"Bu fikri kafamdan çıkardığım ay hamile kaldım" diyenler..iyi de nasıll

chablisss

Su akar yolunu bulur
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2008
3.454
16
selam canlarım bizim bu ay üçüncü denememiz de dün akşam kırmızıları görmem üzerine hüsranla sonuçlandı. daha başındayız biliyorum ama insan heyecan ve stres arasında gidip geliyor devamlı. beklemek zor geliyor...
hani bir çok mesajda da yer alıyor ya burda, "aklımdan çıkardığım ilk ay hamile kaldım" diyor bir çok arkadaş. işte şimdi onları bekliyorum ben buraya. bizi aydınlatsınlar nasıl çıkarmışlar akıllarından nasıl bunu bir kenara koymuşlar da o ay gelmiş bebişleri. ne yapmışlar neye yönelmişler bizimle paylaşsınlar ki biz de çıkaralım aklımızdan bizim de bebişlerimiz gelsin artık
:ecrin_bebek:zemuszemus

hadi ama arkadaşlar o kadar hamile ya da anne olmuş kişi var ki bunu söyleyen bize de bi el atın opuyorumnanaktan

stres yapmamak gerekiyo arkadasim ben bunu biliyorum ve inanarak dua etmek gerekiyo.. ben o düsünceyi kafamdan the secret kitabini okuyorak atmistim pco hastasiyim ama su anda sadece 1 sene sonra allahin izniyle kucagima alacagim bebegime konsantre oldum.. su an korunuyoruz ama 1. aydan itibaren birakicaz korunmayi sonrasini yüce allah bilir....:emir_bebek:opuyorumnanaktan

canım bende de pco çıktı haziranda bu ay soğan kürü yaptım önümüzdeki ay da yapıp kurtulmayı umuyorum. zaten bu ay da zamanında oldu yumurtlamam. ben de o kitabı okuyorum şu an ama çok kolay bir şey değil orada anlatılan. orada da bahsettiği gibi bunu yapanların hepsi aynı zamanda meditasyon yapıyorlarmış.ben de adet olunca tamam diyorum çıkcak aklımdan bu ay. ki yumurtlama zamanına kadar da öyle oluyor. aklıma gelmiyor pek.ama ne zamanki yumurtlama olduğunu anlıyorum başlıo bi stres adete kadar devam ediyo.yani yumurtlamayı anlıyor olmak da dezavantaj bir yerde. ama bu ay umutluyum kendimden spor salonuna başladım inşallah iyi gelir bana

canım ben çok streslıydım bebek konusunda, sadece bebek için o işi yapıyordum resmen. içimden hıç yapmak gelmıyordu, cinsellıkten sogumuştum. 8 ay olmadı bebegım, sonra eşim ovulasyon testı aldı sen kendını sıkma sadece yumurtladıgın gun bırlıkte olcaz dedı. acayıp rahatladım, bu sefer normal gunlerde ıstekle ılışkıye gırdım, yumurtlama gunumde dualar ederek ayaklarımı yukarı kaldırırak 1 saat bekledım. çok sukur tuttu. ALLAHım ısteyen herkese nasıp etsın ınşaallah. sakın pkom var olmaz falan dıye duşunmeyın, ben bundan 1 yıl önce kanserle savaştım, kemoterapi aldım, nasıp olunca ve ınanınca ALLAHIm yardım edıyor. herkesın bır sınavı vardır, ben neyı yapmıyorum dıye duşunmek lazım. ve olmasa bıle bunda da bır hayır vardır demek lazım, isyan etmemek lazım. ovulasyon testını önerırım canım bende çok işe yaradı. rahatlatttı benı.

AYŞE ARMAN NASIL HAMİLE KALDI?

ayse_arman31.jpg

Hürriyet yazarı Ayşe Arman nasıl hamile kaldı dersiniz?.. İşte Arman'ın hamile kalabilmek için verdiği mücadele
19 Ağustos 2004 Perşembe 12:54

Kafana takma bak neler oluyor
Biyolojik saat mi?

Etraftan gizli bir baskı mı?

Nedir?

