Ankara Devlet Tiyatrosu

turuncukelebek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
608
5
kızlar konu başlıkları genellikle sinemalar üstüne oysa tiyatro başlıkları da bi o kadar olsa keşke,sinema fiyatları 7liradan aşağı değil tiyatro fiyatları ne kada rbiliyor musunuz ben söyleyeyim tam 6 öğrenci 4lira sadece ve oldukçada keyifli oyunlar oluyor ben gitiklerimden beğendiklerimi yazayım sizlere şahane düğün,krem karamel,fosforlu cevriye oldukça iyiler bu 3 oyun eğlenceli hüzzam kasvetli biraz ama o da güzel fakat gizler çarşını önermiyorum konusu ağır ve anlatımı akışı sıkıcı ve birazda saçma,haftaya genç osmana gidicem ondaki fikirlerimide yazarım ya da gidenler varsa oyunlar hakkında fikirlerini yazarlarsa çok güzel oluralkisalkisalkis

kesinlikle geç kalanlar ı tavsiye ederim.süresi çok uzun değil.ana fikri sevdiğimiz insanlara onları sevdiğimizi gec kalmadan söylemeliyiz.kesinlikle ve şiddetle tavsiye ederim

tek kişilik şehir de güzel bir oyun ama çok fazla mesaj kaygısı var bence.o yüzden bir süre sonra sıkılmaya başlamıştım.ama o da kesinlikle izlenmeli diye düşünüyorum.

Bu sezon Geç kalanlar,Rab şeytana dedi ki ve hüzzama gittim.3ü de çok güzeldi,özellikle Hüzzam.Eşim bile ağladı oyunun sonunda...

Bu sezon Geç kalanlar,Rab şeytana dedi ki ve hüzzama gittim.3ü de çok güzeldi,özellikle Hüzzam.Eşim bile ağladı oyunun sonunda...

ya Rab şeytana dedi ki ve Hüzzam ın konularını ve yaklaşık nekadar sürdüğünü söyleyebilr misin acaba? internette yazanlardan oyunun konusu hakkında pek bir bilgi anlaşılamıyor.oyun sıkıcı mı kolay mı ilerliyor çok mu ağır?

Hüzzam 2 saat sürüyo ve benim en beğendiğim oyunlardan.Tek kişilik bir oyun ama seslerle zenginleştirilmiş.Bir zamanlar çok zengin olan İstanbul hanımefendisinin geçmişi ve bugününü anlatıyor.Biraz Türk filmi tadında.Oyuncu zaten harika,bence kaçırılmaması gereken bir oyun.Oyuncu yanlış hatırlamıyorsam 80li yıllarda oyunu 13 yıl aralıksız oynamış.
Rab şeytana dedi ki 1,5 saat falan sürüyo sanırım.Şarkılı,müzikli bir oyun.Oyun İblis,bir mitoloji kahramanı,eyüp ve karısı arasında geçiyor.Sahnenin arkasında çok güzel çalan bir orkestra var,oyunun kimi yerlerinde dansçılar çıkıyo(dansçılar dediysem Sultans of the dance'ın dansçılarını beklemeyin,,kızlar ii de oğlanlar sanki sokaktan geçenleri toplamışlar gibi:))Benim sevdiğim oyun listemde ortalarda bi oyun.
Sonuç olarak,Hüzzamı kaçırmayın,Rab Şeytana dedi ki ye de vaktiniz boşsa gidin derim...
Ve tiyatroya ilgi duyan birilerini görmekten çok memnun oldum.

Hüzzam 2 saat sürüyo ve benim en beğendiğim oyunlardan.Tek kişilik bir oyun ama seslerle zenginleştirilmiş.Bir zamanlar çok zengin olan ıstanbul hanımefendisinin geçmişi ve bugününü anlatıyor.Biraz Türk filmi tadında.Oyuncu zaten harika,bence kaçırılmaması gereken bir oyun.Oyuncu yanlış hatırlamıyorsam 80li yıllarda oyunu 13 yıl aralıksız oynamış.
Rab şeytana dedi ki 1,5 saat falan sürüyo sanırım.Şarkılı,müzikli bir oyun.Oyun ıblis,bir mitoloji kahramanı,eyüp ve karısı arasında geçiyor.Sahnenin arkasında çok güzel çalan bir orkestra var,oyunun kimi yerlerinde dansçılar çıkıyo(dansçılar dediysem Sultans of the dance'ın dansçılarını beklemeyin,,kızlar ii de oğlanlar sanki sokaktan geçenleri toplamışlar gibi:))Benim sevdiğim oyun listemde ortalarda bi oyun.
Sonuç olarak,Hüzzamı kaçırmayın,Rab Şeytana dedi ki ye de vaktiniz boşsa gidin derim...
Ve tiyatroya ilgi duyan birilerini görmekten çok memnun oldum.

çook teşekkür ederim birkaç gündür gelip gidip bakıyordum cevap yazdınız mı diye a.s o zaman hüzzam ı izlemek lazım tavsiyenize uyup...sevgiler...

hüzzama gitmişsinzidir inşallah bende çok başarılı bulmuştum zor bir performans 2saat ve tek kişisiniz meral hanım harika bir oyun çıkarmış doğrusua.s.vereliniortak2oyun bana çok sıkıcı geldi gizler çarşısı ve aç sınıfın laneti bunlardan oldukça sıkıldm CADIARZUtiyatro salonlarını dolu görmek harika bir şey her hafta sonu gidiyoruz arkadaşlarımla:lepi:turneye çıkmış oyunlarda va rşubat aynında vandan diyarbakırdan konyadan gelen oyunlar bilginizea.s.

bu konuyu taa 15.sayfada buldum ankarada tiyatro severler yok galiba k.k.da ama ben sevenler olduğunu düşünerekk bayramda tiyatro keyfi bir başkadır diyorum:KK64:uzun bir aradan sonra nazım hikmetin memleketimden insan manzaralarından 11 tablo adlı oyuna gitmenizi öneririm bilet kaldıysa tabi bu yıl biraz olsun yeni oyunlar sahnede gidenler varsa fikirlerini yorumlarını bekliyoruz,ben trafik cezası adlı oyuna gittim siyasi bir oyundu biraz fazla sıkıcıydı,önümüzdeki 9gün içinde 5tane oyuna gidicem inşallah bir tiyatro tutkunu olarak paylaşmak istedim:KK71:

X