Çocuk Hastalıkları 4.5 aylık bebeğim kızamık oldu galiba!

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

mubitak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2009
37
0
41
salı sabahı kızım genelde başında olmak üzere ateşle uyandı biraz huzursuz emme isteği yoktu.ateş geceleri biraz arttı düştü çabalarımızla.dün vucudunda kızarıklıklar ve kılcal damarlar gibi deri döküntüsü görünce doktora götürdük.viral enfeksiyon dedi.tam olarak anlayamadım orda sonra araştırdım kızamık çiçek vs...demekmiş.bugunde göğüs boyun kısmında artan kızarıklıklar var.arkadaşımın annesi kızamık dedi.4.5 aylıkken kızamık geçiren bebekler ve anneleri yardımcı olursanız sevinirim.

salı sabahı kızım genelde başında olmak üzere ateşle uyandı biraz huzursuz emme isteği yoktu.ateş geceleri biraz arttı düştü çabalarımızla.dün vucudunda kızarıklıklar ve kılcal damarlar gibi deri döküntüsü görünce doktora götürdük.viral enfeksiyon dedi.tam olarak anlayamadım orda sonra araştırdım kızamık çiçek vs...demekmiş.bugunde göğüs boyun kısmında artan kızarıklıklar var.arkadaşımın annesi kızamık dedi.4.5 aylıkken kızamık geçiren bebekler ve anneleri yardımcı olursanız sevinirim.

Canım geçmiş olsun dr.unuza güveniyormusun bu açıklama çok yeterli gelmedi bana
Viral enfeksiyon demek tüm bulaşıcı hastalıkların genel adı diye biliyorum..
Dr.unuz ya açıklama yapmayı sevmiyor yada teşhis koyamadı..
Bana kalırsa bir başka dr.a daha götürün belki alerji vs.. dir.
Birde kızamık geçiren birileriyle görüştünüzmü?

tşkcanım. acile götürmüştük.sürekli doktorumuz değil.ama kanda herhangibi enfeksiyona rastlanmamış.yani bebeği yorar ama önemli birşey değil dedi.yarın kendi doktorumuza götürücez.umarım iyileşir biranönce..

canım gecmıs olsun.Benimde bebegim 5. ayını bitirdi iki gündür yanaklarında ve vucüdunun bazı yerlerinden kızarıklıklar cıktı ben yedigi mamalardan allerji oldu sanıyorum ama senın bu durumun benı korkuttu acaba benımde bebegım kızamık mı oldu.Hem bu kadar kücük bebeklerde olabılır mı????

biz dün doktora gittik.malesef kızım kızamıkçık olmuş.doktorumuz ilaç verdi.zaten ateşide geçmiş 3 güne kadar tamamen azalıcak dedi.eğer anne geçirmediyse ilk 6 ay bebeklerde kızamık kızamıkçık olabiliyormuş.korkucak bişiy yok eğer ateş olursa dikkat et.geçmezse mutlaka doktora götür bence canım .g.olsun

bebegim yedigi mamalardan allerji olmus bugun bıraz daha iyi kızarıklıklarıda gectı.Bebişinde inşlh tez zamanda atlatır.öpüyorum bebişini opuyorumnanaktan

X