Anlaması ve anlatması hiç kolay değil ama bir sabah uyandım ki:

‘‘Aman Tanrım, ben bir kompleks sahibiyim!’’

Bir bu eksikti!

Çocuk kompleksi.

Bebek bebek!

Benim niye bir bebeğim yok?

Aşık olduğum bir adam var (nerede tahta vuracağım?), güzel bir ilişkim var (nerede tahta vuracağım?), iyi de neden bir bebeğim yok?

Artık zamanımın geldiğine mi inanıyorum, anne olmam gerektiğine mi, yoksa geç kalacağım korkusu mu? Yeryüzünde doğal sayılan bir şeyi kaçıracak mıyım duygusu mu? Kariyer da yaparım çocuk da sloganının 2. bölümünden eksik kalmak istemem ya, acaba o yüzden mi?

Resmen yavaş yavaş takıntı haline geliyor kafamda bu bebek meselesi.

Ben size bir şey söyleyeyim mi, kendin yaşamadığın her şey palavara. Bir sürü insan anlatıyor ya, yok bebeğin kokusu, yok annelik, yok bebek isteği ama başıma gelmeden dinlediklerimden bir şey çıkartabilmem mümkün değilmiş meğer.

Bu çocuk isteği kuvvetli bir şekilde bastırınca kavrıyorum durumu.

Daha önce de hamile kalmışlığım var, ama o zaman ‘‘Zamanı değil’’ demişim, istememişim.

Şimdi istiyorum...

*

Da...

Bu iş zannedildiği kadar kolay olmuyor. Ya da benim zannettiğim kadar. Doktora ‘‘Benim ne yapmam lazım?’’ diyorum.

‘‘Biyolojik bir rahatsızlığınız yok. Denemeye devam edin’’ diyor.

Millet, bu işin ritüelleri olduğunu söylüyor.

Ne kaybederim ki?

Etraftan duyduklarımı uygulamaya başlıyorum.

Bacaklarımı duvara dayadığım ilk ay, hamile kalacağımdan yüzden 100 eminim!

Böyle yaparlarmış olurmuş...

Olmuyor.

Gelde takma. Sinir oluyorum.

Ben arızalı mıyım?

Doktora soruyorum.

‘‘Hayır’’ diyor, ‘‘Denemeye devam edin.’’

‘‘Emriniz olur Doktor Bey.’’

Devam...

Da...

Tık yok.

Her ay aldığım predüktörün haddi hesabı da yok.

Artık iyice takıntı haline geliyor.

Yürek çarpıntısı haline geliyor.

Afaganlar basıyor:

Neden benim bebeğim olmuyor?

*

Henüz doğurmamışlar benim bu telaşımı hiçbir şekide anlamıyorlar.

Ya da anlıyorlar; benzer şeyler hissediyorlar, susuyorlar. Deniyorlar deniyorlar, gizliyorlar. Bu çocuk meselesi garip bir mesele, çiftler çocuk sahibi olmak için ne kadar uğraş verdiklerini nedense anlatmaktan hoşlanmıyorlar. Resmen yalan söylüyorlar.

Annem, ablam gibi bütün çocuk doğurmuş kadınlar ise ‘‘Üzülme canım’’ diyorlar, ‘‘Artık her şeyin bir çaresi var.’’

Gözlerini benden kaçırarak ekliyorlar: ‘‘Tıbben.’’

İyice sinirimi bozuyorlar.

Bir de ‘‘Acaba denemekten ipin ucunu mu kaçırıyorsunuz?’’ diyenler çıkıyor.

Çok sevişirsen de olmazmış!

Beni tamamen delirtiyorlar.

Sonunda bir an geliyor ne yalan söyleyeyim usanıyorum, sevişmek dışında her şeyden vaz geçiyorum:

Doktora gitmekten, ona sorular sormaktan, aşılama yöntemini araştırmaktan, kendimi telaşa vermekten, sevgilime hayatı zehir etmekten...

Bu meseleyi rölantiye alıyorum. Rafa kaldırıyorum.

Artık başka bir yaza diyorum...

*

Ama ben iflah olmaz bir şeyim.

Dakika bir, gol bir!

Acilen kendime başka bir takıntı buluyorum.

