Dövme Farklı bir geçici dövme...

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,
2 tane küçük yazı var vucudumda. Ben günah olmadığına inananlardanım her banyomda boy abdestimi almaya devam ediyorum , dövmenin boy abdesti ile ilgisi olduğunu asla düşünmüyorum. Kuranı Kerim de de incelediğimde bu tarz bir ayete rastlamadım çok derin bilmesem de bilen bir kaç kişiye de danıştım yaptırmadan evvel. Ama vucuda işkence etmek tabi ki günah bu beden bize emanet... Ama dövmen var cenabetsin fikri bana göre tamamen yanlış bir düşünce... Bir de eklemek isterim estetik ameliyat günah olur mu arkadaşlar... Bu ilmi veren de Allah o zaman tüm estetik cerrahlar ne günahlar işliyor hayat boyu. Amaç iyi insan olmak , kul hakkı yememek , farzlarımızı elimizden geldiğince yerine getirmek ve kötülüklerden uzak durmak değil mi...

Dövmem yok ama bir ara araştırmıştım ve hiç bir hoca günah demedi.. Sadece acı çektirdiğin için mekruh olduğunu söyledi.. Abdeste gelincede , kabul olmuyor diyenler var bu mantığı hala çözemedim.. Gusül abdesti tüm vücudunu ıslatmak küpelerini bile kımıldatıp deliklerinin islanmasını sağlamak.. Derinin altına yapılan şey nasıl engel olabilir.. Bu açıklamayıda bana bir hoca yapmıştı çokta mantıklı geldi.. Estetik içinde :çok rahatsız oluyorsan yapabilirsin denildi kaç kez.. Düşünüyorumda rahatsız olmayan yaptırmaz herhalde zaten.. Kimse canım istedi bir kendimi kestireyim diye çıkmıo yola..yani söylediklerine kesinlikle katılıyorum :)

benımkı hınt kınası cnm ama senın ıstedıgın bolge sahane ıyıymıs gercekden ızı super kapatır ıslem kısa surdu kurutması uzun 15gn sonra gecer demısdı .. yaptırısam ılerde haberım olsun :))) kendıne coook iyi bak cnm öporum senı ..:KK16:

hımmm anladım canım bende kalıcı istemiyorum acısına falan dayanamam zaten;bikini dönemi beni kotarsın yeter 15.gün sonrası yenilerim tekrar fiyat ne ödedin pahalı bir uygulamamı bu?bende çok öptüm resim koymayı düşünüyormusun merak ettim? nerede yaptırdın tavsiye alabilirim:)))

Kız foto eklesene bakalım nasılmış :KK66:

aynnen :KK31::KK31::KK23:

hımmm anladım canım bende kalıcı istemiyorum acısına falan dayanamam zaten;bikini dönemi beni kotarsın yeter 15.gün sonrası yenilerim tekrar fiyat ne ödedin pahalı bir uygulamamı bu?bende çok öptüm resim koymayı düşünüyormusun merak ettim? nerede yaptırdın tavsiye alabilirim:)))

aynnen :KK31::KK31::KK23:

tatlım fıyatı 15tl ıslemde cok basıt agrı sızı bırsey olmadı hınt kınası oyle ahım sahım bırsey degıl kalcanın uzerıne yaptırdım ama kız 15gun sonra gecer demısdı resım koymayı dusunmuorum... heves yaa arada bır ıslemı tekrarlatırım .. hevesımde gecmıs olur kalıcı dusunmusdum fakat sımdı hosuma gıden sey ılerıkı yaslarda benı rahatsız edebılır pişman olurum bılıorum oyuzden gecıcı ıyı... kalıcının gerı donusu yok.. kendıne coook iyi bak cnm opuorum..

Yaşlandığımda vücudumda bir dövme olmasını istemem şahsen :44: Birde hayat boyu kalıcı bir obje olmamalı,kesin pişman olabilirim yada sıkılırım :KK50:

Kesinlikle haklısın canım sımdı hosumuza gıden dovme... ileriki yaslarda hosumuza gıtmıyebılır... kalıcı dovmenın de gerı donusu yok...

