Nisan Anneleri Hadi Bakalım Hamilelikle İlgili Duyduğunuz Batıl İnançları Paylaşalım

neptunee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2009
174
6
35
Arkadaşlar hamileliğim duyulduğundan beri çevremden bir sürü öğütler geldi bi kısmı mantıklıydı ama çoğu beni gülmekten kırdı geçirdi. Bi kaç örnek vereyim:

ye tatlıyı doğur hakkıyı, ye ekşiyi doğur ayşeyi...

çiğ ete dokunup bi yerine dokunursan bebeğin aynı yerinde leke olur

sakız çiğnersen bebeğin ishal olur

hamilelikte kalçaların genişlerse kızın olur

bide şu bıcak makas olayı var kaydirigubbakcemile3 bi akrabamız bize geldiğinde
yapmıştı koltuğun bi tarafına makas bi tarafına bıcak koymuştu. Güya makasın üstüne
oturursam kız bıçağın üstüne oturursam erkek olurmuş. Ben ikisininde ortasına oturmuşumkaydirigubbakcemile3

hamilelikte bulantısı kusması çok olanın kız olur

kanaman çoksa erkek olur
kaydirigubbakcemile3 :eek:

hadin bakalım duyduğumuz batıl inançları paylaşalım accık eğlenelim delikafadulden

Saç kestirme meselesi.SAÇINI KESTİRİRSEN ÇOCUĞUN ÖMRÜ-AKLI KIT OLURMUŞ.YOK DAHA NELER.yine de duyunca huzursuz oldum ama kestirdim tabii.

Saç kestirme meselesi.SAÇINI KESTİRİRSEN ÇOCUĞUN ÖMRÜ-AKLI KIT OLURMUŞ.YOK DAHA NELER.yine de duyunca huzursuz oldum ama kestirdim tabii.

ya valla geçen sene bu zamanlar hamile bi arkadaş vardı şu saç kestirme olayı mevzu olmuştu şu an benimle birlikte hamile bi arkadşımız (yani 3ümüz arkadaştık çok dağınık anlattımda ) da kestirme dedi ben de kestir ya saçmalama dedim ama şu an hakkaten vicdanen huzursuz olacağımı düşündüğümden kestiremiyorum :)

Karnina birsey dayama, çocugun basi yarilir -tatlicadiarzu-

yok artık o kadarda değil kaydirigubbakcemile3

X