Spor!

Bakın, o da çok önemli.

En az bebek kadar.

Hemen Hillside'a başlıyorum, Burçin Hoca'yla tanışıyorum.

Ona açık davranıyorum:

‘‘Benim hayalim fit olmanın ötesi. Ben sizin vücudunuzdan istiyorum!’’

Gülüyor.

‘‘Bir senede sizinkini de yaparız böyle. Ama tabii sürekli gelirseniz...’’ diyor. Gelmez olur muyum?

Madem hamile kalamıyorum...

O zaman sıkı popolu, hafif kaslı, güzel vücutlu bir kadın olurum.

Bunun için uğraşırım.

Allah sizi inandırsın sadece İstanbul'da değil Dubai'de de spor yapıyorum. LPG'ye gidiyorum.

Ben yavaş yavaş kilo da veriyorum, popoma pareyo bağlamadan ortalıkta salınacak hale geliyorum.

Kısa vadeli başka planlar da yapıyorum.

Ekim ayında bir Hindistan sonra bir Yemen...

Binbir Gece Masalları gibi seyahatler hayal ediyorum...

Ve ve ve..

Bacaklarımı duvara dayamaktan tamamen istifa ediyorum.

*

Bu kadar lafla kafanızı şişirdim, aslında söylemek istediğim bir cümle: Kafama takmaktan vazgeçtiğim anda hamile kaldım!

HAMİŞ: Şimdi kara kara Burçin Hoca'ya şunu soruyorum. ‘‘Sizin vücudunuzdan vazgeçtim. Karnım dışımda diğer taraflarımın benim eski vücuduma benzeyebilmesi için ne yapmam lazım?’’

Ayşe Arman
Hürriyet

Bu yazıyı taa o zamanlar okumuş çok etkilenmiştim.
http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=141746

yukarda ayse arman yazmis, bu isten bikana kadar kafanizdan atmak diye bir sey yok. yalniz uc ayda bu kadar takilmasi baska bir sey, bunu bu kadar takmaniz sadece kendinize iskence yapniazdir. tavsiyem; bebek yapmanin bir ayda hemen olmasi sart bir konu olmadigini kari kocanin vucutlarinin o ay icin herseyin mukemmel olmasiyla dogru gunde iliski olmasiyla gerceklesecek en az alti ay surebilcek bir surec oldugunu cok ciddi sekilde kavrayarak, kendinizi rahatlamanizdir bir ovulasyon testi ve dedigimle bir soun yoksa iki uc aya hamileseniz.
egerki bir yil dener ve olmassaniz, o zaman baska tavsiyelerde bulunuruz:))
not: benim gb yil beklemekten bahsetmemek icin yazdigimi ciddiye alin lutfen.

Chablisss seni cok iyi anliyorum bizde 6 ay sonunda tutturduk, ustelik evliligimizin ilk 3 yilinda kesinlikle istememistik kariyer planlarindan dolayi. tam istemeye basladik, olmadi. Acayip moral bozucu bir durum, sanki bebek dalga geciyor, hah siz beni istemediniz bende gelmiyorum iste der gibi.
hic inanmadigim halde bacaklarimi havaya bile kaldirdim, ovulation kitleri kullandim. hesap yapmaktan yorulmustum .oyleki bazen sirf iliski gunu geldi diye birlikte oldugumuz zamanlar oluyordu ki bana gore hic saglikli bir durum degil. en sonunda 6.ay doktora gittik, bu arada ben amerikada yasiyorum,burdaki doktorlar cook rahat. kadin o kadar normal dediki, uzun uzun konustuk. zamani gelmemis demekki bekleyin dedi. bende o visitten sonra amaan olursa olur olmazsa da ne yapayim, deyip doktoraya baslayayim dedim. bu seferde kendimce bebege ben tavir aldim, gelirsen gelirsin gelmezsende banane, hayatimi seni hesaplayarak gecirmekten yoruldum dedim. ciddi ciddi konustum kendimle boyle.o ay birde dua ettim, hayirlisini istedim, hayirli degilse olmasin dedim.o testleri falan hep attim. istedigim zaman birlikte olduk. sonra adete 3 gun kala o ay hic kasik agrim olmadigini farkettim( normalde adete yakin olur) test yaptim hemde aksam vakti ve iki cizgi cikti. simdi 8 haftalik hamileyim.
hos bugunki ultrasoundda yolk sac etrafinda kanama goruldu, ama bende bir kanama yok. doktorum cok sik karsilasilan bir durum oldugunu soyledi, kanama olursa ara dedi. yani suan hamileyim ama yarin ne olacak bilmiyorum, ama cok icten soyluyorum, sonucta Allah verdi, zamani degilse yine ona doner. Benim yapabilecegim birsey yok beklemekten baska.
sende sakin moralini bozma, dermansiz dert olmazmis, demek henuz zamani gelmemis. kafani rahat tut. arada aklina geldiginde olursa olur olmazsa da olur diye hatirlat kendine.
Bu arada meslektasiz :)

