adet öncesi lekelenme ne anlama gelir?

yova

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2009
286
3
arkadaşlar merhaba..

benim adetlerimden iki gün önce bir lekelenme oluyor 2 gün hiç bir şey yok,sonra adetim başlıyor..birde hiç yumurtlama belirtisi görmüyorum ben..hani o yumurta kıvamındaki akıntı falan yani..yok...bunlar ne anlama gelir bilgisi olan varmıdır acaba?:sm_confused:

sende ria varsa olabilir.bende ria varken oluyordu aynen dediğin gibi. çıkarttırdıktan sonra yok öyle bişey.

sende ria varsa olabilir.bende ria varken oluyordu aynen dediğin gibi. çıkarttırdıktan sonra yok öyle bişey.

arkadaşım ria ne bilmiyorum ama herhangi bir şey yok bende..sanırım spiral falan demek istedin..öyle bir şey yok...:sm_confused:

kızlar ya benimde her ayın adetin 14. günü ara kanamam oluyor bikaç gün az bişey geliyor. günde bir ped bile batmaz okadar az yani. bilgisi olan varmı. tamda yumurtlama günüm

arkadaşlar aynı şey bende de oluyor.beklenen adet tarihim 25 yada 26 sı fakat bugün sabah yine acık kahverengi aakıntı geldi kesıldi.adet gününe kadar bişey yok,adet günü yine kahverengi olarak başlıyo sonra normalleşiyo. nedir bu durum arkadaşlar bende 4 aydır falan oluyo.

arkadaşlar aynı şey bende de oluyor.beklenen adet tarihim 25 yada 26 sı fakat bugün sabah yine acık kahverengi aakıntı geldi kesıldi.adet gününe kadar bişey yok,adet günü yine kahverengi olarak başlıyo sonra normalleşiyo. nedir bu durum arkadaşlar bende 4 aydır falan oluyo.

canım internetten araştırdığım kadarıya progesteron hormonu düşüklüğünde olan bir şeymiş..bu durumda galiba yumurtlama işlevinde bir problem var demek..(yanlışım varsa düzeltiniz)..ben yarın hormon testi yaptırıcam adetimin 2. günü.sana buradan sonuçları ve neden olduğunu doktordan bilgi alıp öğrenicem ve bildiricem..eğer progesteron eksikliği ise duphaston denen ilaçla hormon desteği sağlanıp düzeliyormuş okuduklarıma göre..inşallah basit bir şeydir..sevgiler..

canım internetten araştırdığım kadarıya progesteron hormonu düşüklüğünde olan bir şeymiş..bu durumda galiba yumurtlama işlevinde bir problem var demek..(yanlışım varsa düzeltiniz)..ben yarın hormon testi yaptırıcam adetimin 2. günü.sana buradan sonuçları ve neden olduğunu doktordan bilgi alıp öğrenicem ve bildiricem..eğer progesteron eksikliği ise duphaston denen ilaçla hormon desteği sağlanıp düzeliyormuş okuduklarıma göre..inşallah basit bir şeydir..sevgiler..

teşekkür ederim canım merakla bekliyorum.

merhaba korkmayın değerli arkadaşım gayet sağlıklı bir bayansınız demekki rahim ile ilgil
i bir sorun yok ama yinede bir simir testi aldırın bunu her sağllıklı kadın senede 1 sefer mutlaka yaptırmalı

ayni olay bu ay bendede oldu cok hafif acik kahverengi lekelenmem oldu ve kesildi 2 gün sonra adet oldum oda 1 gün sürdü ertesi günde yine kahve lekelenmeler oldu ve tamamen bitti bu ay ben hic bisey anlamadim adetimden ama fazlada kafa yormadim illaki hormonal biseydir:) gelidya sonucta...

bende de hep öyle olur önce 2 gün boyunca kahverengimsi bir şeyler gelir sonra adet olurum. hormon testide yaptırdım doktorum herhangi birşey demedi.

bende de hep öyle olur önce 2 gün boyunca kahverengimsi bir şeyler gelir sonra adet olurum. hormon testide yaptırdım doktorum herhangi birşey demedi.

canım ben de senin gibiydim. Kendimi bildim bileli hep adetten önce 2 gün kahverengi lekelenmem oluyordu. Ben de hep öyle olduğu için normal bişi zannediyordum. Bugün tesadüfen doktorlar konuşurken doktoruma söyledim. Doktor direkt bunu önemli bişi olduğunu gebelik için istenmeyen bir durum olduğunu söyledi. Luteal yetmezlik dedi. Bir ilaç verdi. 12 gün kullanılacakmış bir kereye mahsus. Hemen çözülecek bişi dedi. Haberiniz olsun.

Sevgiler

X