Kaynana beni deli ediyor

bestty

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2009
20
0
şu an soğuk bir odada ağlıyorum.
kaynanam bizde ve konuşmaları, tavırları beni deli ediyor. Bu gün eşimle çarşıya çıktılar hanfendi kabandan ayakkabıya giyinmiş gelmiş, ödemeler bize tabi. Ben de çalışan biriyim ve aylık gelirini sigaraya yatıran ve bu ihtiyaçlarını eşime gördüren kaynanadan nefret ediyorum. saat bir geliyordu gittiler ben hamile olduğum için gezemem diye gitmedim, akşam 9 da geldi kahkahalarla bak bunları aldı emrah bana beğendin mi....
sinirimden gidip o kabanı makaslayasım va o kadar sinirliyim çünkü. kaynanam ne zaman bize gelse eşimden soğuyorum bu olaylar yüzünden.
bu eve ben de para getiriyorsam eşim bana kısıtlamalar uygularken annensine bu kadar rahat harcamalar yapması beni çoook üzüyor. olan bebeğime oluyor şu anda biliyorum ama ne yapabilirim boğazlıyım mı gidip içeridekini. ben çalıştığım halde henüz 230 tl lik kaban almadım sırtıma sebep eşim. annesi evinde soğuk su ile iş görür bize gelince kombi açıktı ve sıcak su kullanır, eşim bana sen sıcak su kullanma doğalgaz yüksek gelmesin der. sabah bana bulaşık makinasına kurutma yaptırma elektrik yüksek gelmesin diyen eşim akşam annesiyle 300 tl harcayıp gelir. ne bu?
eşime de hak veriyorum o kadın istiyor eşim de almak zorunda kalıyor, kaynana şu eve adımını atana kadar her şey toz pembeydi :KK43:(
ağlıyorum soğuk odada, yere serdiğim battaniye üstünde...

canım sen soğuk odada yatınca herşey düzeliyormu?hemde hamilesin önce bebeğin gelmeli.

senağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlama
evet orası öyle ama sinirimden bi şey yapamıyorum, elimden gelse çıkıp sokağa yorgun düşene kadar koşsam, kaynanamın tavırları inat hareketleri beni çok yoruyor defolup gitse de eşime o kadr kırgınım ki...senağlamasenağlamasenağlamasenağlama çünkü umrunda değil o kadr saat ben nasılmışım, madem bu kadar geniş bi adam bana yaptığı kısıtlamalardan dolayı kendşmi çok değersiz aptal hissediyorum

Yapmayın lütfen önce bebeğinizi düşünün biraz ..
Kendinizide değersiz hissetmeyin ne olur..
Biraz sert çıkışın o zaman eşinize karşı eğer annesine hediye alıyorsa sizede alması gerektiğini anlatın..
Birde bebek bekliyorsunuz masrafları olmayacakmı sanki bebeğin bunu hiç düşünmüyormu acaba..
Kaynanada giymesin kabanı yada daha uygun bir fiata kendi alsın ..
Sadece bencillik bunların yaptığı önce eş ve çocuk gelir aile hayatıda bunuda kaynanaların anlaması lazım artık

Yapmayın lütfen önce bebeğinizi düşünün biraz ..
Kendinizide değersiz hissetmeyin ne olur..
Biraz sert çıkışın o zaman eşinize karşı eğer annesine hediye alıyorsa sizede alması gerektiğini anlatın..
Birde bebek bekliyorsunuz masrafları olmayacakmı sanki bebeğin bunu hiç düşünmüyormu acaba..
Kaynanada giymesin kabanı yada daha uygun bir fiata kendi alsın ..
Sadece bencillik bunların yaptığı önce eş ve çocuk gelir aile hayatıda bunuda kaynanaların anlaması lazım artık
kaynana gelince kendi evimde nefes alamıyorum, sigara içiyor, hadi onu güç bela ikna ettik balkonda içiyor, bu gün çıktı kurbanın dili yenirmiş meğer onu alıp getirdiydi, pişirdi tüm ev iğrenç kokuyor, onlar zevkle yedi ben ise kokudan nefes alamıyorum, Allah bu kadınla beni birbirimize muhtaç etmesin ne diyim, o çekip gidecek ama eşimde gözümde sıfır şu anda.. onlar sıcak yataklarında uyusunlar bakalım, ay moralim öyle bozuk ki bıktım bu hayattan