ayse_arman31.jpg

Hürriyet yazarı Ayşe Arman nasıl hamile kaldı dersiniz?.. İşte Arman'ın hamile kalabilmek için verdiği mücadele

Biyolojik saat mi?

Nedir?

Bir bu eksikti!

Çocuk kompleksi.

Bebek bebek!

Aşık olduğum bir adam var (nerede tahta vuracağım?), güzel bir ilişkim var (nerede tahta vuracağım?), iyi de neden bir bebeğim yok?

Artık zamanımın geldiğine mi inanıyorum, anne olmam gerektiğine mi, yoksa geç kalacağım korkusu mu? Yeryüzünde doğal sayılan bir şeyi kaçıracak mıyım duygusu mu? Kariyer da yaparım çocuk da sloganının 2. bölümünden eksik kalmak istemem ya, acaba o yüzden mi?

Ben size bir şey söyleyeyim mi, kendin yaşamadığın her şey palavara. Bir sürü insan anlatıyor ya, yok bebeğin kokusu, yok annelik, yok bebek isteği ama başıma gelmeden dinlediklerimden bir şey çıkartabilmem mümkün değilmiş meğer.

Daha önce de hamile kalmışlığım var, ama o zaman ‘‘Zamanı değil’’ demişim, istememişim.

Şimdi istiyorum...

*

Da...

Bu iş zannedildiği kadar kolay olmuyor. Ya da benim zannettiğim kadar. Doktora ‘‘Benim ne yapmam lazım?’’ diyorum.

Ne kaybederim ki?

Olmuyor.

Ben arızalı mıyım?

Doktora soruyorum.

Devam...

Da...

Tık yok.

Afaganlar basıyor:

*

Ya da anlıyorlar; benzer şeyler hissediyorlar, susuyorlar. Deniyorlar deniyorlar, gizliyorlar. Bu çocuk meselesi garip bir mesele, çiftler çocuk sahibi olmak için ne kadar uğraş verdiklerini nedense anlatmaktan hoşlanmıyorlar. Resmen yalan söylüyorlar.

Annem, ablam gibi bütün çocuk doğurmuş kadınlar ise ‘‘Üzülme canım’’ diyorlar, ‘‘Artık her şeyin bir çaresi var.’’

Sonunda bir an geliyor ne yalan söyleyeyim usanıyorum, sevişmek dışında her şeyden vaz geçiyorum:

Doktora gitmekten, ona sorular sormaktan, aşılama yöntemini araştırmaktan, kendimi telaşa vermekten, sevgilime hayatı zehir etmekten...

*

Dakika bir, gol bir!

Spor!

Bakın, o da çok önemli.

En az bebek kadar.

Ona açık davranıyorum:

Gülüyor.

‘‘Bir senede sizinkini de yaparız böyle. Ama tabii sürekli gelirseniz...’’ diyor. Gelmez olur muyum?

Bunun için uğraşırım.

Allah sizi inandırsın sadece İstanbul'da değil Dubai'de de spor yapıyorum. LPG'ye gidiyorum.

Ben yavaş yavaş kilo da veriyorum, popoma pareyo bağlamadan ortalıkta salınacak hale geliyorum.

Ve ve ve..

