Kız isteme ve nişan sırasında başınıza gelen komik ya da talihsiz olaylar

joey

just breathe
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2009
2.530
3
kız isteme:

ben mutfaktayım ve isteme faslı başladı. nişanlımın adı bülent, abisi evli, adı levent. onlarda var. Kayınpederim girdi olaya " allahın emri peygamberin kavliyle kızınız joey'i oğlumuz levente istiyoruz" ben mutfakta kardeşimle ayrı koptum, içerdekiler ayrı koptu.. sonra kayınvalidem "levent değil bülent bülent" dedi. baştan aldılar kaydirigubbakcemile3 o gün için hatıra kalacak komik bir olaydı.

nişan:

bu ne yazıkki talihsiz bir olaydı. nişan günü belediyenin bizim mahalledeki elektrik direklerini değiştiresi gelmiş. sadece ama sadece bizim mahallede elektriği kestiler. sabah 10 dan öğlen 4 e kadar. pasta dahil bütün yiyecekler kucağımızda yan sokaktaki komşuya taşındı. evde bir sürü iş ardı hepsi aksadı. ben delirdim. gidip elektrik dairesine telefon açıp ağzıma geleni sayacaktım. moralim çok bozuldu. ama neyseki akşam bir sorun yaşanmadı. rahat rahat atlattık.

benim de istemede oldu kayınpederim yanında bir aile dostunu da almış geldiler. Hoşbeş laf başladı, aile dostu olan imam Efendi başladı nerde görev yapmış ,neleri gezmiş, kimleri evlendirmiş... Tabi biz ikramlari sunduk artık istemenin olacağı anı dört gözle bekliyoruz. Ancak adam oralı değil. Nihayet eşim dayanamadı ve "amca peki nikahını kıydığın çiftler kaç gün sonra gerdeğe girdi??" diye sorunca tüm millet kahkaya boğuldu .. çünkü saat gece yarısı olmuştu. Şimdi de duyduğum kadarıyla bir daha kız istemeye gitmeyi kabul etmiyormuş...

:roflol: isabet olmuş artık gitmiyor oluşu.. başkalarının da canını yakmasın :)

Selam kızlar.... Vallaha beni istemeye geldiklerinde çok kötü talihsizlik yaşadım.... İstemeye geldiklerinde heycandan gözlerinin önünde az kalsın düşüyodum birde ilk geldiklerinde hoş geldin demek için ellerine gittim kayınvaldemle kayınbabamın ama nişanlımla tokalaşmayı unuttum tam gıdıyodum ablam hatırlayttı nişanlımı unuttumu sonra geri dönüp onunlada tokalaştımsırnaşık şey

benim de istemede oldu kayınpederim yanında bir aile dostunu da almış geldiler. Hoşbeş laf başladı, aile dostu olan imam Efendi başladı nerde görev yapmış ,neleri gezmiş, kimleri evlendirmiş... Tabi biz ikramlari sunduk artık istemenin olacağı anı dört gözle bekliyoruz. Ancak adam oralı değil. Nihayet eşim dayanamadı ve "amca peki nikahını kıydığın çiftler kaç gün sonra gerdeğe girdi??" diye sorunca tüm millet kahkaya boğuldu .. çünkü saat gece yarısı olmuştu. Şimdi de duyduğum kadarıyla bir daha kız istemeye gitmeyi kabul etmiyormuş...

eşinin niyeti belliymiş kaydirigubbakcemile3

kız isteme:

ben mutfaktayım ve isteme faslı başladı. nişanlımın adı bülent, abisi evli, adı levent. onlarda var. Kayınpederim girdi olaya " allahın emri peygamberin kavliyle kızınız joey'i oğlumuz levente istiyoruz" ben mutfakta kardeşimle ayrı koptum, içerdekiler ayrı koptu.. sonra kayınvalidem "levent değil bülent bülent" dedi. baştan aldılar kaydirigubbakcemile3 o gün için hatıra kalacak komik bir olaydı.

nişan:

bu ne yazıkki talihsiz bir olaydı. nişan günü belediyenin bizim mahalledeki elektrik direklerini değiştiresi gelmiş. sadece ama sadece bizim mahallede elektriği kestiler. sabah 10 dan öğlen 4 e kadar. pasta dahil bütün yiyecekler kucağımızda yan sokaktaki komşuya taşındı. evde bir sürü iş ardı hepsi aksadı. ben delirdim. gidip elektrik dairesine telefon açıp ağzıma geleni sayacaktım. moralim çok bozuldu. ama neyseki akşam bir sorun yaşanmadı. rahat rahat atlattık.

