Embriyo kalitesini arttırmak için dhea+diyet+femara?

duru2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2008
529
17
merhaba hanımlar, kısaca tedavi geçmişimden bahsedeyim : 3 klasik ovilasyon+ 3aşılama+2 tüp bebek. maalesef sonuç negatif. ben pco luyum ve endometriosis şüphesi var. sorun embrio kalitemiz çok kötü.. ve sayı az.
3. tüp bebeğe başlıycaz farklı bir merkezde öncesinde sıkı bir diyet (48 kg oldum)+ dhea+ omega 3+ folik asit+ glukobay+ agnucosyon ilaçlar başlandı. femara da kullandıracaklar anladığım kadarıyla..
doktorlarım halit fırat erden ve murat berksoy..
benzer durumda olanlar var mı? tedavi sonuçlarını paylaşırsanız sevinirim. olumlu yada olumsuz bilmek te fayda var...
hepinizin meleklerinize sağlıcakla kavuşmanızı diliyorum. sevgiler.

merhaba hanımlar, kısaca tedavi geçmişimden bahsedeyim : 3 klasik ovilasyon+ 3aşılama+2 tüp bebek. maalesef sonuç negatif. ben pco luyum ve endometriosis şüphesi var. sorun embrio kalitemiz çok kötü.. ve sayı az.
3. tüp bebeğe başlıycaz farklı bir merkezde öncesinde sıkı bir diyet (48 kg oldum)+ dhea+ omega 3+ folik asit+ glukobay+ agnucosyon ilaçlar başlandı. femara da kullandıracaklar anladığım kadarıyla..
benzer durumda olanlar var mı? tedavi sonuçlarını paylaşırsanız sevinirim. olumlu yada olumsuz bilmek te fayda var...

.........................

Son düzenleme:
selam arkadaşım

Ben de şubatta başlayacağım iki negatif tüp bebek Banan da dr um dhea , evicap ve l-arginin verdi bunlara gelecek ay başı başlıyorum dr um serhat partalcı çok memnunum gop da bilge kaan

selam arkadaşım

Ben de şubatta başlayacağım iki negatif tüp bebek Banan da dr um dhea , evicap ve l-arginin verdi bunlara gelecek ay başı başlıyorum dr um serhat partalcı çok memnunum gop da bilge kaan

papatyacığım, sorunumuz ortak. irtibatta kalalım derim ben. umarım işe yarar bu tedaviler. aslında işe yaradığı ile ilgili çok şey okumuştum ama nedense pek kimse bişey yazmadı:KK43:

sevgilerimle

durucum

ben de erkek faktörü de var morfoloji kötü varikosel Bir de adamım panik atak ameliyat da olmuyor. ben de bitkisellerden gidiyorum bakalım ne olacak siz de de öyle bi sorun varsa net araştırmalarımı yazayım . Senini reçeten daha teferruatlı geldi bana Bir de siteden iki arkadaş olumlu sonuç aldoı çamlıca medikanayı da rayacağım bakalım ne reçete verecekler onu da yazarım inşallah
Kal sağlıcakla

arkadaslar benım yumurta rezerv zayıf dendı 2 tup bebege baslıcaz allah nasıp ederse bırbırımızden haberdar olalım tedavı asamamızı yazalım

Canlarım benım de yumurta sayım az ama embrıyolarım kalıtelı oluyor.Ama bebıs tutunamıyor bır turlu,hepımızın sorunu aynı sankı banada DHEA verdıler ama 3.tup denemeye henuz gıdemedıgım ıcın kullanmadım.Bılmem sorun olurmu kı,buradakı doktorum kullanma dedı.Caresız kaldım yaa offf ne yapacagım bılemedım bır turlu.Sımdı 1 sene oldu tup deneyelı FSH ıma baktıracagım.Adetım duzenlı ama erken menopoza gırebılırmısım.Hayırlısı hepımız ıcın kızlarrrkaydirigubbakcemile5

Canlarım benım de yumurta sayım az ama embrıyolarım kalıtelı oluyor.Ama bebıs tutunamıyor bır turlu,hepımızın sorunu aynı sankı banada DHEA verdıler ama 3.tup denemeye henuz gıdemedıgım ıcın kullanmadım.Bılmem sorun olurmu kı,buradakı doktorum kullanma dedı.Caresız kaldım yaa offf ne yapacagım bılemedım bır turlu.Sımdı 1 sene oldu tup deneyelı FSH ıma baktıracagım.Adetım duzenlı ama erken menopoza gırebılırmısım.Hayırlısı hepımız ıcın kızlarrrkaydirigubbakcemile5
bebetom yasın kac kı menepoza gırıcekmıssın hayırlı olsun doktorlar banaa acele et dıyor.halımızden anlayan yok
maddı yonden ıyı olsak hemen yaptırıcaz

bebetom cum
dhea etkisini 2 3 ayda gösteriyormuş Biliyorum mahvolduk madden ama 3 ay sonra deneyeceksen almaya başla bence Ben yine de herşeyi deneme taraftarıyım hani bazıları safsata filan diyor da ya tutarsa arkadaşım ?

tüp bebeğe başlamadan 3 ay öncemi başlamak lazım arkadaslar dhea ya lütfen yardım.....