*

Bu kadar lafla kafanızı şişirdim, aslında söylemek istediğim bir cümle: Kafama takmaktan vazgeçtiğim anda hamile kaldım!

HAMİŞ: Şimdi kara kara Burçin Hoca'ya şunu soruyorum. ‘‘Sizin vücudunuzdan vazgeçtim. Karnım dışımda diğer taraflarımın benim eski vücuduma benzeyebilmesi için ne yapmam lazım?’’

Ayşe Arman
Hürriyet

http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=141746

demek yanlız değilmişiz

tatlım ben ve eşimde hiçbi sorun yoktu sadece ben çok fazla akafaya takıyordum zaten stres altındaydım yeni evliydim evimden ailemden uzaktım artık
sonra eşimin ailesi çok canımı sıkıyorlardı eşim de evi taşıdı onlardan uzaklaştık biraz çok şükür,hiç unutmuyorum hastaneye gidip kan testi yaptırdım negatif çıktı eve geldim çok ağlamak istedim çok doluyduma ama tam tersini yaptım ağlamadımeşim zaten çok stresliydi beim yüzümden şimdi negatif çıkarsa bizim hatun çok üzülücek diye ben de ona bir msj çektim,sigarayı bırakıyorum artık kesinlikle kafaya takmıyorum ve inanıyorum bizim tez zamanda bebeğmiz olucak diye ve o ilk ay hemen olduuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
takma arkadaşım takmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

gerçekten de çok doğru "KAFAMDAN ATTIĞIM AY HAMıLE KALDIM"...
BENDE YAŞADIM BU DURUMU, YAKLAŞIK 1,5 YIL BEKLEMıŞTıM VE O AY HAKıKATEN BANANE YA OLMASA OLMASIN, YETER K EŞıM ıYı OLSUN BEN ıYı OLAYIM YETER, DAHA NE ıSTEYEYıM ALLAHIMDAN DEMıŞTıM. O KADAR BOŞVERMıŞTıK Kı ıLıŞKıYE BıLE GıRMEDıK O AY, SADECE ADET BıTıMıNDEN 2 GÜN SONRA GıRDıĞıM ıLıŞKı TUTMUŞ..
ADETıM GECıKTı AKLIMA BıLE GELMEDı BÖYLE BıR ıHTıMAL BANANE YA DEDıM, OH NE GÜZE ıLıŞKıYı TUTTURDUK MU DıYE KAYGIM DA YOK BU AY, NASIL OLSA 1 KERE YAPTIK, NASIL OLSA BEBK YOKDEMıŞTıM.. MEŞGULıYETERıME DEVAM ETMıŞTıM...:) AMA HAMıLEYMıŞıM ADETıM 1 HAFTA GEÇıNCE HıÇ BÖYLE GECıKMEZDı DıYEREK ıDRAR TESTı YAPMIŞTIM.

canım bende de pco çıktı haziranda bu ay soğan kürü yaptım önümüzdeki ay da yapıp kurtulmayı umuyorum. zaten bu ay da zamanında oldu yumurtlamam. ben de o kitabı okuyorum şu an ama çok kolay bir şey değil orada anlatılan. orada da bahsettiği gibi bunu yapanların hepsi aynı zamanda meditasyon yapıyorlarmış.ben de adet olunca tamam diyorum çıkcak aklımdan bu ay. ki yumurtlama zamanına kadar da öyle oluyor. aklıma gelmiyor pek.ama ne zamanki yumurtlama olduğunu anlıyorum başlıo bi stres adete kadar devam ediyo.yani yumurtlamayı anlıyor olmak da dezavantaj bir yerde. ama bu ay umutluyum kendimden spor salonuna başladım inşallah iyi gelir bana

cnm yha yumurtlamayı nasıl anıyorsnki yazarsn sewinrm bende 1.5 yıldr deniyrz olmuyorda o bakmdn yani