canım sen soğuk odadasın eşin nerde bu arada ve hamilesin herhalde eşinin sana kısıtlama getirip annesine öyle davranması garip sende o kısıtlamalara uyma bundan sonra yapman gerekenleri yap anneminde basına gelmişti ya babaannem kurban parasını bile babamdan alırdı annemde nerde ucuz var ordan alırdı bişiler neyseki babam kısıtlama yapmazdı ama artık annemde alıstı harcıo durmadan babamda onlara harcayamıo artık

eşim yerinde rahat rahat uyuyor, kaynanam da uyurken bile kendini belli ediyor horultusuyla, yai şu evde yokmuş gibi hayal edemiyorum sesinden,ne tuhaf insanlar var ya, benim annem babam giderken götürdüğüm heddiyeye laf eder getirme kızım eşin yanlış anlar der, biz kaynanaya hediye götürüyoruz, o eve bizle dönüyor istediklerini de aldırıp öyle gidecek, hiç ihtiyacının bittiğini görmedim, bulaşık makinasının taksidi yeni bitti, şimdi bana köye ev yapın diyo, bense bebek bekliyorum ama hala kaynanamın ihtiyaçlarını tüketememişken bebeğe nasıl yetişecem bilmiyorum, bu kadın çocuklarını hayalleri gerçekleştirsinler diye doğurmuş olmalı

bence soguk odada oturmayi siz haketmiyorsunuz.haketmediginiz birseyi kendinize yapmayin ve yaptirmayinda.tecrübelerime dayanarak söylüyorum degmez hickimse icin hicbirsey icin degmez.kendinizi ve bebeginizi düsünün ve hatta mecbur kaliyorsaniz bencil olun.sizi üzmelerine izin vermeyin.bunlar bigün öyle hal alirki hasta olursunuz.....

eşinle konuşmalısın mutlaka annemde cok cekti canım bu dertden ama birlikte psikologa gittiler babamla ve şimdi hersey iyi allaha sükür biz az kalsın annemi kaybedecektik babaannemin dengesizligi yüzünden sende sakin ol canım lütfen ama eşini karsına al ve konus asla içine atma

çok güzel söylüyorsunuz ama eşim dinlemiyor ki, sürekli konuyu değiştiriyor ya da cevap vermiyor. yani olması gerekn kaynanamın bu isteklerinden vazgeçmesi değil mi?eşim annem istiyor ne yapayım dese bile haklı görüp kabulleneceğim ama o bunu bile kabullenmiyor, kem küm ediyor, sen mi ödüyosun diyip geçiyor, yani şimdi cüzdanımı ayırsam çözüm mü? eşim geçindirsin evi, kaynanama da baksın, günü birlik yaşayalım bu da mantıklı değil ki?

tatlım biraz sakin ol v bence ona tam tersi gıcıklığına iyi davran,eşinde görsün ona ne kadar hoşgörülü davrandığını,sonra yavaş yavaş soğutursun evinden ...

o da inadına yapıyor belli..amacı seni sinir etmek izin verme bence

sen mi ödüosun deyip geçtiğinde beni kısıtlıosun ama de sende asla içine atma sana tek tavsiyem ve kısıtlamalarınada uyma demekki o kadar harcama yapıosa kısıtlanacak durumunuz yok

ah ah şunu hiç anlamamışımdır neden kaynanalar birzamanlar gelin olduklarını,gelinlerde bir zaman sonra kaynana olacaklarını hiç düşünmezler ?CADIARZU
tavrını koy bence canım !!!üzülmekle biyere varamazsın!!!a.s.

buarada sende alışveriş yap özellkle bebek için..eşin söylenirse bebeğinin ve kendi ihtiyaçlarının daha önemli olduğunu annesinin ihtiyaçlarının bekleyebilceğini hatırlatırsın tatlım:teselli::teselli:

