Sivilceli Ciltler sivilceler ve sivilce yaraları için antibakteriyel jel

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

sipsezan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2009
639
1
kızlar merhaba eğer bu konu bir yerde yazılmışsa affedin görmedim :eek: bir kaç gündür uyguladığım birşeyi paylaşmak istiyorum çok mutluyum çünkü... alkisalkisalkis malum domuz gribi salgını var her yerde bir de bayram yaklaşınca paranoyak ben evi antibakteriyel jellerle doldurdum yatmadan önce yüzümü temizleyip sürüyordum bu iki gündür de korkudan hiç makyaj yapmadım bayramda ve misafirlerin de ardından çaktırmadan ellerime yüzüme (göz ve dudak çevreine yaklaşmadan tabii) antibakteriyel jel sürdüm.. ve inanamadım çenemde ve yanağımda yarı yara yarı sivilce halindeki izler neredeyse yok oldu delikafadulden delikafadulden bu kadar hızlı iyileşmesi çok mutlu etti herkeste işe yarar mı bilmiyorum ben kullanmaya devam edeceğim ve sonuçları yazacağım arkadaşlar... sizlerle paylaşmak istedim sadece.. :enbuyukkk:

iyi de sonradan zararı falan cıkmasın canım erken kırısıklık gibi mesela. eger yararı varsa bende kullanim. bizim ev jel kaynıyo her gelen jelini unutup gidiyor.D

kaydirigubbakcemile3 ben kendimi kobay olaraktan attım ortaya ama, hiç bilmiyorum ki canım kırışır mıyız kaydirigubbakcemile3 benim cildim çok sorunluydu iki yıldır temizliyicilerle filan biraz toparladım bunu da yeni keşfettim sonuçlar şimdilik çok ii, bir zararı olmaz umarım bu konuda bilgisi olanlar beni de aydınlatırsa çok sevinirim opuyorumnanaktan

antibakteriel jel derken kastin canim,ben pek anlayamadim da,birazdaha acarsan daha aydinlatici olur sanirim.

bence onlar cilt için zararlıdır ya ne bilim deli gibi kimyasal içeriyorlar bi kere dezenfekte etsin diye. aklıma yatmadı tutup da yüz gibi hassas 1 yere sürmek.

=)) valla gecen benım aklıma geldı ama dedm abartmaa kızım.. ayy gece gece aklıma yattı bak :KK66: azbsy surup yatsam mı nee

bence onlar cilt için zararlıdır ya ne bilim deli gibi kimyasal içeriyorlar bi kere dezenfekte etsin diye. aklıma yatmadı tutup da yüz gibi hassas 1 yere sürmek.

canım fikrini paylaştığın için teşekkürler.. opuyorumnanaktan benim de aklıma geldi ama sonuçta bunlar durulanmayan cilt için üretilen temizleyiciler bir yerde.. :uhm: çocuklarımıza bile kullandırıyoruz onların tazecik ciltlerinde bile bir sorun olmuyor die düşünüyorum. dediğim gibi kesinlikle dermatolog değilim sadece tesadüfen yaptığım ve sonuç aldığım bir yöntemdir tekrar belirtmek isterim... eğer bilgilerinizi paylaşırsanız gerçekten çok mutlu olacacağım :enbuyukkk:

bir de şöyle düşündüm kızlar sivilceleri tetikleyen azdıran bir yerde de bakteriler değil mi..? onlardan arındırsak bi nebze hafifletiriz bu sorunu... tabii sivilce kökten halledilmesi gereken bir cilt sorunu ama dışardan da ne yapsak kar..

canım fikrini paylaştığın için teşekkürler.. opuyorumnanaktan benim de aklıma geldi ama sonuçta bunlar durulanmayan cilt için üretilen temizleyiciler bir yerde.. :uhm: çocuklarımıza bile kullandırıyoruz onların tazecik ciltlerinde bile bir sorun olmuyor die düşünüyorum. dediğim gibi kesinlikle dermatolog değilim sadece tesadüfen yaptığım ve sonuç aldığım bir yöntemdir tekrar belirtmek isterim... eğer bilgilerinizi paylaşırsanız gerçekten çok mutlu olacacağım :enbuyukkk:

Canım evet cilt için üretilen şeyler haklısın temizleme gücü de fazla ama; yüz derisi el derisine göre daha hassas bi yer sonuçta. Yüz için üretilen ürünler kullandığımızda bile hiç beklenmedik etkilerle karşılaşabiliyorken alakasız bi üründe sorun yaşama ihtimali daha yüksek diye düşündüm. yine de beni ilgilendirmez ben de uzman falan değilim sonuçta. =)

bende cilt bakımına gittiğimde sivilce için mutlaka antibakteriyel bir yüz temizleyicisi kullanmamı söyledi öyle ahım şahım bi sorunum olmadı çok şükür olan arkadaşlarımızza da acil şifalar diliyorum ancak bu temizleyici bence el için kullanılan bi jel olmamalı yüzümüz bizi gösteren en önemli şey kaş yapalım derken göz çıkmasın ama kullanan arkadaşlarda mutlaka vardır inşallah iyi gelmesini temenni ederim arkadaşlar ben cesaret edemezdim doğrusu

ben denedım dun yatmadan =)) yan etkı olmadı acaba senn kac gunde ıyılesme gosterdı

afedersin canım ancak internete girebiliyorum yerimseniben ben 2. gün tüm kızarıklıkların hafiflediğini gördüm ama arkadaşların yazdıkları korkuttu gibi biraz :kedi: düzenli yapmıyorum artık

bende cilt bakımına gittiğimde sivilce için mutlaka antibakteriyel bir yüz temizleyicisi kullanmamı söyledi öyle ahım şahım bi sorunum olmadı çok şükür olan arkadaşlarımızza da acil şifalar diliyorum ancak bu temizleyici bence el için kullanılan bi jel olmamalı yüzümüz bizi gösteren en önemli şey kaş yapalım derken göz çıkmasın ama kullanan arkadaşlarda mutlaka vardır inşallah iyi gelmesini temenni ederim arkadaşlar ben cesaret edemezdim doğrusu

haklı olabilirsin canım bende dikkat edeceğim artık gerçi hiç bir yan etkisini görmedim ama bu asla olmayacağı anlamına gelmez tabi opuyorumnanaktan görüşürüzzz kızzlarr yerimseniben

benmim bir arkadaşm kullanıyor böyle,babası da doktor hatta o söylemş kullanmasını :KK70: ben de aklıma geldikce kullanıyorum zararı olcağını da düşnmüyrm

benmim bir arkadaşm kullanıyor böyle,babası da doktor hatta o söylemş kullanmasını :KK70: ben de aklıma geldikce kullanıyorum zararı olcağını da düşnmüyrm

gerçekten mi...? ii o zaman ya kullanmaya devam edeyim :p ya ne yalan söyleyeyim sonucu görünce çok heves etmiştim ama gözüm korktu benimde...

X