canım ben çok streslıydım bebek konusunda, sadece bebek için o işi yapıyordum resmen. içimden hıç yapmak gelmıyordu, cinsellıkten sogumuştum. 8 ay olmadı bebegım, sonra eşim ovulasyon testı aldı sen kendını sıkma sadece yumurtladıgın gun bırlıkte olcaz dedı. acayıp rahatladım, bu sefer normal gunlerde ıstekle ılışkıye gırdım, yumurtlama gunumde dualar ederek ayaklarımı yukarı kaldırırak 1 saat bekledım. çok sukur tuttu. ALLAHım ısteyen herkese nasıp etsın ınşaallah. sakın pkom var olmaz falan dıye duşunmeyın, ben bundan 1 yıl önce kanserle savaştım, kemoterapi aldım, nasıp olunca ve ınanınca ALLAHIm yardım edıyor. herkesın bır sınavı vardır, ben neyı yapmıyorum dıye duşunmek lazım. ve olmasa bıle bunda da bır hayır vardır demek lazım, isyan etmemek lazım. ovulasyon testını önerırım canım bende çok işe yaradı. rahatlatttı benı.
evet canım bende de var test bu ay ilk ay da kullanmıştım. bu ay kararsızdım kullanıp kullanmamakta. seni dinleyip denicem bu ay da teşekkürlerkaydirigubbakcemile5

ayse_arman31.jpg

Biyolojik saat mi?

Nedir?

Bir bu eksikti!

Çocuk kompleksi.

Bebek bebek!

Şimdi istiyorum...

*

Da...

Ne kaybederim ki?

Olmuyor.

Ben arızalı mıyım?

Doktora soruyorum.

Devam...

Da...

Tık yok.

Afaganlar basıyor:

*

*

Dakika bir, gol bir!

Spor!

Bakın, o da çok önemli.

En az bebek kadar.

Ona açık davranıyorum:

Gülüyor.

Bunun için uğraşırım.

Ve ve ve..

