı imzaladığı yok :)) tercih meselesi bu, istemezsen yaptırmazsın kimse kimseye zorla birşey yaptırmıyor
edit: ayrıca şunu da belirteyim türklerin şaman olduğu dönemlerde dövmesiz ve pearcingsiz bi tane bile adam yokmuş, kim kimin özentisi tartışılır..

dovme olayi hos ama ben abdestin gecerli olmadigini duydum bu durumda..ne olacak dogruysa??..kafirler gibi mi gezicez?osmanli padisahlari abdestsiz bir devlet evragi dahi imzalamamislar biz onlarin torunlari degilmiydik nedir bu batiya ozenmeler?..hersey sus saltanat degil..al kina yak eline,ayrica sunnettir.

Ne demek özenti tercih meselesi bu kimse kimseye zorla birşey yaptırmıyor ki burada herkesin tercihi farklıdır bir kere.
Derinin altına işlemediği için abdestsiz sayılmaz kimse bunu söyleyen de cami hocadır üstelik gönül rahatlığıyla herkes yaptırabilir.
Bunu duyduktan sonra ben bile gidip yaptıracağım ..
Birde kimseyi buradan etkilemeye çalışmayın lütfen kına yakın diye.

ya arkadaşlar bu kalıcı makyaj tekniğiyle yapılan dövme nasıl oluyor ? bende konuyla ilgileniyorum. yaptıran arkadaşlar nerede yaptırdıklarını , dayanıklı olup olmadığını falan yazarsa çok iyi olur

Duyduklarınıza inanmaya nasılda meraklısınız.
Ayrıca bırakın şu abdet meselesini ya..
İsteyen normaldede abdestini alır istemeyen normaldede almaz zaten.. Sizene yani birde osmanlı torunları değilmiyiz onlar imza atarken bile abdestsiz atmazlarmış diyorsun...
Arkadaşım bize ne..
Herkes kendi hayatından sorumludur.
Herkes kendi günahından sevabından ve yaptıklarından sorumludur...
Gelip buraya günahtı, abdest geçmezdi, bilmem neydi deyip yazmayın artık.
Günah olduğunu düşünüyorsanız yaptırmazsınız.

benim anlamadığım kına elin içine yakınca abdest geçiriyorda bi başka tarafa yakınca mı geçirmiyor :))) bende istiyorum bu 3 sene kalıcı dövmeden bence çok mantıklı... istanbul yada bursada yaptrabileceğim bir yer yazarsanız çoooook sevincemm

Ben ızmit'te yaptırdım ama ıstanbul'da kalıcı makyaj uygulaması yapan tüm güzellik merkezleriinde artık var...Bağdat Cad. adım başı güzellik merkeziyle dolu :) bir göz atın derim...

allah ile kul arasına hiçbir şey giremez önemli olan ona gönülden bağlı olmak.
osmanlı padişahları abdestsiz bir devlet evrağı bile imzamalamamışlar demişsin de nerde osmanlı devleti?türkiye cumhuriyetinde yaşıyoruz eskide çakılıp kalmayı bırakın biraz ileri bakın.
bazı şeyler batıda icat edildi yada ilk orda yapıldı diye biz onu yapınca özenti mi olacak.bilgisayar kullanıyorsun,tv izliyorsun,evinde çamaşır bulaşık makinesi var eee o zaman siz de özenti deil misiniz???bırakın bu işleri işinize geleni yapın işinize gelmeyene özenti diyin ohh ne güzel

bu ne hiddet anlamadım! arkadaş kalıcı dövmeyle makyaj yapılabildiğinden bahsetmiş, burası insanların inancını yargılayabileceğiniz bir yer değil...

bence çok mantıklı dövmeden tek korkum silinmemesiydi(gerçi siliniyor ama iz kalıyor)
aklıma girdiniz yaptırsammı kii bilmiyorumkismile kaydirigubbakcemile2

X