Bebek Beslenmesi bebeklerimizi evde oyalama yöntemlerinizi paylaşalım

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ogretmen_083

umutlar bitmesin dostum
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2008
126
2
40
evde bebeğine yanlız bakanlar birbirimze evde diğer işlerimizi yaparken nasıl oyalıyor,uyutuyor,sakinleştiriyoruz yazalım.
benim bebeğim 5,5 aylık.. sesimi cep telf kaydettim 6-7 dakika kadar ona şarkı söylüyorum,seviyorum. bazen kaydı açıp bulaşık vs yıkıyorum naapim :))sırnaşık şey

Son düzenleme:
Tuttum bu yöntemi bende Ali babanın çiftliğini kaydediyim bari :) En sevdiğimiz şarkı o.
ELif gündüz 8-9 gibi kalkıyor en geç. Sabah altını değiştir, değiştitirken sev, emzir, birascık oyna , meyva püresi tattır derken iki saat geçmiş oluyo. Kısa bi öğleden önce uykusu uyuyor. Genelde 45 dakika kadar. Uyanınca tekrar alt değiştirme- emme faslımız başlıyor. Sonra oyun halısına koyuyorum yarım saat orada oyalanıyor. Sonra yere battaniyeye koyuyorum orda oynuyoru[z. 2,5 saat sonra tekrar uykusu geliyor. Öğlen uykusunda 1,5 -2 saat uyuyor genelde. Sonra uyanınca beraber mutfağa gidiorus, ana kucağında oturrurken ben yemek yapıyorum. sonra yine oyun halısı battaniye üstü oyunları derken babamıs gelio. oynuyolar koklaşıyolar. 10- 11 gibi de yatıyoruz.
Asla yalnız kalmaktan hoşlanmıyor. mutlaka yanında beni istiyor. aynı odada olsak bile illa ki onunla ilgilenmem gerekiyor.
Elif genelde emerek uyuyo. eğer keyfi yerindeyse yatağına yatırıyorum, emziğini verip elini tutuyorum benle konuşa konuşa uyuyor.
En favori oyuncağımız şirin kanatlar. onunla bayağı vakit geçiriyor.
yani kısaca bi bakmışım sabah bi bakmışım akşam vakit nasıl geçio anlamıyorum. yalnıca yemek ve elif uyuyunca da ütü yapabiliyorum. onun dışında hep minnoşla ilgileniyorum.

Tuttum bu yöntemi bende Ali babanın çiftliğini kaydediyim bari :) En sevdiğimiz şarkı o.
ELif gündüz 8-9 gibi kalkıyor en geç. Sabah altını değiştir, değiştitirken sev, emzir, birascık oyna , meyva püresi tattır derken iki saat geçmiş oluyo. Kısa bi öğleden önce uykusu uyuyor. Genelde 45 dakika kadar. Uyanınca tekrar alt değiştirme- emme faslımız başlıyor. Sonra oyun halısına koyuyorum yarım saat orada oyalanıyor. Sonra yere battaniyeye koyuyorum orda oynuyoru[z. 2,5 saat sonra tekrar uykusu geliyor. Öğlen uykusunda 1,5 -2 saat uyuyor genelde. Sonra uyanınca beraber mutfağa gidiorus, ana kucağında oturrurken ben yemek yapıyorum. sonra yine oyun halısı battaniye üstü oyunları derken babamıs gelio. oynuyolar koklaşıyolar. 10- 11 gibi de yatıyoruz.
Asla yalnız kalmaktan hoşlanmıyor. mutlaka yanında beni istiyor. aynı odada olsak bile illa ki onunla ilgilenmem gerekiyor.
Elif genelde emerek uyuyo. eğer keyfi yerindeyse yatağına yatırıyorum, emziğini verip elini tutuyorum benle konuşa konuşa uyuyor.
yani kısaca bi bakmışım sabah bi bakmışım akşam vakit nasıl geçio anlamıyorum. yalnıca yemek ve elif uyuyunca da ütü yapabiliyorum. onun dışında hep minnoşla ilgileniyorum.

sen şanslısın benimki sabah 5 buçuk yada en geç 6 buçuk gibi kalkar. birde hiç oyalanmaz.. hep yanında olacam onla konuşacam.. o yüzden sesimi kaydettim. arada öyle oyalıyorum

valla begümcüm aynen aynen aynen...........biliyosun alişle mertoş kan kardeş ya.herşeyleri aynı......ne oyun halısı kaldı almadık ne dönence bin türlü oyuncak........maalesef.....hiçbişey onu oyalamıyo...tepesinden bakıp sürekli konuşacaksın....eşimin eskiden bana aldığı bi pembe panter vardı.pemboşumuzu kanepenin tepesine yerleştirip başaşağı baktırıyoruz.keyfi yerindeyse onunla konuşuyo,cilve yapıyo falan..beni kucağına al dolaştır dio zavallı oyuncak hayvana:)) o da en fazla 15 dk.sürüyor.yok bacım bunlar çok fena alıştı kolik döneminden zor bizim işimiz.Bi de çenemiz çok düşük bizim,yakında konuşucaz valla:))

çicek11 benim de durum aynı...ış bile yapamıyorum. Kolik dönemindeki aşırı ilgi ve sürekli gözetim nedeniyle oldu galiba...

aynen bende sabahtan akşama kadar yanında yakın ilgi.. Ama onlar içinde en iyisi bu... artık bir süre idare edeceğiz... benimki artık anakucağında durmak istemiyor... bir yerde battaniye üzerinde, bir kanepede idare ediyoruz. Benimki de şirin kanatlara bayılıyor.... onu canlı zannediyor... kanatlarını ısırıyor... Öyle bir kaç hareketli müzikli oyuncakla birlikte oynuyoruz..Oturmaya başladıkları zaman artık yavaş yavaş kendileri oynamaya başlarlar herhalde...

seninle geçirdiğimiz günü çok benzer buldum.bebişletrimizin günlük programı aynı.
ben sadec gündüz yemek bulaşık sadece o kadar.artı bişey yapmaya fırsat kalmıyor.
napalım onlar mutlu olsunda.
benim kız artık yürütece biniyor.baya hoşuna gidiyor.ama çok uzun süreli bırakmıyoruz içinde malum zararlı.
mama sandalyesinde bazen oyalanıyor biraz o kadar
onun dışında en seviği oyuncağı anne ve babası........

X