*

Ayşe Arman
Hürriyet

evet ben de kk da okumuştum bunu. hatta geçen ay eşimle spora yazıldık bakalım bize de iyi gelcekmi zemuszemus
yukarda ayse arman yazmis, bu isten bikana kadar kafanizdan atmak diye bir sey yok. yalniz uc ayda bu kadar takilmasi baska bir sey, bunu bu kadar takmaniz sadece kendinize iskence yapniazdir. tavsiyem; bebek yapmanin bir ayda hemen olmasi sart bir konu olmadigini kari kocanin vucutlarinin o ay icin herseyin mukemmel olmasiyla dogru gunde iliski olmasiyla gerceklesecek en az alti ay surebilcek bir surec oldugunu cok ciddi sekilde kavrayarak, kendinizi rahatlamanizdir bir ovulasyon testi ve dedigimle bir soun yoksa iki uc aya hamileseniz.
egerki bir yil dener ve olmassaniz, o zaman baska tavsiyelerde bulunuruz:))
not: benim gb yil beklemekten bahsetmemek icin yazdigimi ciddiye alin lutfen.
çok teşekkür ederim canım aslında normal düzeyde kafamda ama adete yaklaştıkça devamlı kafamda oluyor. ben de tamamen aklımdan çıkarmak istiyorum. hepinizin tavsiyelerine uyucam bende
Chablisss seni cok iyi anliyorum bizde 6 ay sonunda tutturduk, ustelik evliligimizin ilk 3 yilinda kesinlikle istememistik kariyer planlarindan dolayi. tam istemeye basladik, olmadi. Acayip moral bozucu bir durum, sanki bebek dalga geciyor, hah siz beni istemediniz bende gelmiyorum iste der gibi.
hic inanmadigim halde bacaklarimi havaya bile kaldirdim, ovulation kitleri kullandim. hesap yapmaktan yorulmustum .oyleki bazen sirf iliski gunu geldi diye birlikte oldugumuz zamanlar oluyordu ki bana gore hic saglikli bir durum degil. en sonunda 6.ay doktora gittik, bu arada ben amerikada yasiyorum,burdaki doktorlar cook rahat. kadin o kadar normal dediki, uzun uzun konustuk. zamani gelmemis demekki bekleyin dedi. bende o visitten sonra amaan olursa olur olmazsa da ne yapayim, deyip doktoraya baslayayim dedim. bu seferde kendimce bebege ben tavir aldim, gelirsen gelirsin gelmezsende banane, hayatimi seni hesaplayarak gecirmekten yoruldum dedim. ciddi ciddi konustum kendimle boyle.o ay birde dua ettim, hayirlisini istedim, hayirli degilse olmasin dedim.o testleri falan hep attim. istedigim zaman birlikte olduk. sonra adete 3 gun kala o ay hic kasik agrim olmadigini farkettim( normalde adete yakin olur) test yaptim hemde aksam vakti ve iki cizgi cikti. simdi 8 haftalik hamileyim.
hos bugunki ultrasoundda yolk sac etrafinda kanama goruldu, ama bende bir kanama yok. doktorum cok sik karsilasilan bir durum oldugunu soyledi, kanama olursa ara dedi. yani suan hamileyim ama yarin ne olacak bilmiyorum, ama cok icten soyluyorum, sonucta Allah verdi, zamani degilse yine ona doner. Benim yapabilecegim birsey yok beklemekten baska.
sende sakin moralini bozma, dermansiz dert olmazmis, demek henuz zamani gelmemis. kafani rahat tut. arada aklina geldiginde olursa olur olmazsa da olur diye hatirlat kendine.
Bu arada meslektasiz :)
evet canım bu gibi mesleklerde kariyer derdine erteliyor insan sonra pişman oluyor ertelediğine sanki hemen gelcekmiş gibi. inşallah senin bebişin de sağlıklı bir şekilde dünyaya gelir. dediğin doğru biz ne yaparsak yapalım ne zaman gelcekse o zaman gelir ben de tavır alıyorum artık bebişime kaydirigubbakcemile3
tatlım ben ve eşimde hiçbi sorun yoktu sadece ben çok fazla akafaya takıyordum zaten stres altındaydım yeni evliydim evimden ailemden uzaktım artık
sonra eşimin ailesi çok canımı sıkıyorlardı eşim de evi taşıdı onlardan uzaklaştık biraz çok şükür,hiç unutmuyorum hastaneye gidip kan testi yaptırdım negatif çıktı eve geldim çok ağlamak istedim çok doluyduma ama tam tersini yaptım ağlamadımeşim zaten çok stresliydi beim yüzümden şimdi negatif çıkarsa bizim hatun çok üzülücek diye ben de ona bir msj çektim,sigarayı bırakıyorum artık kesinlikle kafaya takmıyorum ve inanıyorum bizim tez zamanda bebeğmiz olucak diye ve o ilk ay hemen olduuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
takma arkadaşım takmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
canım çok sevindim sağlıkla büyüt bebişini inşallah
gerçekten de çok doğru "KAFAMDAN ATTIĞIM AY HAMİLE KALDIM"...
BENDE YAŞADIM BU DURUMU, YAKLAŞIK 1,5 YIL BEKLEMİŞTİM VE O AY HAKİKATEN BANANE YA OLMASA OLMASIN, YETER K EŞİM İYİ OLSUN BEN İYİ OLAYIM YETER, DAHA NE İSTEYEYİM ALLAHIMDAN DEMİŞTİM. O KADAR BOŞVERMİŞTİK Kİ İLİŞKİYE BİLE GİRMEDİK O AY, SADECE ADET BİTİMİNDEN 2 GÜN SONRA GİRDİĞİM İLİŞKİ TUTMUŞ..
ADETİM GECİKTİ AKLIMA BİLE GELMEDİ BÖYLE BİR İHTİMAL BANANE YA DEDİM, OH NE GÜZE İLİŞKİYİ TUTTURDUK MU DİYE KAYGIM DA YOK BU AY, NASIL OLSA 1 KERE YAPTIK, NASIL OLSA BEBK YOKDEMİŞTİM.. MEŞGULİYETERİME DEVAM ETMİŞTİM...:) AMA HAMİLEYMİŞİM ADETİM 1 HAFTA GEÇİNCE HİÇ BÖYLE GECİKMEZDİ DİYEREK İDRAR TESTİ YAPMIŞTIM.
bir kere miiii valla bravooo kaydirigubbakcemile3 demekki bahanesi buymuş gelceği varsa bir kerede de geliyormuşş
cnm yha yumurtlamayı nasıl anıyorsnki yazarsn sewinrm bende 1.5 yıldr deniyrz olmuyorda o bakmdn yani
canım ben daha önce ovulasyon testi kullanmıştım ama son 2 aydır yumurtlamam güzel oluyor kasık ağrısı ve uzayan akıntı ile anlıyorum sonra adet tarihime bakıyorum doğru hesaplamışım.yani bende belirgin oluyor çok şükür.

