Yogurt makinesınde yogurt yapmak?Yardıımmmm

nese_plamudu

şaşkın prenses
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2009
127
0
Arkadaslar essenso yogurt makinem var yogurdun tadı cok guzel oluyo ama sıvı kalıyo ya bı care var mıdır?,yogurt makinesi kullananlar nası yapıyo yazarsalar cok mutlu olucam.Ben 1e 2 yogurt koyuyorum oda sıcaklıgındakı sute,yanı kullanma kılavuzunda bole yazıyo fakat cıvık oluyo.Kafayı yıcem 50 sekilde denedim nerdeyse yıne aynı yıne aynı.:uhm:

Ben de yoğurdu tutturamayanlardanım. Sırf o nedenle makine aldım ama nafile. Aynen seninki gibi olmuyor da olmuyor. Sanırım sütlerle ilgisi var. Tam yağlı pastörize sütten dene.

hazır sütlerle ben de mayalayamadım... artık sütçüden alıp kaynatıyorum o çok güzel oluyo...

oda sıcaklığında değilde biraz daha sıcak 7 -8 saniye elini biraz yakacak sıcaklıkta

yoğurt yaparken koyu kıvamlı olmas için sütün suyunu iyice buharlaştırmak gerekir.Bunu firmalar4/10 oranında fire vererek tutturuyor.Bir kepçe ile buharlaştırarak iyice kaynatıp buharlaştırıp yaparsanız koyu kıvamlı yogurdunuz olur.ayrıca koyun keçi yada manda sütünden yapılan yogurtta koyu kıvamlı olur.

sütü kaynatıp soğumaya bırakın ılık oluncada içerisine hazır aldığımız yoğurtlardan mayalayın çok güzel tutuyor.

arkadaslarım,uzun zamandır bakamadım ama tavsıyelerınızı uyguladım :KK3: sımdı daha koyu yapıyorum,ellerınız dert gormesın saolun kaydirigubbakcemile3

X