Bebek Beslenmesi 1.5 aylık bebeği olanlar yardımmm

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

iyitugba

Guru
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2009
48
0
41
Merhaba,
Bebeğim 6 haftalık oldukça gazlı bir bebek.İki gündür devamlı emmek istiyor uyumuyor göğsümde uyuyor yatağına yatırınca beş dakika sonra ellerin emerek uyanıyor.İki hafta önceki dotor kontrolünde kilo alımı iyiydi doktor anne sütüne devam dedi.Günlük altını ıslatma kaka durumuda iyi 7-10 kez bez değiştiriyoruz.Ancak iki gündür vızık vızık uyuyamıyor,ve her gün akşam belli bir saatten sonra gece 02:00 ye kadar devamlı memede olup emmek istiyor huysuzlanıyor.
Anlamadığım kilo alımı iyi altını ıslatma kaka durumuda iyi neden uyumuyor ve neden devamlı emmek istiyor uyuduğu zaman da vızık vızık...
Bana yardım edebilirmisiniz...

Merhaba, benim bebeğimde şu an 5 haftalık ve aynı sorunlar başladı ama yapılacak bir kaç şey var

Gündüz hep radyo televizyon açık tut ve uyuyacağı zaman radyoyu kulağının dibine koy ve kendinden yüksek bir şekilde çalmasını sağla :) işe yaradığını göreceksin.

benim bebeğim 2 aylık aynı şeyleri ben de yaşadım. Açlıktan değil emmek istemesi, bebekler emerek kendini daha güvende hissedermiş. Gaz ağrısı gelince ya da uykusu gelip belli bir nedenden uyuyamayınca sürekli emmek istiyordu benimki de. Her ne sebeple ağlarsa ağlasın sadece emince susuyordu. Gece 22 den 2'ye kadar sürekli emdiğini biliyorum artık sıvı kaybından başım falan dönmeye başlamıştı:)
Doktorun da izniyle emzik verdim. O da rahat etti ben de. Artık kucağımda emzikle uyutuyorum geceleri.

Emdikçe daha çok gaz oluyor zaten iyilik de yapmış olmuyoruz aslında. Midedeki hala süt varken yenileri gelince gaz sancısı artarmış.

gaz sancısı geceleri daha yogun oluyo benim kızımda 3 aylık oldu biraz hafifledi gaz sancıları hala ıkına ıkına uyuyo ama eskiye nazaran iyi.panik yapma düzelecek kızımın gaz sancıları azalalı daha 1 hafta oluyo ondan öncesini hatırlamak istemiyorum kolik oldugu için çok zor zamanlar geçirdik.ama geçiyo tek sey sabır sabır sabır.

Merhaba,
Bebeğim 6 haftalık oldukça gazlı bir bebek.İki gündür devamlı emmek istiyor uyumuyor göğsümde uyuyor yatağına yatırınca beş dakika sonra ellerin emerek uyanıyor.İki hafta önceki dotor kontrolünde kilo alımı iyiydi doktor anne sütüne devam dedi.Günlük altını ıslatma kaka durumuda iyi 7-10 kez bez değiştiriyoruz.Ancak iki gündür vızık vızık uyuyamıyor,ve her gün akşam belli bir saatten sonra gece 02:00 ye kadar devamlı memede olup emmek istiyor huysuzlanıyor.
Anlamadığım kilo alımı iyi altını ıslatma kaka durumuda iyi neden uyumuyor ve neden devamlı emmek istiyor uyuduğu zaman da vızık vızık...

aynı şeyler gözümün önünden geçti şimdi:1rolleyes: kesinlikle gazı vardır,çıkarıyorsa bile yeterli gelmiyor..hiç canını sıkma sürekli emer hep göğsünde uyur şu sıralar sonra rahatlarsın ama keşke göğsümde uyusa dersin..ben sürekli koltuğa yapışmış vaziyette odadan çıkamıyordum bunalıma ramak kalmıştı..hep böyle gidecek sandımakannehir

arkadaşlar bebeğinizin gazı varsa,
siz hergün rezene için sütten ona geçer ve gazını rahat çıkarır...

canım benim bebişimde bir gaz bombası gibi. zinco, metsil, nurse harveys, debridat, masaj, acı elma yağı,rezene falan hiç etkilemedi.
kk dan bir üyenin verdiği karışım ilaç tarifi sayesinde gün yüzü gördük canım. Allah bin kere razı olsun ondan. doktor tavsiyesi olduğu için güveneek eczaneye yaptırdım. zaten eczacıda bu çok etkilidir dedi. o karşımdan günde 4 defa bir çay kaşığı veriyorum bebişime. tavsiye ederim.

canım benim bebişimde bir gaz bombası gibi. zinco, metsil, nurse harveys, debridat, masaj, acı elma yağı,rezene falan hiç etkilemedi.
kk dan bir üyenin verdiği karışım ilaç tarifi sayesinde gün yüzü gördük canım. Allah bin kere razı olsun ondan. doktor tavsiyesi olduğu için güveneek eczaneye yaptırdım. zaten eczacıda bu çok etkilidir dedi. o karşımdan günde 4 defa bir çay kaşığı veriyorum bebişime. tavsiye ederim.

