anne olunca anladım..

anne olunca çoçuklar arasında ayrım yapılmıyormuş onu anladım tüm yaşamı sade bizler için yaşandıgını gününü saatlerini bize göre ayarladıgını anladım kısacası sadece bizler için yaşadıgını anladım

hayatı anladım..bencil olmamayı..başkası için feda edebileceklerimin sandığımdan çok daha fazlası olduğunu..karşılıksız sevgiyi..

Anne olunca ayrı bedende başka bir kalbimin daha attığını anladım..:Saruboceq:
Anne olunca sabrının ne kadar zorlanırsa zorlansın asla yitirilmeyeceğini anladım..
Anne olunca tüm uykusuzluklarıma rağmen bir gülüşün yettiğini anladım..:emir_bebek:
Anne olunca hayatımın eskiden ne kadar anlamsız,evliliğimizin tatsız tuzsuz olduğunu anladım..Gerçekten ağacı ağaç yapan nasıl çiçeği ise evliliğinde çocukmuş;bunu anladım..:asigim:
Anne olunca sırf onunla vakit geçirebilmek adına tüm kariyerin,yılların getirdiği iş tecrübesinin elinin tersiyle itilebileceğini anladım..
Anne olunca çok şey anladım ben..:nazar:
Kendimi anladım,tanıdım..
Ne kadar mükemmel bir anne olduğumu,olabileceğimi anladım..Gördüm.Yaşadım,yaşıyorum..:Saruboceq:
Güçlü ve kaliteli bir ebeveyn olmanın kızıma annelik yapabilmenin,yaptığım anneliğinde tartışılamayacağını anladım..
:nazar:

anne olunca çocuklarım için herşeyde sorumlu oldğumu
onlar olmadan olmayacağını
onlar için evliğiğme bile katlanacağımı
ahh ahh
onlar benim herşeyim.....

Ya kızlar ne kadar güzel şeyler yazmışsınız ama bütün annelerin bunları hissetmediğinden eminim..Ben annemii ne yaparsa yapsınn çokk seviyorum oda beni çok seviyordur eminim..

Ama bize karşı çocukken pekte sabırlı davranmadı tabiri caizse herşeyde dayak vardı..Hep ona ayak bağı olduğumuzu söylerdi gittiği hiç bir yere almazdı..Aşırı bir yaramazlığımızda yoktu yanii....

Başkalarının yanında azarlar,vururdu çok utanırdım ben mesela.Hep yüksek sesle konuşurdu küfür çok kulllanırdı bana o..,fah..olarak hitap ettiğini bilirim.(kızınca)

Sözün özü çocukları çok seviyorum ama ilerde evlenirsem çocuğum olmasını istemiyorum ben çocuk bana yük geliyor ..Dert geliyor aklıma geldikçe evlenmek bile cazip gelmiyor sırf bu yüzden..

nilsu üzüldüm annenin hareketleri hiç hoş diilmiş, neyse ki sizleri kaybetmemiş..annen için demiorum ama gerçekten herkes anne olmamalı bu kadar kutsal bi vasfı taşıyabilmek lazım

Anne olunca aslında her bebeğin tatlı olduğunu anladım.. Eskiden yeni doğan bebekler hiç güzel gelmezlerdi bana.. Ama şimdi bir günlük bile olsa okadar güzel geliyorki anlatamam:)

annemi daha iyi anladım
sorumluluk sahibi olmak cok zor seymiş onu anladım
birde önceden ne kadar yan gelip yattıgımı anladım....

Anne olunca ayrı bedende başka bir kalbimin daha attığını anladım..:Saruboceq:
Anne olunca sabrının ne kadar zorlanırsa zorlansın asla yitirilmeyeceğini anladım..
Anne olunca tüm uykusuzluklarıma rağmen bir gülüşün yettiğini anladım..:emir_bebek:
Anne olunca hayatımın eskiden ne kadar anlamsız,evliliğimizin tatsız tuzsuz olduğunu anladım..Gerçekten ağacı ağaç yapan nasıl çiçeği ise evliliğinde çocukmuş;bunu anladım..:asigim:
Anne olunca sırf onunla vakit geçirebilmek adına tüm kariyerin,yılların getirdiği iş tecrübesinin elinin tersiyle itilebileceğini anladım..
Anne olunca çok şey anladım ben..:nazar:
Kendimi anladım,tanıdım..
Ne kadar mükemmel bir anne olduğumu,olabileceğimi anladım..Gördüm.Yaşadım,yaşıyorum..:Saruboceq:
Güçlü ve kaliteli bir ebeveyn olmanın kızıma annelik yapabilmenin,yaptığım anneliğinde tartışılamayacağını anladım..
:nazar:
okadar güzel anlatmışsinki başka bir yorum yapmaya gerek yok içine verdiği sıcaklık yetiyor :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Ya kızlar ne kadar güzel şeyler yazmışsınız ama bütün annelerin bunları hissetmediğinden eminim..Ben annemii ne yaparsa yapsınn çokk seviyorum oda beni çok seviyordur eminim..