benim eşimin adı levent abiside bülent delikafadulden

eşimin ailesi tanışmak için bize geldiklerinde görümcemin eşinin ayakkabısı kapının önünden çalınmıştıı:)
her şey birkaç dakika içinde oldu
geldiler, birkaç dakika sonra enişte dışarı çıkıp bir şey alacaktı
kapıyı açtık, sadece onun ayakkabısı yok
adam da iri yarı, özel ayakkabı yaptırıp giyiyor
terlik vermek zorunda kalmıştık:)

isteme ve söz gecesi.ben de kayınvalideme çay koydum. unuttum vermeyi önüme koydum çayı oturdum öle bekledim saf saf. yazık diemedi o da bişey. sonra anladım da götürdüm

istemede olmuştu
kayınpederin dili sürçmüştü
Allahın kabri peygamberin emriyle demişti :)))
sonra düzeltti tabii,çok gülmüştük ama:)))

biz de abime kız istemeye gittiğimizde babam çok heycanlıydı ama ilk kez öyle görmüştüm sanki dilini yutmuş gibi hiç konuşmuyordu bir de 3 tane sakinleştirici içmiş bize söylemeden bütün gece leyla gibiydi kızı istedik evlere gidicez babam bombayı patlattı, tam çıkarken kapıda dünürüyle tokalaşırken iyi geceler diyceğini hoşgeldiniz dedi :roflol: aiyy yazık ona ya :1hug:

beni istemeye geldiklerinde herkese kolonya dağıtıyorum yaklaşık 15 kişi var. herkese kolonya döküyorum sürünüyolar kokluyorlar falan misafirlere döktüm anneme döktüm annem dediki bu şişe akmıyor ki ben akmadığını farketmemişim onlarda söyleyememiş yalandan sıvazlanıyorlar :roflol:

Benıde ıstemeye geldıkelrıne ben esımle gorucu usulu evlendım kayınvalıdem gormeye geldıelr neyse ben o gundne sonra hep evdekıelre alı alıcam dıye takıldım buyuk abımın adı alı kucukun adı memet enıstemın adıda memet bende hep memet dıye gıdyoruz barı alı alalım dedım bu sefer esımı tanımıorum ama neyse ıstemeye gelıcekler ben hayaa etek gıymemısımdır benı yengemler susledıler sankı koca meraklısı gıbı :) neyse sonra ısteme basladı esımın dayısnın kzıı vardı ufak 3 yasında hepımız ıcerde oturuyoruz erkkler ayrı demesınmı kadın ceren hadı alı abımın yanına gıt evdekı bzım tayfa bana bakıor ben kahkaha atmamk ıcın agzımı kapatıorum sonra kendımı mutfaga bı attım yere serılmsı vazıyete guluyorum yengemlerde demesınmı sne bunu tanıyordun dedımkı yok vallha delı ne derse olurmus sonra cay tutucam mutfaktan cıkamıorumkı gdım cay servıs edımde benımkını bı gorım gulme krızı tutumu elımdekı cay elıme dokuldumu gulımmı aglıyımmı neyse benımkıler yengemler okumaya basldılar gozumden yas ınıor artık mutfaktan cıkmamla kendımı yerde bulmam bı oldu allahtan toparladım hemen elımmm yaaa dedım erkk tarafı hemn bısyeın varmı yok yok deıdm cayı yenıden servıs etım ama o gunu unutamma esıme cay verdım ama elımın acısından zor tutorum tepsıyı az kalsın ınıdrcektım kafasına sınırlendım elım acıor bıde yune bakım dıye elımede dokunmasınmı kasımı kaldırdım yuzune baktım zavalımın suratı hemen degıstı uzun oldu amam bıde nısanda benım nısan evde oldu arkadslar falan ben evlenmeden once kop koptum bıraz ucuktum arkadsım demesınmı bırazda yabancı calsınlar neyse gorumceme deıdm degıs sarkıyı yabancı sıtıyoruz hadıse ozman mesurdu yenı sarkısı sarkı balsıd benım arkads ortada oynuor tutumu benıd eortaya allahım oynatımı bend eucmsum zaten kamerada ızlınce guluorum halıme en cokta kaynanmın yuz stılıne :) ben nasıl bı gelın aldım dedı kadın galıba bırden :))

beni istemeye geldiklerinde herkese kolonya dağıtıyorum yaklaşık 15 kişi var. herkese kolonya döküyorum sürünüyolar kokluyorlar falan misafirlere döktüm anneme döktüm annem dediki bu şişe akmıyor ki ben akmadığını farketmemişim onlarda söyleyememiş yalandan sıvazlanıyorlar :roflol:

oda guzle hıc degılse demeısler bak utanma dıye koptum ama :)) ben olsam derdım bu akmıor dıye :))

X