neymiş o karışım lüütfeen ben de istiyorum:dance:

canım, aynı sorunu ben 4,5-5 aylıkken yaşadım. doktorum herşeyi normal, bu bir geçis donemi, bazı bebeklerin anneye ve memeye olan ihtiyaçları geçiş dönemlerinde artar, mutlaka düzelecektir biraz sabır demişti. benimki yaklaşıık iki ay bu sorunu aynen anlattıgın gibi yaşadı. koltuklarda sabahladım yastık yüzü görmedim ama yavaş yavaş düzeldi . yalnız ben doktorumun dedigine ek olarak ek gıdaya geçtim bir de ablam bizimle iki hafta kadar kalınca bebegim sosyalleşti bana olan bagımlılıgı normal seviyeye düştü ve nihayet biraz da sabır ve inatla beşiğine geçti. bilemiyorum belki yazdıklarımın içinde birkaç kelime işine yarar arkadasım. Allah saglık versin en önemlisi bu, sıkıntılar atlatılıyor en büyük problemimiz bu olsun

Son düzenleme:
benim bebegimde 6 haftalik ilk ayinda cok rahattim yiyip yatiyordu islerimi hallediyordum ama son 2 haftadir isler degisti surekli emmek istiyor ve kucagimda surekli gezdirmemi istiyor.Acaba bu ise cozum bulan var mi diye arastirirken bugun ogrendim ki bebekler bu haftalardan itibaren artik anne karninda olmadiginin farkina vardigi icin annelerinin onlari birakip gidecegi ve birdaha donmeyecegi korkusunu yasiyorlarmis.Bu yaziyi okuduktan sonra kizima gidip sarildim kucagima aldim bu durumdan birdaha asla sikayet etmeyecegim cunku bu zamanlar cok cabuk gecip gidecek bir sure sonra buyuduklerinde biz onlara sarilmak istesek bile onlar bize sarilmak istemeyecek o yuzden bugunlerin tadini cikarmaya karar verdim.Aslinda bebekleri kucagimiza alinca onlarin buna alisacagini simarip her zaman isteyecegini dusunuyoruz bence onlar bize surekli yakin olmak istemekle bizi simartiyorlar bence siz de tadini cikarin bu zamanlar cabuk gececek 1 bucuk ay su gibi akti gitti zaten sunun surasinda kac ay daha kucak isteyeceklerki.

slm benim oğlumda 6 haftalık banada karısımı yazarmısın...a.s.

Merhaba, benim bebeğimde şu an 5 haftalık ve aynı sorunlar başladı ama yapılacak bir kaç şey var

Gündüz hep radyo televizyon açık tut ve uyuyacağı zaman radyoyu kulağının dibine koy ve kendinden yüksek bir şekilde çalmasını sağla :) işe yaradığını göreceksin.

tatlım bu yaptığın doğru bişeymi? bence başka çözümler bulmalısın..

kızlar su karışımı hazın lütfen.benm de oğlum 1,5 aylık çok deil ama oldumu ne yapcağımızı bilemiyorum.kollarım kopuyor kucağımda sallamaktan..zinco sub simpleks biraz ii ama o ıkınıpta gazını çıkaramayınca bnm içim gidio.

canlarım benim oğlumda 2 buçuk aylık çok gazı var hiç uyumuyor ve sürekli ağlıyor ama 1 haftadır allaha şükür rahatız.
aktardan aldığımız 2 küçük (ceviz kadar büyüklüğü olanlarından olacak) hindistan cevizini havan elinde 1 tatlı kaşığı toz şekerde ilave ederek iyice dövün bebeğe çay kaşığının ucuyla yalatın günde 5 kez yada emzik emiyorsa emziğini bu karışıma batırın.çok faydalı oluyo.kabızlığadas iyi geliyor deneyin derim ben herşeyi denedim tek faydalı olan bu oldu.
bu arada mama yiyiyorsa milupanın aptamil comformil 1 de verebilirsiniz gaz yapamayan mama.

Merhaba,

canım merhaba benim bebeğim 4 aylık ve 3 haftalıkken başladı bizimki aynı böleydi yatağınabırakınca ağlamaya başlıyodu devamlı emmek istiyodu dr gittik ve kolik dedi ilk önce babulıne adında bitkisel şurup verdi faydasını görmedim snr nurse harveys kullandım çok şükür 2,5 aydır çok rahatız emzirmeye devam et etrafında çocuk aç falan diyenler olursa sakın aldırma sen emzir ve bi dr git bitkisel şurupların faydası oluyo geçmiş olsun...

benim beeğim de 5 haftalık ve aynı şeyleri ben de yaşıyorum gece 3 e kadar uyumuyor sürekli ağlıyor nasıl halledeceğimi bilmiyorum ilaç masaj işe yaramıyor çaresini bilen varsa yardım etsinnnn

benim beeğim de 5 haftalık ve aynı şeyleri ben de yaşıyorum gece 3 e kadar uyumuyor sürekli ağlıyor nasıl halledeceğimi bilmiyorum ilaç masaj işe yaramıyor çaresini bilen varsa yardım etsinnnn

kullandın mı bilmiyorm ama sab sipmlex damlayı öneririm..rezene çayı iç bol bol bebeğe de arada verebilirsingamyoncuiremsu

X