acaba aklınızdan çıkardığınız için mi hamiş kaldınız yoksa bedeniniz hamiş olduğunu bildiği için beyniniz bu düşünceyle dolmadı mı? düşünürken mantıklı geldi ama sormak istediğim şeyi tam olarak soracağım kelimeler bulamadım.

5 ay ugrastım olmadı. ınsanlar senelerce ugrasıyolar 5 ay ne kı olucaksa olur dedım o ay saldım ve 6.ayda hamıle oldugumu ogrendım. aslında ben hıpotıroıd hastasıyım o 5 ay olmayısını buna baglıyorum cunku 6.ay kan degerlerım normale dondugumde hamıle kalmısım farkında olmadan. belkıde sureklı bunu dusundugum ıcın stresten dusmuyodu degerlerım sonra kendımı rahat bıraktıgımda normale dondu hersey... sımdı 27.haftam bıtmek uzere Allah kımsenın kucagını bos bırakmasın ısteyen herkese hayırlı evlatlar versın dıyorum :Saruboceq:

ben anladım canım ilginç bi yaklaşım gerçekten. olabilir mi acaba yani yumurtamı tavuktan tavukmu yumurtadan gibi olduCADIARZU
acaba kafamdan çıkardığım ay da hamile kalamadım diyen varmı ki anca öyle buluruz bunun cevabını

takmamak eldemi yaa hele bugün çok takıyorum ben.
bazen öyle oluyo ki ağlamak geliyo içimden,kendime moral vermekten başka yapacak bişeyim yok

ben bir kea hamile kaldim benim o ayda aklimdaydi ama cok az seyahat etmistim evle ilgili cok isim vardi hatta hamilelikten yorgunmusum onu bile ev isine bagladim her an grip olucam sandim oyle asiri yorgundumki ben her ay her beliritiyi hamilelige yorarim reglem iki gun gecti hala ben yok ya diyordum ki normalde iki saat gelmese o gun hamileyim sanardim kendimi. haa bu arada hamile odlugumu ogrendigim gun asilama icin doktorla konusmaya gidecegim gundu randevum vardi. o ay aslinda aklimda olsa da "aman nasil olsa olmuyor normal asilamayla falan olur olmadi tup bebek" diye dusunmek beni cok rahatlatmisti bunun farkindaydim. kisacasi yuzde yuz kafamda yok degildi ama 21 ayda ilk kez o kadar az aklimdaydi ve asilama olurum nasil olsa gb bir psikolijideydim.
haa n oldu, uc ayin sonunda kaybettim bebegimi, bir daha o kadar az aklimda oldugu ay olmaz, dort ay gecti daha da aklimda konu ama bir yanimda rahatladi bak normal hamile kalabildim diye. bakalim bana ne olucak simdi, insallah guzel bir cevapla donerim bu basliga yakinda:))

merhabalar, neler hissettiğini çok iyi anlayabiliyorum canım. ben de sinir oluyordum, "kafama takmadım o ay hamile kaldım." diyenlere. nisanda denemeye başladık, eylül de ancak tuttu. arada geçen zamanda ben türlü hesaplar yaptım, çeşit çeşit ot çöp yedim içtim. sonra ağustosta denemeye başlayan bir arkadaşım temmuzda "ben hamileyim" dediğinde çok üzüldüm. onun adına sevindim ama benim niye olmuyor diye üzüldüm. folik asit falan kullanıyordum nisandan beri, bıraktım onu da. küstüm anlayacağın, tavır yaptım kendimce gelmeyip de beni üzen bebeğime sitem ettim durdum. gelmezsen gelme... o ay tuttu işte. bazı şeyleri oluruna bırakmayı öğrenmek gerekiyor canım. tecrübeyle sabit.

Allah gönlüne göre versin...

X