Kız foto eklesene bakalım nasılmış :KK66:

şimdiii :))) gülüceksin :))) kıçı kırık dövme didiler :))) bana :))) ılk gunku hevesım kacdı :))) bellı belırsız dıe bende gecıcı dovme yanı dedım ne beklıosunuz :)) oyle ahım sahım bırsey degıl :)) kendıne cok ıyı bak öpüorum cnm ...

Çok derin konular bunlar,günah kısmına herkes birşeyler yazmış ama çok farklı bir durum var..Ben hiç girmeyeyim o konuya,yapan yapsın birşey demem,sadece ne kendim yaparım nede çocuğuma yaptırırım.. Kaş alan bir kadın bile lanetlenmiştirki bizim durum nedir Allah bilir... Allahım affetsin..

En Büyük KK COK HOSUMA GIDDI BU YORUMUN.. ... Amin.... ALLAHIM AFFETSIN....

yaptırması kısa imişş süperde canım seninki ne yani burada yazılan gibi 3.senelik olanmı yoksa bu hint kınası ile yapılan 15.gün sonra geçen mi? ben karın germe izine istiyorum ama ince bir sarmaşık gibi yada yıldız yolu gibi bişey ac olsunda istemiyorum tabi:)))sende kendine iyi bak öptümm

jelom, bu karın germeden kalan iz, zaman geçse de baya göze batar şekilde kalıyor anladığım kadarıyla:KK43:((

gerçi o gergin karına, o kadar da kusur olacak sanırım... karın komple açılıyor, kapanıyor.... :KK14::KK14::KK14:

tatlım fıyatı 15tl ıslemde cok basıt agrı sızı bırsey olmadı hınt kınası oyle ahım sahım bırsey degıl kalcanın uzerıne yaptırdım ama kız 15gun sonra gecer demısdı resım koymayı dusunmuorum... heves yaa arada bır ıslemı tekrarlatırım .. hevesımde gecmıs olur kalıcı dusunmusdum fakat sımdı hosuma gıden sey ılerıkı yaslarda benı rahatsız edebılır pişman olurum bılıorum oyuzden gecıcı ıyı... kalıcının gerı donusu yok.. kendıne coook iyi bak cnm opuorum..

çok ucuzmuş iyi bari 10.günde bir yeniletiriz:))))canım peki güzel duruyormu yıkandıkça ne hal alıyor merak ettim,kalıcı bir arkadaşım yaptırdı k.k.dann karnına acı var ben dayanamam bi kaç yere tel açtım uyuşturarak yapın farkını öderim dedim yok olmuyor göz göre göre iğne ile acıyı çekemem:KK14: bende çok öptüm çok tşkler bu arada sağol

şimdiii :))) gülüceksin :))) kıçı kırık dövme didiler :))) bana :))) ılk gunku hevesım kacdı :))) bellı belırsız dıe bende gecıcı dovme yanı dedım ne beklıosunuz :)) oyle ahım sahım bırsey degıl :)) kendıne cok ıyı bak öpüorum cnm ...

ahahahah kıçı kırık dövme :KK14: aman ban bu kıçı kırıkda yeter bikini kayarsa ortada karnımda izim görülmesin derdimm

jelom, bu karın germeden kalan iz, zaman geçse de baya göze batar şekilde kalıyor anladığım kadarıyla:KK43:((

gerçi o gergin karına, o kadar da kusur olacak sanırım... karın komple açılıyor, kapanıyor.... :KK14::KK14::KK14:

canımm benim bir kaç arkadaşımda ara izi bulmazsın rabbit,ada22, bunlarla neredeyse aynı dönem olduk doktorumuz bile aynı ama izleri tamamen sıfırlandı yapı ile alakalı benim meme izim yok ama karında orta yerinde var benim mink yavru ile havuzda kenarlarda oynarken bikini kayarda gözükür diye yazılık dövme yaptırcağım ben yoksa rahatsız değilim izimden çok rahatsız olan zaaten kalıcı makyaj yada tibbi dövme yaptırıyor var herşeyin çaresi

canımm benim bir kaç arkadaşımda ara izi bulmazsın rabbit,ada22, bunlarla neredeyse aynı dönem olduk doktorumuz bile aynı ama izleri tamamen sıfırlandı yapı ile alakalı benim meme izim yok ama karında orta yerinde var benim mink yavru ile havuzda kenarlarda oynarken bikini kayarda gözükür diye yazılık dövme yaptırcağım ben yoksa rahatsız değilim izimden çok rahatsız olan zaaten kalıcı makyaj yada tibbi dövme yaptırıyor var herşeyin çaresi[/QUOTE]

