Emzirirken hangi meyveler yenmeli?

Guley

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2009
385
4
ben cocugumu emzırıyorm..hangı meyvelerı yıyebılırım hangılerını yıyeyem..bilgilerınızı paylasırsanız sevınırım..

mesela Nar yesem bebege zararlımıdır?

ben hepsini yiyorum ve bi sorunda olmuyor meyvelerin bi zararıı olacağını sanmıyorum:1no2:

ben de hepsini yiyorum canım... hatta sıkacaksam hepsini karıştırıp limon bile sıkıyorum içine süper oluyor tavsiye ederim

ben de hepsini yiyorum canım... hatta sıkacaksam hepsini karıştırıp limon bile sıkıyorum içine süper oluyor tavsiye ederim

tesekkürler canım ben korkudan bısey yıyemıyorum ıkı gündür tansyonum düsüyor yemege verdım kendımı.sagolun cevaplarınız ıcın

Ben bitek muzdan kaçıyorum gaz yapıyo diye duymuştum..
portakalıda bi yerde okumuştum ama yiyorum valla C vitaminide almak gerek dimi..

Ama açıkçası bende aldığımız gıdalar hakkında düşünceliyim..keşke başlığı gaz yapan gıdalar hangileri filan gibi açsaydın kaydirigubbakcemile3 şu gaz yapıyo kesinlikle yemeyn dediğniz gıdalar varsa sölermisiniz kızlar bende merak içindeyim...

bende meyve yerken ayirt etmiyorum o gun nar da yedim bir sorun olacagini sanmiyorum peki sen neden endiselisin birsey mi duydun veya birseymi okudun biyerden

portakal,mandalina gaz yapabilir,aşırıya kaçma derim.1 yaşına kadar bebeklere de yasak.

bende meyvalarla ilgili bişey duymadım kimseden bende önüme geleni yiyorum bi zararını görmedim meyva konusunda

benım bıldıgım portakal mandalina bebekte pişik yapar..popoları kızarır. Muz da hiç bisey yok yıyebılırsınız.Nar bılmıyorum Nar suyu ıyı gelıyormus.. dıye duydum ama nar bılmıyorum....Narın cekırdegı kabız yaparmıs ondan dolayı nar ve nar suyu aynı degıl dedıklerınde bende bu konuyu burda acmak ıstedım...

yönetıcı arkadaslar baslıgı sızın dedıgınız gıbı degsebılıyorlarsa degıssınler..

yorumlarınız ıcın tesekkür ederım

ben de her meyveyi yiyorum elhamdulillah bi sorun da cıkmadı. bir tek muz yemiyorum o da kızım için deil kendim için kabız yapıyor çünkü.
ben de çayı merak ediyorum 3 gündür uykusuz kızım acaba içtigimiz cay uykusuzluga neden olur mu tecrube ettinz mi?

benım bıldıgım portakal mandalina bebekte pişik yapar..popoları kızarır. Muz da hiç bisey yok yıyebılırsınız.Nar bılmıyorum Nar suyu ıyı gelıyormus.. dıye duydum ama nar bılmıyorum....Narın cekırdegı kabız yaparmıs ondan dolayı nar ve nar suyu aynı degıl dedıklerınde bende bu konuyu burda acmak ıstedım...

yönetıcı arkadaslar baslıgı sızın dedıgınız gıbı degsebılıyorlarsa degıssınler..

yorumlarınız ıcın tesekkür ederım

AYYY oğlumun poposu ondanmı kıpkırmızı oldu acabaaaa:bbo::nazar:

ben 2 ayri prof a sormustum ikiside herseyi yiyip icebilirsin yalnizca kafeinli seylerden uzak dur dediler.ama ben ciko da yiyorum

geçen gün ibrahim saraçoğlunu izledim yazıcaklarım anne sütü ile ilgiili gerçi; nane (taze-kuru), maydonoız, turşu ve salamuralar, şalgam, adaçayı, tuz ve aşırı baharatlar anne sütünü azaltıyormuş arkadaşlar bilginizeee

doktorum programinda demislerdi. Hersey yiyebilirsin aslinda yani özellikle bu gaz yapiyor falan diye birsey yok. Ama belirli bir besin yedikden sonra bebekte gaz problemi oluyorsa, ve sürekli ayni besin yedikce oluyorsa ona dikkat edersinsiz demisti. Ama onun disinda hersey yiyebilirsin.

Maydonoz bende duymustum sütü azaltigini cünkü su atiyor.

Fazla C Vitaminde pisik yapar.

onu yeme bunu yeme, yesem de yemesem de nasıolsa hep gazlı hep gazlı. hatta portakal hiç sevmem, pişikli. baktım bana bi haller oluyor, vücudumun dengesi bozuldu, sindirim güçlüğü çekiyorum, kabızlık falan,o da bende sancı stres yapıyo, daha kötü oldum. bıraktım artık herşeyi yiyorum bakalım nolcak kaydirigubbakcemile5

X