Nedir bu ciğer geliştirici iğne???

selinius

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2009
901
0
43
Arkadaşlar 24+6 yım yazılarınızı hep okurum aklıma takılan şu ki bana doktorum bu iğnelerden hiç bahsetmedi nedir bu iğneler ne zaman yapılır bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

tatlım bu ciğer geliştirici iğne erken doğum ihtimaline karşın yapılıyo.olurda bebişler erken gelirse ciğerleri bian önce gelişsin die.benim dr um 28. ve 32.haftamda yaptırdı.2 doz şeklinde 12 saat arayla 2 iğne kalçadan hepsi bu..

hmm sağol henüz benim dr um birşey söylemedi ben de endişelendim ama 28 deyse daha varmış demezse de ben hatırlatırım artık :)

canım drun söylemesede3 git eczaneden al ve yaptır. hiç bir yan etkisi yok. eğer benim gibi drunu dinlersen pat diye erken doğurursan bebişlerin h,ç yoktan küvezde kalır. benim drum bana yaptırtmadı gerek yok sende erken doğum riski yok dedi ve 35+4 te doğum yapmama rağmen yavrularım tam 6 gün solunum sıkıntısı yüzünden küvezde kaldı. tavsiyem 30 haftalarında doktoruna hatırlat yaptırmazsa da kendin yaptır güzelim..

canım drun söylemesede3 git eczaneden al ve yaptır. hiç bir yan etkisi yok. eğer benim gibi drunu dinlersen pat diye erken doğurursan bebişlerin h,ç yoktan küvezde kalır. benim drum bana yaptırtmadı gerek yok sende erken doğum riski yok dedi ve 35+4 te doğum yapmama rağmen yavrularım tam 6 gün solunum sıkıntısı yüzünden küvezde kaldı. tavsiyem 30 haftalarında doktoruna hatırlat yaptırmazsa da kendin yaptır güzelim..

teşekkürler canım kaç tane yaptırayım dr demezse ben de yaptırmayı istiyorum zaten 2 defa günde 2 kere 2 iğne mi acaba

Canım mutlaka vurdur o iğneyi.O iğne 12 saat arayla her vuruşta 2 doz yapılıyor.Yani 4 doz vurulmuş olacaksın.Sonra bu iğne gerek görüldükçe tekrarlanıyor canım..SAKIN ıHMAL ETME...

bende 28 haftamda olmuştum..4 kez oldum ben..
2 tanesini 12 saat arayla oldum...daha sonra kontrolümde 1 doz daha verdi doktorum..doğumdan bikaç gün önce hastaneye yatmıştım o zamanda 1 doz vuruldum...
çok şükür bebeklerim 3 gün kaldılar kuvezde...oysa doktrumuz 10 kalabilr belki daha fazla demişti..çok faydası oldı iğnelerin..

Doktorun hangi zamanı uygun görürse.. Mesela Ben 26. Haftamda vurulmuştum
32de tekrar 33.de dogum:)

Bende erken dogum riski var, 24. Haftadan itibaren yaptirilabiliniyor, ideal olanı erken dogum başlamadan 48 saat önce yapilmasiymis, risk atlatilir ve ilerleyen donemde tekrar erken dogum riski ortaya çıkarsa yeniden yapilabiliyormus...

.bu iğneyi yaptıran bircok kişi haftasına doğuruyor ... ben hic vurulmadan 38 haftada doğurmuştum.... ama benim doktorum asla demişti.... ancak suyum gelir doğuma almadan önce yaparım demişti..

Son düzenleme:
benim doktorum gerek görmedi bende üstünde durmadım ama 26.haftada vurulmalı bence çünkü 28.haftada doğurdum biri 2 diğeri 4 ay küvezde yattılar önlem alınsaydı bu kadar uzun hastanelerde sürünmeyecektik ve benim nacizane tavsiyem tek doktora bağımlı kalınmaması gözden kaçan şeyler çok önemli sonuçlar doğurabiliyor

benim dr randevum ayın 19 unda bende sorucam şimdilik erken doğum riskim yok ama kızım genelde kasıkta tekmeliyor yani ne olur ne olmaz birde bu gün 27.haftamı bitiriyorum yani artık son üç aydayım ne olur ne olmaz Yaradan Rabbim bana 36-38 haftaları görmeyi nasip etsin ama nolur nolmaz...

X