Et Yerine ne yiyebilirim?

Grace_e

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2009
111
4
37
Merhaba Herkese :)
Ben et (kırmızı) yemekten hoşlanmıyorum.Midemi rahatsız ediyor.Ama vücut için , maksimum verim alabilmek için tüketmem gerektiğinide biliyorum.Sebze yemeye bayılıyorum.Sabah kahvaltıda başlayıp akşama kadar sebze tüketebilirim.Ama et dediniz mi bir anda iştahım kapanıyor.Beyaz eti de artık eskisi kadar tüketmek gelmiyor içimden.bildiğim kadarıyla kırmızı et,beyaz et ve sebzeyi belli oranlarda tükettiğimiz takdirde sağlıklı beslenmiş oluyoruz.Ama et yemekten uzaklaşan ben... Sağlığımdan olmaktan korkuyorum.Ete karşılık gelebilecek sebze yada baklagiller falan mı tüketsem_?ki bunlar_?CADIARZU

benim diyetisyenim barbunya ve yeşil mercimeği et öğününe alternatif olarak vermişti canım..

kuru baklagil, mercimek, yumurta, demir açısından da kuru üzüm pekmez, geniş yapraklı yeşillikler... bende et sevmiyorum ama kıyma şeklinde olunca biraz yiyebiliyorum, sebze yemeklerinin içine azar azar kıyma koysan, çok belli olmuyor aslında tadı

yumurta,yeşil mercimek ve barbunya... evet bunlar var listemde araştırmalarıma göre edindim tabi bu fikirleri ki sizde onayladınız beni.
gerçekten ne kadar etin yerini tutar bilemediğimden ...sorun çıkıyor. huzursuzlanıyordum
teşekkürler :)

mantar yemelisin tatlım. Hatta buu konuyu daha bugün arkadaşlarla konuşmuştuk. Mantarın içinde etinki kadar besin değeri va, yani etin alternatifi.

cnm sen soya eti ye. yada soya peyniri diye de biliniyor.. hem yerken et hissi veriyor hem de etin sebep oldugu sagliksiz kolestrol durumlari yok. kalorisi dengeli. e hayvan olmadigi icin oldurme durumlari da yok. hangi yemegin icine koysan o yemegin tadini aliyor. cin mutfaginda kullaniliyor. vejataryenlere oneriyolar. ben cok severim. hatta dur ben de aliyim, diyetime iyi gelir belki.

mantarın besin değeri düşük diye biliyordum. yorumları okuyunca biraz googleladım :)

Son düzenleyen: Moderatör:
aynen bnde et ymkten hoşlanmıorum..hatta bu konuda ewdekilerle çoğu zmn sorun yaşıyorum malesef=) bnde barbunyayı duymştum et yerine yenebilecek şey olarak...

Her hafta evde mutlaka nohut, fasulye,yeşil mercimek yemeklerinden birini yapıyorum. Çok iyi oluyor, ama ben beyaz etde yiyenlerdeniz. Somon balığı (fırında ya da haşlama) ya da yağsız tavuk eti güzel oluyor.

Barbunyayı ben de duymuştum, kırmızı et yemeyi çok severim ama artık daha az tüketiyorum, dışarda yememye özen gösteriyorum. arbunya ve mantar benim de önerebileceklerimden.

X