Arkadaşlar, benim de ikinci tüp bebek denemem. ılkinde 3 yumurta topladılar, teki çok güzeldi sadece o tuttu. Ama onu 2,5 aylıkken kaybettik. Embriyo kalitesi yumurta kalitesine inanılmaz bağlı. Yumurta kalitemi artırmak için sadece 3 ayım vardı. Ne mi yaptım? Önce 15 gün boyunca soğan kürü uyguladım, sonra 21 + 21 gün kuru incir kürü denedim.

Sonuç mu? ınanılmaz kalitede 7 yumurta (benim tek yumurtalığım var) ve hepside mükemmel döllendi. Tabii bu arada eşim de boş durmadı, sperm kalitesini artırmak için keçi boynuzu pekmezi içti, kuru incir, ceviz, bal, ne bulursa yedi. Ben ilaçlardan medet ummadım, bütün şifayı doğada aradım. Allaha şükür hamileyim. Ve inşallah Allah bebeklerimizi bu sefer bize bağışlar.

böyle kürlerden sıkılıyorum unutuyorum filan Bi rde sanki tabletler daha yoğunmuş gibime gelioyr yani orda yiyeceğim 4 5 incirdense hapında onlarcası konsantredir diye düşünüyorum işte . Evet dhea adlı topik var erkek infertilesinde yada kadın İşte orda birisi yazmış 3 ay önceden diye

yln80 Allah bebişini sağlıcakla almanı nasip etsin. önerilerin için teşekkürler, tüm iyi niyetinle paylaştığını biliyorum ne olur yanlış anlama ama bana da nedense haplar daha güvenilir geliyo. denenmiş, daha kolay, dozajı ayarlanabilir.. ve daha bilimsel...
gerçi bu uğurda nelere katlanmadık, her şeyi denedik bir medet umduk..

Arkadaşlar, benim de ikinci tüp bebek denemem. İlkinde 3 yumurta topladılar, teki çok güzeldi sadece o tuttu. Ama onu 2,5 aylıkken kaybettik. Embriyo kalitesi yumurta kalitesine inanılmaz bağlı. Yumurta kalitemi artırmak için sadece 3 ayım vardı. Ne mi yaptım? Önce 15 gün boyunca soğan kürü uyguladım, sonra 21 + 21 gün kuru incir kürü denedim.

Sonuç mu? İnanılmaz kalitede 7 yumurta (benim tek yumurtalığım var) ve hepside mükemmel döllendi. Tabii bu arada eşim de boş durmadı, sperm kalitesini artırmak için keçi boynuzu pekmezi içti, kuru incir, ceviz, bal, ne bulursa yedi. Ben ilaçlardan medet ummadım, bütün şifayı doğada aradım. Allaha şükür hamileyim. Ve inşallah Allah bebeklerimizi bu sefer bize bağışlar.

cok sevındım allah kucagına almanı nasıp etsın tup bebek oncesı mutlaka uygulayacagım ıkısını de aynı merkezdemı yaptırdınız

Arkadaşlar bugün netten aldım ilaçları bakalım ne olacak Bir de bi sürü merkeze mail atmıştım sadece memorial güvenç bey yanıt vermiş Yalnız 19. gün gelin diyor

duru arkadaşım aynı kaderi paylaşıyoruz.
Umarım tedavin sonuç verir bizede öncülük etmiş olursun.
Allah yardımcın olsun.

duru2 arkadaşım
hormon test sonuçların nasıl.
ben yeni yaptırdım hepsi normal.

ben olumlu sonuç alırsam, kesinlikle burada defalarca yayınlıycam tedavimi. çünkü bizi en iyi birbirimiz anlarız, daha transfer aşamasında bile olmayacağını bilmek, 1-0 yenik başlamak.. zor ve çok yorucu. ama şu da bi gerçekki burada çok daha zor durumda olan arkadaşlarımız var ve şikayet etmektense tedavi ye yönlenmek lazım. nasipse ocak veya şubat da tedavi sürecinde olucam. yada daha erken....

hormon testinden kastettiğin yumurta rezervi ise o hep iyi.. e 2 yi biraz yüksek buldular (adetin 2.günü : 125 ) ..diğerlerinde çok bi sorunyok gibi gözüküyo.
genetik tarama, cd56... hepsi normal

sen ne aşamadasın, kaç tane denediniz biraz kendinden bahsedermisin.

X