ABO Kan Uyuşmazlığı hakkında bilgisi olan var mı?

aynelhayat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2009
142
1
Arkadaşlar bizim sorunumuz biraz daha farklı bir sarılık; ABO kan uyuşmazlığından kaynaklanıyormuş biz 2 defa fototerapi aldık, bende sık sık emziriyorum ama bu rahatsızlığın en belirgin özelliği çok fazla uykuymuş benim bebişimde çok uyuyor ne yapacağımı bilemiyorum dr 2 saatte bir mutlaka emzirin dedi su filan demedi bize 2-3 saatte bir emziriyordum genelde ama bu gece çok yorgundum saatimizi kurmamıza rağmen kalkamamışız ve bebeğim 6 saat uyudu o kadar vicdan azabı çekiyorum ki anlatamam. Bugünde uyutmamaya çalışıyorum ama bebeğim inatla uyuyacağım diyo napacağım bilemiyorum, bu sorunu daha önce yaşayan var mı varsa nasıl atlattınız ne olur yardımcı olun arkadaşlar çok çaresizim... Bebeğim daha 21 günlük bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar lütfen bilgilerinizi paylaşın...

Meraba arkadaşım,
Ben de seninle aynı sorunu yaşadım ve seni çok iyi anlıyorum. Ağlamadan geçirdiğim birtek günüm bile yoktu, insan çok üzülüyor ve yıpranıyor.
Benim bebeğimdeki sarılık yaklaşık 2 ay sürdü umarım sende bu kadar uzun sürmez. Doktorumuz bizden karaciğer ve guatr testi istemişti, onları da yaptırdık ve bir sorun çıkmadı Allahtan. Ben de bebeğimi 2 saatte bir emziriyordum sen de böyle yapmaya devam et bence. Hem güzel kilo alıyor hem de gelişimi çok hızlanıyor.
Ama lütfen üzülme, bak yaşadıklarımız aynı, şimdi oğlum gayet sağlıklı ve sarılıktan eser kalmadı. düzenli kontrollerine götür ve moralini bozma ki sütün yarasın bebeğine.

Kendine ve bebeğine iyi bak

Sevgiler
Göknura.s.

Göknur allah razı olsun canım, dün kontrolümüz vardı hamd olsun ki; dr sarılıktan eser kalmamış dedi çok iyi dedi gelişimi filan da çok iyiyimiş hatta biraz fazla bile kilo almışız alkisalkisalkis Sıkıntılı bi süreçti ama Rabbimin yardımıyla atlattık çok şükür... Rabbim inş.bundna sonra bebişlerimize hep sağlık versin gerçekten çok zormuş...Kendine çok iyi bakk, haa bu arada bayramın şimdeden mübarek olsun... Selam ve dua ile...Nur

X