çok teşekkür ederim güzel tavsiyeleriniz için. Sanırım göz yaşı depolarım biraz azaldı, şimdi daha rahatım burada da paylaşınca sakinleştim, kaynanam çok bariz inadına yapıyor, kapıdan girer girmez bak beğendin mi yalan söyleme diye çocuk gibi seviniyor görmelisiniz. En basitinden apartmana çöp koymam ben, kaynanam tutturuyor çöp kapıda duracakmış, anne balkonda dursun inerken götürüp atalım nie milleti rahatsız edelim, biz de kapıda ayakkabı giyiyoruz çöpün işi ne diyorum, hayır ille kapıda duracak çöp, kızan olursa kaynanam koymuş bilememiş dersin diyor laflara bak, sonra bana dönüp ben hiç yalan söylemem demesi yok mu al suratına çarp iki tane, susup kalıyorum sadece. kendisiyle konuşsam olay yaratır oğlum alıyor olur adı, eşime desem anlayışsız, kayınpederimi arayıp dertleşmeyi bile düşündüm o daha iyi niyetlidir, ama bu seferde beni kocama şikayet etti olur. bu kadına haddini bildireceğim sabaha kadar bi yol bulup, yarın gece geride huzursuz bi yuva bırakmanın zaferiyle kabanına sarınıp yeni botlarını giyip gidecek, o evden giderken ona eltimi çook iyi anladığımı ve artık ona hak verdiğimi söyleyeceğim. umarım mesajı alacaktır. aman kötü olayım ya bunların elinde sinir hastası olacağıma ha kötü gelin olayım, bu güne kadar neyimi takdir etti ki

kendimi aynı bu resimdeki kadın gibi dağılmış hissediyorum.
Ne Kimseye Ait, Ne De Kimseye Sahibim! Tek GeLdim, Tek Giderim..

Eklentiler

• $me.jpg
    $me.jpg
    59,7 KB · Görüntüleme: 71
ee eşinize söyleyin biraz sitem edin. iyi ki çalışıyorum birde çalışmasam evdeki tasarruf ekonomik düşüncelerin kimbilir nasıl olurdu. kendim için istediğim beğendiğim fiyatı uçuk şeyler hiç alamıyorum. çifte standart yapıyorsun. her ay ailelerimize ya eşit harcamalar yapalım. yada bebeğimiz için dikkatli olalım.
diye konuşsan belki etkili olur.

şuan soğuk odada ağlayarak üşütüp kendini hasta ediceksin. çabuk ısın yoksa hastalanırsan sevgili kayınvaliden başında kalır. iyileş diye. o yüzden kendine iyi bak lütfen.. ben hamilelere hiç kıyamamŞeniz

Bir söz vardir bilirmisin?

Baktin gördün düsmanini alt edemiyorsun onu kendine dost yapmis gibi gözükeceksin....

Bu iki canda halin ile kendini bu denli üzmenin hic bir faydasi yok güzelim.

Aglasiyormu? sen ondan fazla aglas, Ógluna nazlaniyormu? sen onun yaninda daha fazla naz yap esine....simariyormu? sen ondan fazla simar.....
O seni böyle deli edecegine sen onu deli et.:nazar:

Esinde hatali bir yerde, sana bu kadar kisitlama uygularken annesine böyle bol keseden dagitmasi hic hos degil, ama bir bakima oda zor durumda, kim Annesine kolay kolay hayir diyebiliyorki?
Kayanan düsüncesiz ise sende düsüncesiz ol canim, sürekli birseyler iste ondan, esinin yaninda, canim sunu cekti bunu cekti, suyum yok buyum yok diye iyce biktir onu....

Dinsizin hakkindan imansiz gelir.....ama ne yaparsan yap, hep gülerek yap.....ve esinin yaninda yap, yarin öbür gün kimse tadini kacirmasin.:1rolleyes:

bak o korkunç ihtimali hiç düşünmemiştim:çok üzgünüm: hastalanmışım ve bu kadının eline düşmüşüm, hayali bile korkunç, ölsem de gelmesin bu kadın mezarıma, o kadar tiksiniyorum, bi insana bu duyguları besleyebileceğime hiiiiç ihtimal vermezdim, ben sevgiyle, anlayışla, tatlı dille herkesle geçinilir sanıyordum ama ne mümkün böylesi adamı çileden çıkarır, adı da çiler çile çektiriyor resmen, bu karakterler sadece filmlerde olur sanırdım, ya beni tokat yemişe dönderiyor hiç cevap veremiyorum kadına. sabah masayı silmiş getirdi bezi mutfağa tezgaha fırlattı gitti, şaşırdım,aldım bezi yıkadım koydum, çok sinsi, gülücükler dağıta dağıta geziyo ama içten planları öyle çok ki, parmağında oynatıyor bizi, ben de ne yapacağımı bilemiyor gizli gizli ağlıyorum, bu sefer pek gizleyemeceğim sanırm şişmiş göz kapaklarım beni ele verecek, sabah bi olsa da nurlu yüzünü görsem şu kadının, 2 çift lafımı edip rahatlasam.

Bence kayınvalidnele alakası yok direk eşinin , tutumuyla yaşadığın sorun umarım halldersiniz

X