şans desene canım....
ya da yara iyileşme potansiyeli diyelim... herkesin farklı, doğru...

valla ben olsam, normal kına kendim deneme yapardım... bizim kınada bir yere iyi girerse epey çıkmıyor, yabana atmamak lazım... hatta içine alman taşı ezip karıştır gayet koyu bir kızıl elde edersin...

ben geçen yıl tatilde oğluma hint kınasından dövme yaptırmıştım... inan dediğimden bir farkı yok... parşömen kağıda deseni çiziyorsun... sonra nereye deseni geçireceksen oraya stick deodorant sürüp, kağıdı bu sürdüğün yere yapıştırıyorsun.... desen olduğu gibi ıslak kısma geçiyor... sonrada desenin içini kürdan yardımıyla kınayla dolduruyorlar... oldu-bitti....

bir dünyada para vrmiştim ama dediğim gibi eli yatkın biri kolaylıkla yapar bunu... hele elin alışırsa kına açıldıkça kendin yeniden takviyelersin.... masrafında sadece alman taşı ve kına parası olur...
çok kolay iş yani... Ankara da olsan seve seve yapardım valla:KK23:

Arkadaşlar dün kalıcı makyaj tekniğiyle 3 sene kalacak bir yıldız dövmesi yaptırdım.Gerçek bir dövmem vardı,şimdi bir tane daha oldu ama 3 senelik :) Valla ben bayıldım bu işe,nasıl kaşa falan kontur çiziliyorsa aynen bu şekilde iğneyle derinin yüzetdeki kısmı sanırım epidermis onun üzerine yapıyorlar.Ben çok memnunum,fotoğrafını yüklerim yarın öbür gün,şu an mak.şarjda :) Sevgiler...

Merhaba dövmeniz geçti mi acaba ?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Arkadaşlar dün kalıcı makyaj tekniğiyle 3 sene kalacak bir yıldız dövmesi yaptırdım.Gerçek bir dövmem vardı,şimdi bir tane daha oldu ama 3 senelik :) Valla ben bayıldım bu işe,nasıl kaşa falan kontur çiziliyorsa aynen bu şekilde iğneyle derinin yüzetdeki kısmı sanırım epidermis onun üzerine yapıyorlar.Ben çok memnunum,fotoğrafını yüklerim yarın öbür gün,şu an mak.şarjda :) Sevgiler...

peki 3 senenin son senesine doğru yavaş yavaş siliniyor mu :KK4::KK4:

allah ile kul arasına hiçbir şey giremez önemli olan ona gönülden bağlı olmak.
osmanlı padişahları abdestsiz bir devlet evrağı bile imzamalamamışlar demişsin de nerde osmanlı devleti?türkiye cumhuriyetinde yaşıyoruz eskide çakılıp kalmayı bırakın biraz ileri bakın.
bazı şeyler batıda icat edildi yada ilk orda yapıldı diye biz onu yapınca özenti mi olacak.bilgisayar kullanıyorsun,tv izliyorsun,evinde çamaşır bulaşık makinesi var eee o zaman siz de özenti deil misiniz???bırakın bu işleri işinize geleni yapın işinize gelmeyene özenti diyin ohh ne güzel

konuya çok alakasız yorum yazmışsınız çamaşır makinası bir araçtır ve insanlığa faydalı bir şeydir pis mi yaşayalım yani temizlik sünnettir bu yolda tabiki herşey kullanılabilir ama dövme ne için bi hayrımı var insana bağdaştırdığınız şey son derece saçma geldi kusuru bakmayın kınalı dövmeler abdest geçirir sanırım ama kalıcı dövmeler geçirmiyor diye biliyorum(emin değilim)ve bu da abdestsiz dolaşmanıza neden oluyor isterseniz gidin bi hocaya danışın fetva verecek halim yok yani dövme sakıncalı birşey ama isteyen yaptırabilir tabiki hiçkimse buna karışamaz ama konu saptırılmasın ve dinle alakalı şeyler sabittir bunlar kişiden kişiye değişmez.net.

X