Ama bize karşı çocukken pekte sabırlı davranmadı tabiri caizse herşeyde dayak vardı..Hep ona ayak bağı olduğumuzu söylerdi gittiği hiç bir yere almazdı..Aşırı bir yaramazlığımızda yoktu yanii....

Başkalarının yanında azarlar,vururdu çok utanırdım ben mesela.Hep yüksek sesle konuşurdu küfür çok kulllanırdı bana o..,fah..olarak hitap ettiğini bilirim.(kızınca)

Sözün özü çocukları çok seviyorum ama ilerde evlenirsem çocuğum olmasını istemiyorum ben çocuk bana yük geliyor ..Dert geliyor aklıma geldikçe evlenmek bile cazip gelmiyor sırf bu yüzden. okuduklarım için üzüldüm çocuğu olmayınca insan öyle düşünüyor ama o çok farklı birşey allah nasip ederse anlarsın kaydirigubbakcemile insanlar ın geçmişi iyi değilse geleceğide kötü olacak değilkaydirigubbakcemile2010yılı en güzel dilekler senin olsun

annelik çok kutsal a.sbencede herkes çocuk doğurabilir ama gerçekten anne olabilir mi tartışılır
ben anne olunca ilk defa birisini kendimden çok düşünmeyi öğrendim
kendi geleceğimden önce meleklerimin geleceğini düşünmeyi öğrendim.
ilk defa bir insanı karşılıksızda sevilebileceğimi öğrendim
daha öncedende ölümden korkardım ama şimdi çok daha fazla korkmaya başladım.aklıma hemen meleklerim geliyor bana bişey olsa onlara kim bakar nasıl büyürler diye düşünüyorum
bilmiyorum annelik çok başkaymış anlatılmaz yaşanır diyorum:1hug::1hug::asigim::asigim:

Anne olunca cocuklara bakarken bile gozlerimin kendiliginden dolabilecegini,yaptiklari cok basit seylerde bile aglamayi becerebilmeyi ,kalbimin herbiri için ayri ayri atabilecegini ve kalpte sevginin sevkatin ve korkunun ayni anda yasanabilecegini, dunyadaki herkesten herseyden hatta kendi canindan fazla birseyin sevilebilecegini ogrendim..

Birde annemin kiymetini ogrendim.....

En büyük sevgi evlat sevgisiymiş onu anladım, onsuz bir dünyada yaşayamıyacağımı anladım, katlanamıyacağım diyebildiğim herşeye hiç zorlanmadan hemde isteyerek katlanacağımı anladım, onsuz bir an bile yaşamak istemediğimi anladım, canımın içi kelimesinin ne kadar anlamlı olduğunu anladım

Kenimden, Hayatimdan, Arzularimdan, Isteklerimden, Özlemlerimden kosulsuzca ve seve seve Vazgecmek neymis onu anladim.:nazar:

Almadan vermek neymis onu anladim.
Karsiliksiz sevmek neymis onu anladim...

Yaradan isteyen herkesin kucagini bos birakmasin insallah...:Saruboceq:

onu ilk kucağıma aldığımda, kokusunu içime çektiğimde doğumun zannettiimden çok daha kolay bişey olduunu anladım..
o ilk saatlerimizde o ağladı ben ağladım neden ağlıosun dedi eşim anlatamadım..babalar anlamazmış bunu anladım..babalık anneliğin binde biri diilmiş bunu anladım..
ilk güldüğünde, ilk dişini gördüümde, ilk adımlarında hep ağladım.içimden kahkahalar atmak geldi ama ben ağladım..annelik hem gülüp hem ağlamak, dünü unutup hem bugünü hem yarını ona adamakmış bunu anladım...

onsuz yaşamayacağımı anladım.
onun kokusu,gülüşünü onu uyurken izlemesi küçücük bi buse kondururken yanağına içimde uçuşan sevgi kelebeklerin daha bi farkına vardım.
iyiki geldin ecemim

X